Vietnam ordusunda çubuk kullanimi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam boş ver pop mopu önemli olan ilahi puan değilmi zaten. Belliki ustamız almış olduğun hayır dualardan bahsediyor

VALLA DOĞRUSU BU DEDİĞİN GİBİ; BİZE DUA LAZIM. HERKESDEN DUA İSTEMEK AHMET YESEVİ KS.HAZRETLERİNİN USULÜDÜR.
DUA EDENLERDEN ALLAH CC RAZI OLSUN.

Şimdi asıl konuya gelelim. Yani kısa çubuk döneminden uzun çubuk dönemine mi geçiş yapalım diyorsun?

BEN DENEDİM BAŞARILI GÖRDÜM. ÇUBUK KULLANANLARIN DENEMESİNDE FAYDA GÖRÜYORUM.
ZİRA 50 CM. UZUNLUĞUNA SAHİP ÇUBUKLARDAN DAHA HASSAS HAREKET EDİYOR.
BEN SADECE ALEMİNYUM ÇUBUĞU DENEDİM, DİĞER CİNS ÇUBUKLARI DA DENEMEK LAZIM.

Bir nevi eski cağ kapandı yeni cağ mı başlatalım onu tam anlamadım. Bir de ustam sormak istediğim başka bir mevzu var.
Şimdi bazı yerlerde ben çubuk kullanırken boşluk ve ya değerlide hiç farketmiyor çubuk yapışkan gibi yapışıyor kendini aşağı doğru çekiyor zor tutabiliyorum. Hani iki neodyum mıknatısı yaklastirinca çekim akımına girer ya zor zapt edersin işte onun gibi birşey. Bunun manası ne ola acaba?

MUHTELİF SEBEPLERİ OLABİLİR.
1- SENDEKİ ENERJİ DEĞİŞİMİ - FAZLA ENERJİ.
2- ÇUBUKLARIN KÖRLEŞMESİ (HER ARAZİ ÖNCESİ TEMİZLENİP/PARLATILACAK)
3- AŞAĞIDA DEBİSİ YÜKSEK SUYUN ÇEKİMİ OLABİLİR.

BulursamKader25

@timur964 ustam sen köşe bucak saklambac oynarken, bak memlekette ne ustalar var, sen uyu uyu, bizim çıbık ustamız bayram kardaşım, ne yazıkki bazen küsiii, bazen kıziiii, ne edek Gardaş, köprüyü geçene kadar ustadir, köprüyü geçtikmi icabına bakarız.
:174::313:
Kıymetli GERMO kurbanım,
Kimseye kızmak bizim haddimiz değil.
Küsmek de bize yakışmaz, ahlakımızda yoktur.
Şu ana kadar yazdığınız konulara fazla dahil olmadım.
Birinci sebebi; her sistemi deneyen çubuk kullanıcısına benim öğretebileceğim çok şeyin olmaması.
Bu konuda tecrübe sahibiyim, başarı sağlanmıyor.

ikinci sebebi ise; sizin seyyid olmanız. Ben seyyidim diyen herkesi ben de seyyid kabul ederim.
İster seyyid olsun isterse olmasın. Edebi böyle öğrenmişiz.
Size karşı adabsızlık yapma durumuna düşmeme isteğimizdir, uzak duruşumuz.
Başkaca da sebep yoktur inşallah.

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 ustam güzel kardeşim Estağfurullah, senin yüreğinin güzelliğini görüyor ve biliyorum, bizler kim olursak olalım, tek ihtiyacımız rabbimizin rızasına kavuşmak, sizleri ümmet kardeşi olarak seviyorum kardeşim benim, usta olarakta saygım sonsuzdur sizlere, bu soguk gunlerde şaka ve sevinçlerle günlerimizi gecistirirken, insallah kalp kirmadigima inaniyorum bayram kardesim, bizi birbirimize düşüren de hep @timur964 ustam dır, ışıldakı ütü diye bize öğreten odur:zuhaha:! AAllah cc hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim, hep böyle bakmayı bilen gözlerle bakın inşallah.

Kıymetli @GERMO kurbanım,
Kimseye kızmak bizim haddimiz değil.
Küsmek de bize yakışmaz, ahlakımızda yoktur.
Şu ana kadar yazdığınız konulara fazla dahil olmadım.
Birinci sebebi; her sistemi deneyen çubuk kullanıcısına benim öğretebileceğim çok şeyin olmaması.
Bu konuda tecrübe sahibiyim, başarı sağlanmıyor.

ikinci sebebi ise; sizin seyyid olmanız. Ben seyyidim diyen herkesi ben de seyyid kabul ederim.
İster seyyid olsun isterse olmasın. Edebi böyle öğrenmişiz.
Size karşı adabsızlık yapma durumuna düşmeme isteğimizdir, uzak duruşumuz.
Başkaca da sebep yoktur inşallah.

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
BulursamKader25 Üstadım bende çubuklar suyu tespit edince sağa ve sola açılıyorlar ve aynı akımı suda çok net olarak alıyorum. Resmen dalgaya kapılıyorum gibi bir şey oluyor. Lakin bu söylediğim aynı şekilde sarı kız olsun gümüş olsun aynı akıma kapılıyorum bazı yerlerde. Boşlukta pek kuvvetli değil lakin su ve değerlide çoğu yerde zor zaptediyorum. Başka bu durumla karşılaşan var mı diye merak ediyorum doğrusu.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
toyalp ustam bayram abinin su olayına katılıyorum.85 yaşında bir tane cubuk ustası 60 senesi bu işlerde geçmiş o derdi çok kuvvetli yeraltı sularında cubuklar üstten bastırırcasına toplanıp aşağı çeker.
kendimde olan birşeyde ise tespıtten yapılırken cubuklar elimden fırlıcaktı teapıt gümüştü ve odadaydı.ama o çekimi hiçbiryerde alamadım.aynı yerde 4 lü cubuklarla baktıgımda karsımdaki şahıs çekimden tırsmıstı sanki biri cekıyor dıye..
başına gelen sağlam birşey olmalı diye düşünüyorum suda olsa malzemede olsa. hayırlı geceler

avcı89

Member
BulursamKader25 , Şef üstadım, nerden duydum hatırlamıyorum ama bir üstat, senin dediğini söylemişti; çubukçular kolay kolay sarıkızı bulamaz, çünkü çubuk boyları yanlış demişti. acaba çubuk boyunu 70-80 arası bir değerde yapmak avantajlı olur mu?( özellikle 76- ve 79 cm i) şu aralar benim deneme şansım yok ama üstatlarımızdan biri deneyip , değerlendirme şansı var mI? saygılar.
Kardeşim cubuk olayı yalan yanlıs seyler anlatılıyor ama dogruları pek dogru söyleyen yok özelikle alan tarama cihazları adam topragın üstüne altın koymus alan tarama buna carpı yapıyor yalan bir bilgi alan tarama olsun cubuk lar olsun arazide sana vereceği net bilgi yuzde 60tır alan tarama ve cubukları topraktaki Bi boslugu kalıtsal bir yapıyı içeride olusmus ısıyı veriyor bir araziden su bile gecse bir ısınma meydana geliyor ve cubuk buna bile gidebiliyor piyasada satılan cihaz ve cubuklara fazla para verilmez adam bir batarya Bir ısıklandırma yapmıs al sana alan tarama 5 bin tl

BulursamKader25

BulursamKader25 Üstadım bende çubuklar suyu tespit edince sağa ve sola açılıyorlar ve aynı akımı suda çok net olarak alıyorum. Resmen dalgaya kapılıyorum gibi bir şey oluyor. Lakin bu söylediğim aynı şekilde sarı kız olsun gümüş olsun aynı akıma kapılıyorum bazı yerlerde. Boşlukta pek kuvvetli değil lakin su ve değerlide çoğu yerde zor zaptediyorum. Başka bu durumla karşılaşan var mı diye merak ediyorum doğrusu.
Kardasim,
Cubuk cinsini degistirip denemeler yap insallah. Elinde stabil duran olursa o cubukla devam et.
Sana en buyuk sorunu kisa surede seni yorgun birakir. Yorulunca tespitler hata verir. Cogu seyi kacirdigini gormezsin bile.
Bu nedenle cubukda asiri harekette iyi degildir.