YAMAÇTA oda ve boşluk tesbiti... Yardımcı olurmusunuz

Trakyali72

Member
Mhmt82 ustam slm

Tünel algıladığım yerde ayağını yanlanasına sürterek yürürdünde toprakta 2-3cm aşınma olur ya onu gibi 20-30cm genişliğinde tünel okarak gördüğüm yerin yarım metre önünden uaklasık okarak 2-3 mt uzanan bır yer vardı ama ağçlardan dolayı ve boşluk tebit etmeye odaklandığımdan dolayı hata bende belki ama fazla üzerinde durmadığım bir yer vardı

Saraylıyım siz ustam

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam slm

Tünel algıladığım yerde ayağını yanlanasına sürterek yürürdünde toprakta 2-3cm aşınma olur ya onu gibi 20-30cm genişliğinde tünel okarak gördüğüm yerin yarım metre önünden uaklasık okarak 2-3 mt uzanan bır yer vardı ama ağçlardan dolayı ve boşluk tebit etmeye odaklandığımdan dolayı hata bende belki ama fazla üzerinde durmadığım bir yer vardı

Saraylıyım siz ustam
keşanlıyım arkadaşım ama istanbulda yaşıyorum.güzel yerler oralar araştırmaya devam et daha kolay yerleriniz mevcut.sen Orayı güzel bi şeklde temizle o şklse ölcüm yap.

Turko

Uzman
Mineral dir uğraşma . Net işaretler ara . Rast gelsin.

Trakyali72

Member
Turko ustam slm

Doğru diyorsunız en nihayetinde onu oraya biz koymadık ama bir noktayı yeteri edindiğimiz bilgi ve desteklerinizle incelemeden direkt olarak mieneraldir demek ne kadar doğru olur

O kadar yazılan anlatılanlar varken

Herşeyr rağmen ilgi ve alakanıza tsk ederim

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tespit yaptığınız alan sadece şüpheli diyebilirim. Net hiçbir şey yok. ormanlık alanda çubuk çok yanıltabilir çok iyi usta değilseniz. Derinlik tespiti de yapıp göze alınacak metrajdaysa çalışın aklınızda kalmasın. Ben olsam ugrasmazdım. Karar sizin

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bölgede ki bitki örtüsünde sadece burası mı bu renge bürünmüş ?
cubuklarınızla daha once nasıl deneyimleriniz var bunları göz önünde tutabilirsin...!!!
ayrıca yamaçta cubuk sinyali çogu zaman yanıltabiliyor ona dikkat edin
ve odanın her yerine kablo serecem demişsin amaç ne anlamadım ama derinlik ölçümünü güzelce yap ve bi ucundan gir bakalım kısmette ne varsa o gelecektir önüne ayrıca topragı kürekle çevirerek felan ancak topragı havalandırırsın boş yere kendini yorma alt tarafta yapıya dair kendine güveniyor evet budur diyorsan direk yapıya yönel direk kaz rast gelsin inşallah

Trakyali72

Member
Slm NoYaN_06 ustam

Evet bölgedeki bitki örtüsünde yalnızca burası öyle diğer yerlede herhangi bir farklılık yok

Kablo serme olayı oda tesbiti yaptığım yere yanlamasına derinlik ve oda içş bilgilerini almak için yapamak istiyorum demek istemiştin ama yamç olduğundan bekleyen sıkıntılar ne olu diye bilgi almak istemiştim

Ayrıca niyetim topragi belleyerek belli bir yeri açıp evet toprağı havalandırmak belki yarım saat calışarak şayet orası ölçümlediğimiz gibi bir yer çıkaz ise fazla çalışmadan edindiğimiz bilgilerle yol almak

Çünkü eğer doğru yer ise orada 2-3 gün konaklamak gerekecek o yuzden bellemek benı yormayacaktır finalde sıkıntı olursa iste o zaman yorlur ınsan

İlgi ve alakana tsk eserim selamlar

Trakyali72

Member
Slm bozoklu ustam

Evet ustam zaten amacımızda bu belkı 1 saat kadar çevre çalışması yapıp ölçümleri netleştirmek bölece fazla üzülmemiş olacağız

Bu konuda verebileceğiniz bilgi ve deneyimlerinize ihtiyaç duyacam

İlgi ve alakanıza tsk ederim selamlar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Trakyali72 kardeşim... arkadaşlar gerekli şeyleri söylemişler... bu yanmış gibi olan boşluk aldigin nokta iyi tespit yapılması gereken çok çok emin olmadan işlem yapılmaması gereken 1 yer gibi görünüyor... toprak yapısı çubuğu çok yanıltabilir yapısı var gibi .. çok test yapmak lazım..
Ben şu aslan gibi olan kayayı görmeyi ümit ediyordum... göremedim... sen biraz daha bariz net işaretlere yönel... haa işaret ler seni yine buraya yönlendirir. Bilemeyiz .. yonlendirede bilir ... net ve bariz işaretleri tespit et fotolandir 1 de öyle bakalim .. rastgelsin

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Şimdi eğer bolgedeki bitki örtüsünde sadece burası bu renkte ise birde köklerine bak gerçi cok büyümemişler ama eğer ki köklerinde yukarı doğru cıkma varsa anla ki alt tarafta taş bir yapı var
Ancak şu da var ki eğer o bölgede toprakta bir element maden varsa bunu jeolog ustam daha iyi yanıtlar yine bu bitkilerde renk değişimine yol açmaktadır yani eski insanlar maden ararlarken bitki örtüsünün rengine bakarak oradaki madeni bileyorlardı
odanın tam orta noktasını bul bakır teli buraya beş on santım kadar ucunu göm ve yanlamasına aç uzat ve derişnlik al bakalım ne verecek ölçüyü

Trakyali72

Member
jeolog ustam slm

Tecrübenize ve yardımınıza ihtiyaç duyuyoruz

İlgi ve alakanıza tsk ederim selamlar