YAMAÇTA oda ve boşluk tesbiti... Yardımcı olurmusunuz

Turko

Uzman
Turko ustam slm

Doğru diyorsunız en nihayetinde onu oraya biz koymadık ama bir noktayı yeteri edindiğimiz bilgi ve desteklerinizle incelemeden direkt olarak mieneraldir demek ne kadar doğru olur

O kadar yazılan anlatılanlar varken

Herşeyr rağmen ilgi ve alakanıza tsk ederim
Bana kızman gerçeği değiştirmeyecek . üzülme diye diyorum. Boşuna uğraşacak sın. Ağaç kökleri, torf lu toprak ,mıcır ve parçalı taşlar. Aldığın manyetik birden çok bulduğun boşluk mineral yansımaları . Zor alan . Emeğine yazık.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu agaclarin alt kisimlarinda kabukta renk farki belli oluyor, elinize bir çaki alarak hafifce bu kabuklari siyirip baktiniz mi? Yani kabugun uzerine birikmis bir toz, nem vs mi? Yoksa agaclarin kendi kabuk renkleri mi? Bolgede son 10 yilda yangin olmus mu?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Merhaba,
Bir kaç sorum olacak.

1-) Altını sol elinize aldığınızı söylemişsiniz. Solak mısınız ?
2-) Altını sol elinize aldığınızda yaklaşık 250 m patikadan yukarı sinyalin sizi götürdüğünü anlıyorum. Benim tecrübelerimde,ilk sinyali alabilmek için,hedefiniz muhakkak çubuklarınızın hizasında veya altında olmalı şeklindedir. Yani siz çubuklarınızı elinize aldığınızda,baş hizanızda bir yerdeki hedeften sinyal alamazsınız. Bununla ilgili deneme yapabilirsiniz. 2 m yüksekliğe bir metal koyun. 2-3 m uzaklaşıp sinyal almaya çalışın. Sonucu paylaşırsanız sevinirim. Zihin kontrolünü unutmayın. Dönüşlerde metale bakmayın,tam yerini görmeyin ve tüm bakışlar çubuk uçlarında olsun.
3-) Tespitlerinizdeki yeri dümdüz yapmanız 1 saatinizi almaz. Kolay bir yer. Tamamen temizleyerek sağlam tespit yapmanızı tavsiye ederim.
4-) Hedefin 2-3 m mesafesine altın koyarak arasından geçip test yapmışsınız. Toprağa koyduğunuz altınların altına herhangi bir yalıtım maddesi koydunuz mu ? Yoksa direk toprağa mı bıraktınız altınları ?
5-) Şerit metre derinlik tespitinde benim tecrübe ettiğim tek bir derinlik verdiğidir. Testinizi gözden geçiriniz.
6-) oda olarak tespit ettiğiniz yerin her duvarını uçlarından derinlik alın. 4 duvardan duvar başı 2 olmak üzere 8 adet derinlik ölçümü alın. Her duvarın başlarından aldığınız derinlik ölçüleri birebir tutuyor olmalı. Fark varsa nedenini sorgulayın..
7-) Odanın şeklinin geometrik olup olmadığını "net" görmeniz gereklidir. Oda varsa duvar vardır. Duvarları "net" bulmak zorundasınız. Tünel varsa kapı olma ihtimali vardır. Kapı var mı tespit edin. Kapı varsa kurşun testi yapın vs vs..

:cool: Bir sonraki gidişinizde size gerekli olacak tüm malzemelerin listesini hapın ve tedarik edin. Yapacağınız testleri öncelik sıralamasına göre yazın ve bu listeye göre hareket edip ajandanıza o an da hemen yazın. Akılda değil satırda kalır.
Kolaylıklar dilerim..

Kardaşım,
Senin metali neden sol eline aldığını anlayamadım.
Sağ ele alınca tespit olmuyor mu siz de..?

Ayrıca yukarıda kardaşımızın sorduğu sorulara cevap verirsen, belki birkaç nokta yakalarız, çubuk tutuşunla alakalı.

Birde çubuğun cinsini yaz inşallah. ya yazmadın, yada yazdın ben görmedim...

Kolay Gelsin.

Trakyali72

Member
Değerli Trakyalı81 ve BulursamKader25 ustalarım slm

Trakyalı 81 ustamız benı baya zorlamış yoğun bir iş günü geçirdiğimden(mesleğim mali müşavirim) dün cevaplayamadım akşam eve geçince inşallah cevaplayacam bütün yazdıklarını

Ustalar neden sol eldiye sounuzu da şu şekilde cevaplaya bilirim ancak

Çubukları elime aldığım ilk günden beri böyle kullanıyorum (değerli maden sol elimde) onun haricinde farklı bir sebebi yok

Ama akşam eve geçince sağ elime alıp da denemeler yaparım ve paylaşırım inşallah

Selamlar

Trakyali72

Member
jeolog ustam slm

Çakı alarak kabuk soyma işini yapmadım
Ama ilk gittiğimde yapacam inşallah

Son 10-15 yıldır tesbit yaptığım yerde yangın olmadı

Kabuk soymanın dışında başka dikkat etmem veya tatbik etmem gereknler konusunda yardımcı olursanız sevinirim

İlgi ve alakanıza tsk ederim selamlar

Trakyali72

Member
Bana kızman gerçeği değiştirmeyecek . üzülme diye diyorum. Boşuna uğraşacak sın. Ağaç kökleri, torf lu toprak ,mıcır ve parçalı taşlar. Aldığın manyetik birden çok bulduğun boşluk mineral yansımaları . Zor alan . Emeğine yazık.
Turko ustam slm

Eğer üstatlardan bir bilgi istediysem ve ona tabir yerinde ise istediğim cevabı alamayınca
Kızmaya hakkım yoktur diye düşünürüm eğer kızacaksam da bilgi istememem gerekiyor diye düşünürüm

En nihayerinde hepimiz burada ya bilgimizi paylaşmak ve yardımcı olmak için burdayız yada bilgiye ihtiyacımız olduğu için

Selamlar

Son düzenleme:

Trakyali72

Member
Ekli dosyayı görüntüle 240812

Slm BulursamKader25 jeolog Trakyalı82 Turko uçmuş bozoklu Aliömer Mhmt82 ustalar

Yine bir mesai gününü sonuna geldik umarım herkezin günü iyi geçmiştir

Konuyu açtığımda tesbit yaptığım yerle ilgili anlatımımda ASLAN figüründen bahsetmiştim bazı ustalarımız da görmek istemilerdi

Şu an için elimde 1tane var biliyorum bu yeterli gelmeye bilir ama gerek duyulusa resimleri çoğaltırım

Bahsettiğin ASLAN hakim bir tepede ve baktığı ıstıkamette dağların eteklerini ve konuyu ilk anlattığımda bahsettiğim dereyi tepeden görüyor

İlk fotolarını paylaştığım yer ise aslan figürünün arkasımda yaklaşık 400 metre mesafesinde

Aslanın yanına gittiğinizde üst üste konulmuş büyük blok kayaları görürsünüz tek parça halınde değil

İnşallah olumlu cevaplarınızı ve yönlendirmelerini alabilirim

Selamlar

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.

Trakyali72

Member
Fotoda net belli olmuyor. Çubuğun metal cinsi ve üzerine sarılı olan telinde hangi madenden olduğunu yazar mısınız ?
Ustam selam çubuklarıma para vermedim bence demir ler ama madenini de pek sormadım mıknatıs olan neodyum uzerine sarılı olanda sarı bakır

Çubukları ilk aldığımda üzerinde bir kaplaması vardı parlatıcıyla silince o kaplama gitti

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustam selam çubuklarıma para vermedim bence demir ler ama madenini de pek sormadım mıknatıs olan neodyum uzerine sarılı olanda sarı bakır

Çubukları ilk aldığımda üzerinde bir kaplaması vardı parlatıcıyla silince o kaplama gitti
Çubuklar, bir çok husus konusunda kişiye özeldir. Siz nasıl kullanmak istiyorsanız elbette öyle kullanırsınız. Lakin ; Resimde tek mıknatıs görüyorum. Ve çubuklarınız demir ise,bu tek mıknatısı sağ çubuğa yapıştırdığınızı düşünüyorum. Doğru mudur ?
Solak olup olmadığınızın cevabını halâ vermediniz. Ancak solak değil iseniz, sağ avucunuza almanızı tavsiye ederim. (Sadece tavsiye ederim)
Ayrıca demir çubuklarınıza bakır kablo sarmışsınız. Bu bakırı da avucunuzun içinde tutuyorsunuz. Aslında çubuğa bakırı ara komutu vermiş oluyorsunuz. Bir de sol avucunuza farklı bir maden alarak arama yatırttığınızda,ortaya çıkan kombinasyonun sizi başarıya götürme ihtimali o kadar çok düşük ki,kelimelerim kifayetsiz kalır. BulursamKader hocamın 3 sabit konusunu mümkünse sil baştan okumanızı, denenmiş,test edilmiş ve bazı gerçekliklerden emin olunan sistem ile kendinizi geliştirmenizi "tavsiye ederim".
Selamlar..