Yılan mıdır ? Resim hakkında yorum rica

hades40

Bilgili Üye
Ne kaya yılanlı nede kayada yılan var orası çok güzel bir anıt mezar statüsü yüksek bir mezar arıyorsanız ilk bakacağınız yer mezar olmaya müsayit büyük ve köklü kayalar ikincisi yığma çakıl taşları şayet roma medeniyeti geçtiyse bunlara dikkat edin..

A_crazy

Member
Ne kaya yılanlı nede kayada yılan var orası çok güzel bir anıt mezar statüsü yüksek bir mezar arıyorsanız ilk bakacağınız yer mezar olmaya müsayit büyük ve köklü kayalar ikincisi yığma çakıl taşları şayet roma medeniyeti geçtiyse bunlara dikkat edin..
nereleri bakmalı ustam teşekkürler

Renix

Bilgili Üye
hades ustam peki bu tip yerlerin yerleşim yeri olma ihtimali varmı yani büyük kayadan evler yokmuydu hitilerde firglerde bu fotodaki işaretlerin hepsi tandık benim koydugum fotoları inceleyin hepsini görürüsünüz bendeki fotolardan edindigim genel izlenim bunlar kabartmalar ama zamanla kayadaki erozyon sebebyli belli olmuyor bazıları ,kartal mesela 1000 tane gördüm ama tamamı kabartma çizim daha çok süsleme için kullanılmış gibi duruyor bol kabrtama süsleme sadece mezar yerinde anıtlardamı olur ,eskilerin yaşadıgı yerlerde de süsleme yokmuydu acaba..bizim ayırt etmemiz gerekende sanırım bu kabartmaların içinden + define ile alakalı işareti bulmak

Renix

Bilgili Üye
benim şahsi fikrim buranın yaşam alanı oldugu yönünde ,gördügüm işaretler bunu diyor ama benim koydugum fotolarla rasındaki fark şudur benim bölgede hiç haç yok yani demek istedigim şu haç la alaklı işaretler ara derim ama ben acemiyim onuda deyim :)

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tesbitlerinizi yazabilirmisiniz bizimde merakimiz giderilmis olur. Ayrica yilan basinin baktigi yonu arastirip resimlemedinizmi.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bu kayaların neresini iaşretleyelim ki şimdi... Her yerde her şey olabilir. :)

Sevgiler.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör