Yol gostere bilir misiniz

Shekiller

Aktif Üye
Daha once tek resim koymus idim size suanda zeytin tarlamizda bulunan resimleri yukledim ilk olarak burasi osmanlidanda once koyun eski yerlesim yeri ilk yerlesim yeri hatta bir tepenin yamacinda koyun mezarligini cevreliyor cesme resmi tarlaya giren yolun basinda yolu takip ettigimizde tepeye mezarliga cikiyor mezarligi dikdortgen dusunun tarlamiz ters L seklinde mezarligi cevreliyor mezarligin icinden gecen yol tarlamizin icine cikiyor tek yolda orasi tarlaya giris icin resimlerdeki diki tas tam mezarligin ortasinda gomulu sekilde toprak ustundeki boyu 110 cm capi 60 cm osutunlardan irili ufakli tarlamizin heryerinde var elinden geldigince cizdim asagida resmi var 2 oda bir uzun koridor gibi cok soylentiler bir yan tarlaamizda buldular bana yol yordam gosterirseniz sevinirim cok tesekkur ederim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu tur yerler cihaz veya cubuk yardimiyla cozulebilinir.
Bosluk ve degerli maden tespiti yapmak lazim.
Yerinden oynamis cikarilmis taslar isareti olsada uzerinde yaniltici olur.

Şirvan

Operatör
Kabristan resmi var eski baya herhalde müslüman ise bulaşma çubukla değerli tesbiti yapıp öyle işlem yapın tarlada tektek yapılir

Shekiller

Aktif Üye
O dikilitas mezarligin tam ortasinda ama diger taslar tarlamizin icinde osmanlidan kalma mezar cok evet mezarlikta peki resimlere bakarak arastirma yapilmya deger mi bize soylenilen zeytin dali ile baktilar tarlanin icinde 2 oda birde mezarlikicinden tarlaya kadar bir koridor var soylentiye gore eskiyalarin bir zamanlar yerleskesi imis tarlanin oldugu yer

Şirvan

Operatör
Ermeniler yasamışmı bu bölgede. Yaşamışsa onlarin uydurduğu yatır odaları oluyor bazen

Shekiller

Aktif Üye
Rum cok yasamis heryerden rum fiskiriyo hala torunlari gelip yer iz soruyolar mesela

Şirvan

Operatör
Cihazla dolaş ustam yaşlı ağaçlara dikkat. Suyun olduğu yerlere tepelere yoğunlaş

Pscyhe

Engellendi
Yer degerlendirelecek bir alan diye dusumuyorum yasanmislik olmus..ama sizin anlattiklarinizla alakali evet bu burda vardir olabilir denecek bir isaret iz emare yok.burda tapulacak tek sey cihaz yada cubukla calisma yapip tespitte bulunmak

Shekiller

Aktif Üye
Yer degerlendirelecek bir alan diye dusumuyorum yasanmislik olmus..ama sizin anlattiklarinizla alakali evet bu burda vardir olabilir denecek bir isaret iz emare yok.burda tapulacak tek sey cihaz yada cubukla calisma yapip tespitte bulunmak
Ustadim degerlendirilecek bir alan dusnuyorum mu yazdin dusunmuyorum ��

Shekiller

Aktif Üye
Cihazla dolaş ustam yaşlı ağaçlara dikkat. Suyun olduğu yerlere tepelere yoğunlaş
tarlanin siniri dere boyluca en tepe noktasida o dikdortgen seklindeki tasin oldugu kisim oda 2 tane cinsini bilmedigim 2 agacin tam ortasinda derenin sinirini cizdigi yerde tam o kaynin 10 metre karsisi

Pscyhe

Engellendi
Kelime hatasi olmus guzel kardesim..dusunulecek alan degerlendirilmeli..ama net bariz bir isaret yok su eklenen resimlerde burda anca yapilacak sey tespit nokta atisi..diger turlu cok zor

Şirvan

Operatör
Tesbit ettiğin yerlere bakacaksin ustam