7 civciv 1 tavuk cozemeyenler buraya

neonkratos

Yeni Üye
Bir tane usta goster bana hangi tavuklu civcivde ne tur para cikiyor gostersin. Bulduklari tek sey mujdeler. Bana kalsin derken; buyuk definesi buyulu arkadasim kimseye yarari yok. Varsa tanidigin suryani papazlar soyleyeyim noktasini. Metre hesabi degil. Yok gagayi olc yok kopuk ayagi bul hepsi safsata. Bana yakin bolgeden olanlar olursa benide goturun diyorum o heyecani yasamak guzel cunku kotu birseymi? Bir pay istemiyorum ki.. 7 civciv bir tavugun hediyesi altin paradir ve genelde mutlaka kupun birtanesinin uzerinde bir kitap cikar.
Usta bak sen forum olayını hiç anlamamışsın sanırım. Sana bu konuda bilgisizsin diyen yok. Kesinlik konusundaki tavrına yorumlar geliyor. Eski mesajları kontor edersen eğer; aynı işarette birden çok çözüme ulaşan ustalar bile o işareti gördüğünde kesin şurdadır ve kesin şu çıkar demezler, diyemezler. Döneminden kültürüne ve hatta yapan kişiye kadar farklılık görülen bir durum bu ki bu konuda üniversitelerde bölümler var ve doktora yapmış insanlar bile kesinlik gösteremeden araştırmalarını yapıyor.

Amenna bulmuşsundur ama olaya şu açıdan bir bak.
Daha iki gün önce hesap açmış bir kardemişimiz gelmiş ve bu konularda ütopik bir işaret olan bir konuda kesinlik içerisinde konuşuyor. Ve son nokta anlamında 'Beni bulun, ben geleyim, son nokta bana kalsın' diyor.

Bak usta bilgine saygım sonsuz. Saygısızlık etmek istemem. Burasının etik kurallarının bir amacı var.

Kahvehanede define konuşularak umut tacirliği yapılan,
Bilinçsizce tarihi parçalayan,
İnsanların umutları üzerinden faydalanarak tokatlayan, tuzağa düşüren ve buna benzer pek çok kötü şeye sebep olan,
Yanlış/eksik bilgiyle insanlara zarar gelmesine sebebiyet veren durumlardan;
Kişileri koruyup, 'Define' işine ölçü getirmeyi amaçlayan bir topluluk burası.
Bu nedenle söylemlerine bu denli tepki gelmesinin amacı da budur.

Mesajlarını yazdığından beri senin tavrınla sana cevap verilmemişken sen insanları topa tutuyorsun. Adeta (afedersin) sidik yarıştırırcasına bir tutumdasın. Lütfen ölçülü olup seviyeli bir mesajlaşmayla

Benim gibi bu konuya ilgisi olup bilgisi olmayan arkadaşlarınıza iyi örnek olun. Ve lütfen bildiğiniz şeyleri paylaşın.

Daha öncesinden çok fazla zarar görenler oldu 'Özelden ulaşın, yanınıza geleyim vs.' gibisinden tutumlar kişilere zarar verecek insanlardan. Bilginiz varsa duymaya hevesliyiz. Ancak kendinize saklayacaksanız lütfen, tartışmaya bir son verin.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Herkesi dinliyorum ne kadar biliyorlar acaba diye. Ama genelde gordugum teksey tarih dersi verdikleri. Bircok kisiye cogu onemli bildigim isaretlerin anlamlarini cozmelerini istedim onlardan ama bilmediklerini gordum. Biliyorlarmis gibi yapiyorlar ama bilmiyorlar. Ornegin bir isaret kabartma ise; gomusu tasin icindedir. Oyma ise topraktadir. Bu bilgiyi veren var mi?
1. çuvallama. toprak ve kaya içinde olması kabartma ya da oyma ile ilgili değildir. figürlerin tek ve çift olması ile ilgilidir. tek figür kayada çift figür toprakta olur. dön ve geçmiş konulara bak defalarca yazmışızdır. resimli örnekleri de mevcuttur.
2. çuvallama paylaştığın sikkenin orta çağ sikkesi olması.
3. çuvallaman Tavuk civciv mevzuunda kesinci ve bana haber edinci bana özelden ulaşıncı tecrubeye sahipsin ama kilise çevresindeki kabartma ya da oyma yılanın define değil şifaya yorman. eksik bilgidir. kilise ya da ev üzerindeki yılanlar şifacı evi ya da kilise şifa kilisesi olarak hizmette verdiği anlamına gelir. bu doğru fakat dediğim gibi kilise çevresinde kayaya çizilmiş figür direkt saklantı bilgisidir.

ee ne yapacağız şimdi sana? tarih bilmeden arkeolojide zerre ilerleyemezsin. işaretin dönem ve tarihini bilmeden nasıl çözüme gideceksin ? roma dönemi balık ile yakın dönem ermeni balığı aynı manaya mı gelir ? tarihi, arkeolojiden ayırarakta ne denli cahilane laf ettiğinin de farkına varmadın.

bir diğer konuda seni uyarmıştım. gözüm üzerinde tavukçu kardeşim. efendi efendi misafirimiz olarak kalıp yorum yapabilir sohbet edebilirsin. özelden bilgi telefon alışverişi, yer edinme pay isteme ön ödemeli para isteyip mekana gitme gibi konulara affımız yoktur.
kolaylıklar dilerim.

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Uzaktan davulun sesi kulağa hoş gelir , bu arkadaşın sesi uzaktanda kulağa hoş gelmiyor, ağzı olan konuşuyor konuşacakta konuşsun dursun boşa.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Xlawoy ustam konunu takib ediyorum .. acaba diyorum defineci hobidaşlara faydalı bilgi faydalanacakları bilgi formül sunacak mı diye bakıyorum yok göremiyorum .. işaretiniz varsa beni çağırın demek bile sitemiz kurallarına aykırı dır atılma sebebidir .. burada gelin beraber açalım benide çağırın ortak yapalım vb gibi teklifler yasaktır ... burada defineci arkadaşlar ... bilgi .. paylaşır bir birlerine karşılıksız bilgilerini sunar .... definecilikle ilgili bilgin veya bildiğin var ise bu bilgini paylaşmak ve yardim etmek istiyor isen buyur .. yok beni çağırın beraber gidelim açalım vb gibi teklifini kendine sakla ne kendini sıkıntıya koy ne başkasını .. özellikle takib ediyorum .... varsa 1 konu ile alakalı bilgin paylaş yeri yurdu olan veya yarın öbürgün o işaretten önüne çıkacak olan olursa faydalansın ... bu bilgiyide seninle paylaşmış olayım ... sonra darılmaca olmasın ...

KIRMIZI

Yeni Üye
28/03/2015 tarihinde üye oldum bu siteye, her günüm saatlerce bu sitede geçerdi değerli insanlar tanıdım.
bugün şifreyi denedim tek seferde tutturdum unutmamışım :) bu konu dikkatimi çekti tek tek okudum.
bence @Xlawoy ustaya gereksiz baskı uyguluyorsunuz bu şahsen benim görüşüm.
bu sitede benim takıldığım dönemlerde şurda şu vardır NET konuşan bir babayiğit görmedim.
söylenen her cümlenin ucu açık bırakıldı yada belli bir yere kadar konuşulup daha sonra sessizliğe gömülüyorlar.
evet burası bilgi paylaşım platformu.
ve ben şuan kendi paylaşımlarıma bakmadım ama eğer ki duruyorsa elimde olan hangi işaretin neresinde ve kaç adım olduğunu belirten kağıtların görselini burada paylaştım. bildiğim bir şey varsa sonuna kadar konuştum. Eğer ki kendimden emin değilsem bile yorum yapmadım yanlış yönlendirme olur diye. usta net konuşuyor
ayrıca diyor ki; ben pay falan istemiyorum sadece o heyecanı yasamak istiyorum. bedavadan bilgi şurda şu var diyor büyük gömüyü sakladığı yok TEHLİKELİ diyor. insanları korumaya çalışıyor. SAYGILAR USTALARIM SİZLERİ TEKRAR GÖRMEK BENİ MUTLU ETTİ

28karayel28

Moderatör
Moderatör
28/03/2015 tarihinde üye oldum bu siteye, her günüm saatlerce bu sitede geçerdi değerli insanlar tanıdım.
bugün şifreyi denedim tek seferde tutturdum unutmamışım :) bu konu dikkatimi çekti tek tek okudum.
bence @Xlawoy ustaya gereksiz baskı uyguluyorsunuz bu şahsen benim görüşüm.
bu sitede benim takıldığım dönemlerde şurda şu vardır NET konuşan bir babayiğit görmedim.
söylenen her cümlenin ucu açık bırakıldı yada belli bir yere kadar konuşulup daha sonra sessizliğe gömülüyorlar.
evet burası bilgi paylaşım platformu.
ve ben şuan kendi paylaşımlarıma bakmadım ama eğer ki duruyorsa elimde olan hangi işaretin neresinde ve kaç adım olduğunu belirten kağıtların görselini burada paylaştım. bildiğim bir şey varsa sonuna kadar konuştum. Eğer ki kendimden emin değilsem bile yorum yapmadım yanlış yönlendirme olur diye. usta net konuşuyor
ayrıca diyor ki; ben pay falan istemiyorum sadece o heyecanı yasamak istiyorum. bedavadan bilgi şurda şu var diyor büyük gömüyü sakladığı yok TEHLİKELİ diyor. insanları korumaya çalışıyor. SAYGILAR USTALARIM SİZLERİ TEKRAR GÖRMEK BENİ MUTLU ETTİ
Gördüğüm kadarıyla herkes elinden geldiğince bilgi paylaşımını sitede zaten yapıyor, kimsede kimseden birşey istemiyor, şahsen buradan bir arkadaşımın yönlendirmeleriyle birşeylere ulaşsam o arkadaşın hakkını zaten veririm, eminimki birçok arkadaşımızda verecektir, bu bir helalliktir bence şahsi görüşümdür, istemeyende hiçbir şey vermeyebilir saygı duyarım, definecilik kadar güvensizlik olmayan bir hobi yada meslek dünyanın hiçbir yerinde yoktur çok iyi tanıdığımız arkadaşlar bile anlık zarar verebilir birbirlerine onlarca yaşanmış gerçek olaylar meydana gelmiştir can kayıpları yüzlerce kez yaşanmıştır bilinmiş güvenilir denilen insanlardan, hal böyle iken hiçbir şey istemesede hiç tanıdığı bilmediği insana neden güvensin yada onlar neden güvenecek
o samimiyet anlık olacak birşey değil, yıllar bile yeterli olmazken, varsa bildiğin yönlendirirsin, bilgilerin doğru çıkıp çıkmadığını takip edebilirsin heyecanını öyle yaşarsın, malesef definecilik heyecan işi değildir, definecilik hariç birçok hobide bu heyecanı bulunabilir, hiçbir canın yerini heyecan tutmaz acıdan başka yaşananlar bunun ispatıdır.

Tepegöz

Member
. Tavuk ve sirttaki guruptan cikar. Geriye kalanlar ucgen olusturuyor. Ucgenin uclari nereye bakiyorsa mujde ve hediyeler orda. Geriye kaldi bir tavuk ve civciv. Asil buyuk gomu tavuk. Sirttaki civciv ister ters baksin ister ayagi olmasin onemli degil. Onun gorevi mahsen. Tavugun baktigi istikamette daire icinde bir hac var. Hacin altinda mahsen. Geriye kaldi sadece tavuk. Oda bana kalsin
Tavuğun istikametinde haç i Bulmak için ne kadar mesafe gitmek gerekir