bilgisi olan varmı ?

Asil

Aktif Üye
bizim pişmemiz gerekiyor. sanırım . Nasıl bir aksiyonun içindesiniz.? Nerelerde ne arıyorsunuz'"? Hangi boyuttasınız .Güzel kardeşim. inşallah bilen biri yazar bende konuya nail olurum..

murat5164

Bilgili Üye
Ustalarım konuyu tamamen okudum arada yanlış anlaşılma var sanirim yoksada tek çözümü resim yüklemen olur. İlginç olaylar oluyor ama anlık böle sürekli tekrar etmesi (Nevaleden toprağa topraktan nevaleden dönüşmesi)ilginç geldi orda atlanan bi detay olabilirimı ustam

Kristof34

DogacıyıZ
Kullanıcı ve Yalınız arkadaşlarım bi okuyunuz;

Asıl adı Tutankhaton. Mısırda ilk kez Tek tanrılı Aten dinini kuran, IV. Amenotep'in oğlu. Babası ölünce tahta çıktı. Çok genç yaşta öldü, dönemi barış içinde geçti. Mezarı 1922 yılında Krallar Vadisi'nde Howard Carter tarafından bulundu. Tutankhamun'un mumyası haricinde mezardan çıkarılan som altın parçalar Kahire müzesinde sergileniyor. Firavun'un lahitinde hiyeroglif olarak bulunan yazılar dikkat çekicidir; “Firavunun mezarına her kim dokunursa ölümün kanatları onu saracaktır”. Howard Carter bu keşfi ile kendisine iyi bir kariyer sağlamış ama fakirlik ve unutulmuşluk içinde ölmüş. Cenazesine bir iki kişi dışında kimse katılmamış. Lanetler, Carter'in çok sevdiği kanaryasının bir kobra yılanı tarafından yenilmesiyle başlar. Bir süre sonra kazı işlerinin ücretini karşılayan Lord Carnavron'un Kahire'de kan zehirlenmesi nedeniyle ölümü büyük yankı uyandırır. Ayrıca mezara giren bazı kişilerin ateşli bir hastalıktan ölmesi de firavunun laneti olarak algılanır.

Bir detaylı araştırın. Bu bilinen bir Firavun Tutankamon birde bilinmeyen bir dünya olay var Arkeologlara birşey olmuyormu yani?

Bakınız bunlarda kahire müzesinde tutankamona ait som altın objeler

Ekli dosyayı görüntüle 125491Ekli dosyayı görüntüle 125492

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kullanıcı ve Yalınız arkadaşlarım bi okuyunuz;

Asıl adı Tutankhaton. Mısırda ilk kez Tek tanrılı Aten dinini kuran, IV. Amenotep'in oğlu. Babası ölünce tahta çıktı. Çok genç yaşta öldü, dönemi barış içinde geçti. Mezarı 1922 yılında Krallar Vadisi'nde Howard Carter tarafından bulundu. Tutankhamun'un mumyası haricinde mezardan çıkarılan som altın parçalar Kahire müzesinde sergileniyor. Firavun'un lahitinde hiyeroglif olarak bulunan yazılar dikkat çekicidir; “Firavunun mezarına her kim dokunursa ölümün kanatları onu saracaktır”. Howard Carter bu keşfi ile kendisine iyi bir kariyer sağlamış ama fakirlik ve unutulmuşluk içinde ölmüş. Cenazesine bir iki kişi dışında kimse katılmamış. Lanetler, Carter'in çok sevdiği kanaryasının bir kobra yılanı tarafından yenilmesiyle başlar. Bir süre sonra kazı işlerinin ücretini karşılayan Lord Carnavron'un Kahire'de kan zehirlenmesi nedeniyle ölümü büyük yankı uyandırır. Ayrıca mezara giren bazı kişilerin ateşli bir hastalıktan ölmesi de firavunun laneti olarak algılanır.

Bir detaylı araştırın. Bu bilinen bir Firavun Tutankamon birde bilinmeyen bir dünya olay var Arkeologlara birşey olmuyormu yani?

Bakınız bunlarda kahire müzesinde tutankamona ait som altın objeler

Ekli dosyayı görüntüle 125491Ekli dosyayı görüntüle 125492
Verdiğin arkeolog olayı tam da istediğim gibi bir örnekti. Teşekkür ederim. Lakin beni tatmin etmediğini, bundan sonra yapılacak hiçbir açıklamanın da tatmin etmeyeceğini belirtmek isterim. :)

İnsanın maddi olmasından çok manevi bir varlık olduğunu çok iyi bilirim. Parapsişik, paranormal olayların insanları her zaman etkilediğini de biliriz hepimiz. Lakin cin min olayı biraz abartılı olur. Cinler hakkında bilmek istediğiniz her şeyi İmam Şibli'nin Cinlerin Esrarı adlı kitabından okuyabilirsiniz.

Bu insanların böyle şeyler yaşamış olduğunu daha önce de belirttiğim gibi reddetmiyorum; fakat bunların yaşadıklarını cinlere bağlamayı reddediyorum. Bana aşırı mistik ve romantik geliyor. Bir o kadar da efsanevî. Cinlerin şu anda uğraşacak daha önemli işleri olduğundan adınız gibi emin olabilirsiniz.

Sonuç olarak değerli arkadaşlarım, bizim psikolojik veya beyin yanıltması olarak yaşadığımız olayları cinlere bağlamamak gerekir.

Sevgiler efendim.

mayhem

Co Admin
Co Admin
aynen öyle tatmin olmak için bazı şeyleri yaşamak gerek örnek vericek olursak ruh ve sağlık yani tımaraneye gitmen gerek ama onları anlamak içinde yaşaman gerek bu yüzden ALLAH yaşatmasın diyorum sende tatmin olmayı ver saygı değer kardeşim Kullanıcı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
aynen öyle tatmin olmak için bazı şeyleri yaşamak gerek örnek vericek olursak ruh ve sağlık yani tımaraneye gitmen gerek ama onları anlamak içinde yaşaman gerek bu yüzden ALLAH yaşatmasın diyorum sende tatmin olmayı ver saygı değer kardeşim Kullanıcı
Tatmin olmak için illaki yaşamak gerekiyorsa tabii ki tatmin olmak istemem. :)

Yaratan vermesini bildiği gibi almasını da bilir. Kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Daha dikkatli çalışmak gerekiyor. Dikkatli yaşamak gerekiyor.

Sevgiler.

Son düzenleme:

Wazgecilmez

Aktif Üye
Ekip olarak, mı aynı görüyorsunuz? Defineyi buldunuz ama elinize alınca toprak oluyor.. Doğrumudur?

Kristof34

DogacıyıZ
Tatmin olmak için illaki yaşamak gerekiyorsa tabii ki tatmin olmak istemem. :)

Yaratan vermesini bildiği gibi almasını da bilir. Kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Daha dikkatli çalışmak gerekiyor. Dikkatli yaşamak gerekiyor.

Sevgiler.
Tabiki herkesin görüşüne saygı duyuyoruz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Cinlerin işleri var biz insanlar gibi onlarda. Nasıl bizim kimimiz dinine bağlı kimimiz berduş kimimiz hırsız kimimiz üç kağıtçı onlarda aynen öyle. Herkes yoğun tempo çalışmıyor onlarında boşta gezenleri var her okuduğunu farklı düşün olurmu?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Tabiki herkesin görüşüne saygı duyuyoruz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Cinlerin işleri var biz insanlar gibi onlarda. Nasıl bizim kimimiz dinine bağlı kimimiz berduş kimimiz hırsız kimimiz üç kağıtçı onlarda aynen öyle. Herkes yoğun tempo çalışmıyor onlarında boşta gezenleri var her okuduğunu farklı düşün olurmu?
Kesinlikle katılıyorum. O yüzden uğraşacakları başka işler var dedim. Okurlar, araştırlar; doktor, mühendis, öğretmen olurlar. Bizden tek farkları bizim onları göremiyor olmamız. Kalp gözü açık olan insanlarımız hariç.

Şöyle de düşünebiliriz. Onlardan da define işiyle hobi (?!) olarak uğraşan vardır. Bir takım insan ve bir takım cin aynı define yerinde birbirinden habersiz çalışmaya karar verir ve o noktada karşılaşırlarsa neler olur tahmin edelim. :)

Sevgiler.

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Geçenlerde bir konu vardı soğan kabuğu cinlerin parasıdır diyordu orda en iyisi siz bir çuval soğan götürüp takas edin bence belkide olur kim bilir eskiden dedemler elma armut gibi şeyleri ata yükleyip niksar ovasına götürüp soğanla takas ederdi orda meyve yoktu bizde soğan yoktu böylece herkes işini görmüş olurdu şaka bir yana böyle konu okumuştum bence dene soğan sarımsak götür bırak bakalım oraya onların sevmediği ne varsa doldur oraya bak bakalım nolucak kolay gelsin allah yardımcın olsun

ll Shadow ll

Aktif Üye
Geçenlerde bir konu vardı soğan kabuğu cinlerin parasıdır diyordu orda en iyisi siz bir çuval soğan götürüp takas edin bence belkide olur kim bilir eskiden dedemler elma armut gibi şeyleri ata yükleyip niksar ovasına götürüp soğanla takas ederdi orda meyve yoktu bizde soğan yoktu böylece herkes işini görmüş olurdu şaka bir yana böyle konu okumuştum bence dene soğan sarımsak götür bırak bakalım oraya onların sevmediği ne varsa doldur oraya bak bakalım nolucak kolay gelsin allah yardımcın olsun
O durum farklı reis. Adamı ateş atmayalım.

NURUM52

Moderatör
Moderatör
O durum farklı reis. Adamı ateş atmayalım.

Adama git orda yat demedim farklı olduğunu bende biliyorum sonuçta eline alıp bıraktığını yazmış hiç yaklaşamadım demiyor nefret ettikleri şeyler konulsa bırakıp gidermi diye geldi birden aklıma dene dedim sadece