Bu Nasıl Yapı?

Efendi51

Bilgili Üye
o kadar çok yer işaretleniyorki yer sahibi arkadaşımız nereye bakacağını ne yapacağını şaşırıyor doğal olarak, yer oldukça büyük bir yer burada işaretlenen her yere bakacak olsa haftalarını alır işlem yapacak olsa aylarını alır, saygıdeğer ustalarımız yanlış anlamasın sakın tabiki bildiklerini gördüklerini yazıyorlar ve eminim her işaret edilen yer çok önemlidir Allah hepsinden razı olsun demem o ki @Efendi51 ustalarımızın işaretlediği ve en çok ortak olarak gösterilen yer neresi ise oraya yoğunlaş, böylece vakitten ve efordan tasarruf edersin. benimde gözüme çarpan birkaç yer var ama işaretleyemiyorum, araziyi yakından gören sizsiniz bir iki yer belirleyip ona göre devam edin derim, selametle
@blackjack ustam eyvallah; gördüğün bir yer varsa sende çiz abicim, kaybedecek bir şey yok, bu çizilen yerleri tablete yada mobil telefona indiriyorum, daha sonra tektek bakıyorum, teşekkür ediyorum,
@vakko ustam eyvallah, @MendereS ustam yaşlandı ama olsun abicim, o bizim büyüğümüz, tecrübelimizdir; her zaman heyecaniyidir, güzel taze şeyler görmek, ben sadece görmesini istedim, varsa ekleyeceği de kendi bilir, teşekkürler kardeşim

ragıp

Uzman
@ragıp @kazama ustalar burası size göre; bir görmenizi isterim, kolay gelsin
Ustam, gerçekten güzel bir mekan
Klasik medeniyet işi
üstte kral mezarı aşağıya doğru
fotoğraf yanılmamış ise üç sıra mezar mevcut

ama ben medeniyet işlerini hiç sevmem
hem kişiyi yorar, hem üzer, hemde .......

allah size kolaylık versin

selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Butun yazilan cizilenlerden kendine bir plan yap. Siraya koy. O siralama ile tektek kontrol et ve tekrar resumle. Resimleri siteye yuklerken hepsine 1 den baslayarak numara ver.
Giderken yanina guzel bir fotograf makinasi al. Sende yoksa odunc bul. Yedek pilleri unutma.
Tokmak gotur. Kuskulu yerleri tokmakla.

Donuncede yeni bir konu ac insallah.

Efendi51

Bilgili Üye
Butun yazilan cizilenlerden kendine bir plan yap. Siraya koy. O siralama ile tektek kontrol et ve tekrar resumle. Resimleri siteye yuklerken hepsine 1 den baslayarak numara ver.
Giderken yanina guzel bir fotograf makinasi al. Sende yoksa odunc bul. Yedek pilleri unutma.
Tokmak gotur. Kuskulu yerleri tokmakla.

Donuncede yeni bir konu ac insallah.
@ragıp abi teşekkür ediyorum;
@BulursamKader25 abicim sizede teşekkür ediyorum, bundan sonra makinam güzel abi yeni aldım da ben acemisi geliyorum galiba, (21 mp 18x ) yeterli olur galiba, arazi de insanlar huylanıyor, onun için küçük makina aldım, inşallah abicim, çizilen yerleri mobil cepe indiriyorum, araziye gidip tek tek bakıp inceliyorum, arkadaşlar sağolsun emek ediyorlar, bakıyorlar çiziyorlar, hepsinden hepinizden allah razı olsun; maalesef buralar artık çok sıcak, sabah serinliğinde falan gidip hallederim inşallah, kolay gelsin,

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Selamun Aleyküm değerli ustam , öncelikle BulursamKader25 üstam Allah razı olsun inşaEllah. Sizler var iken bizim ne haddimize. Benim gördüğüm kadarı ile burası önce kale olarak kullanılmış sonra mezara çevrilmiş olabilir ama en son kevgire çevirdikleri ortada. Yine X yaptığım yerde tünel olma ihtimalini düşünüyorum. Deliğin üst tarafından bakılıp aşağıda nereyi gösterdiği tespit edilmeli. Ayrıca yakından çekilmesi gereken bir kaç nokta da var. Hayırlı forumlar
Ekli dosyayı görüntüle 200205

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
çok uzun süreli bir yaşantı alanı olmuş bu alan kale kaya mezar mağaralar ne arasan var
ilk fotoğraftaki görülen küçük mağara açılmış bir kaya mezarı erken roma dönemi iç anadoluda akarsu boylarında çokça var bunlardan
girişi sanıyorum sol alttan ama kayada kamufl eedilmiş çobanlara falan sorsan gösterirler sana sonra fotoğraflarını bu konuya eklersin görsel örnek olur
kayalığı iyi incele belki başka bir tane daha vardır

Efendi51

Bilgili Üye
Selamun Aleyküm değerli ustam , öncelikle @BulursamKader25 üstam Allah razı olsun inşaEllah. Sizler var iken bizim ne haddimize. Benim gördüğüm kadarı ile burası önce kale olarak kullanılmış sonra mezara çevrilmiş olabilir ama en son kevgire çevirdikleri ortada. Yine X yaptığım yerde tünel olma ihtimalini düşünüyorum. Deliğin üst tarafından bakılıp aşağıda nereyi gösterdiği tespit edilmeli. Ayrıca yakından çekilmesi gereken bir kaç nokta da var. Hayırlı forumlar
Ekli dosyayı görüntüle 200205
teşekkür ediyorum toyalp ustam; burası 3 yıldır gidip geldiğim bir yer, yakın tarihte bir çalışma yapan yok galiba ben görmedim, enson oraları bir resimledim ve delikli taş olan yeri gördüm; ve sivriltilmiş yer çok dikkatimi çekti, burası Güneydoğu harika yerler abicim, her yer tarih yolunuz düşerse beklerim inşallah, yeniden güzel resimler çeker eklerim ve sizi etiketlerim canım abim benim kolay gelsin

Efendi51

Bilgili Üye
çok uzun süreli bir yaşantı alanı olmuş bu alan kale kaya mezar mağaralar ne arasan var
ilk fotoğraftaki görülen küçük mağara açılmış bir kaya mezarı erken roma dönemi iç anadoluda akarsu boylarında çokça var bunlardan
girişi sanıyorum sol alttan ama kayada kamufl eedilmiş çobanlara falan sorsan gösterirler sana sonra fotoğraflarını bu konuya eklersin görsel örnek olur
kayalığı iyi incele belki başka bir tane daha vardır
_Mithra_ ustam teşekkür ediyorum, yakın zamanda bir çalışma olmadı, hayırlısı olsun araştırıyoruz bakalım, kolay gelsin

Efendi51

Bilgili Üye
yeni resimler

bu konuya yeni resimler çektim, nedir bunlar? abiler bir bakın sizlerde bakalım