Bu ne anlama geliyor

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
konuyu farklı yönlere evirmeye gerek yok arkadaşlar herkes bildiğini gördüğünü yazar
konu sahibi arkadaş eksik fotoğraflama yapmış misal mağaraları görmek lazım nerede fotoğraflar ???
şimdi gördüğümü yazayım öncelikle on numara beş yıldız işçilikli haçlar yapılmış ve hepsi de orjinal
ustası az daha uğraşsaymış haçkar çıkaracakmış
eski devirlerde insanın kendisini bulması ve yaradana ulaşma çabasının bir dönemi de inzivaya çekilmekti
müslüman ya da hıristiyan farketmez kimi derviş olur tekkede yaşar bunu kimi de hacı olur mağarada yaşar bunu
hacı derken yanlış anlamayın hıristiyan hacı
işte bu mağaralar da bu amaçla kullanılmış bir zamanlar
bir dağda olması yüksek irtifada olması yaradana yakın olmak şeklinde algılanırdı
adamlar bir hırka bir lokma uzun süre buralarda kalırdı
neyse yazmakla bu konunun sonu gelmez
haçlarda bizans izleri olmakla beraber kullanılan sembolik harfler ermenice alfabesinden ilginç
bölgesini merak ettim neresi acaba ?
aynı zamanda adı bu yerin adıyla özdeşleşen zatı muhteremin mezarını ve kutsallığını da sembolize ediyor bu haçlar
tarihi blgisi olan uzman bir papazın buna daha net yanıt vereceğine eminim
bişey çıkar mı buralardan derseniz boş yere kayaları kırmaktan vazgeçin emeğe yazık
döküntü metal obje ve sikke türü şeyler varsa vlf bir cihazla dolaşın yeter başka da bişey olmaz
selametle

Şefket

Yeni Üye
ustam bir kilometre yakınında kilise var.20 metre altında iki girişli mağara var mağara çok büyük vede korkunç mağaranın üstünde bacadan girişli oda şeklinde mağara var mağaranın girişi yapılı biri çok dar tünelden gidiyorsun diğeri büyük girişli ama karşıdan bakınca gözükmüyor.karşısı büyük dağ bu yer dere yatağındavideo paylaşıcam bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
İlk fotoğraf hariç diğerleri Mezardan bahseder. Üç kağıt olmaktan öte bir şifresi mevcut. Bahsettiğin mağaranın bir girişi gizli bir mabede çıkar. Bu mabed o mağaranın içindedir. Bazen kiliseden bu yapılara gizli bir tünel dahi yaparlar. Bu haçlar kilisenin güneydoğu tarafına düşmüyorsa senin bilmediğin ama yaşlıların bildiği yıkılmış toprak altında bir manastır var hemen civarında.
Çözüm;
Öncelikle bu Ermeni işidir mağarayı 2 metre kazarız küpü alırız gibi bir algıya düşmeyesiniz! İlk fotoğraftaki büyük haç gizli mabedi temsil eder burayı bulmakta profesyonellik ister. Mağara içindeki kapatılmış saklanmış bir tüneli bulman gerek bulupta mabede girer isen bir kürsü üzerinde kitap olacak. Onun dışında oda boştur. Kürsüyü ittirmeye oynatmaya çalıştığında.. ya da boşver tehlikeli işler kardeşim sizi aşar bu tür yerler. Uzak durun!
git kilisenin batı taraflarındaki cevizliklerin orda mezarlıklar var. Kuzey tarafında da dikili taş ya da insan yüzüne benzer Kaya var onun bir arşın altında ufak bir kese var.
Kapısının baktığı tepenin orda diğer kayalardan farklı renkte bir kaya var oraya cihaz tut. Gitme o mağaraya..

Şefket

Yeni Üye
Hacizlik olduk anasını satayım başka çarem iz yok zaten ölmüşüz

Ares-xl

Aktif Üye
dardanos amacım kimseyi yermek değil yanlış yönlendirimi engellemekti.
Konunun dağlmasını istemiyorum ..
Çünkü burası mükemmel bir yer .
Selametle

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel bir mezar ama zor...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası bir aile mezarlığı kaya oyma mezar yoksa mahsen içi mezarlar olmalı
Etrafı resimle kurbanım eğe dönem soygununa uğramamış sa kurbanım
Yakın larda küçü birde şapel olmalı

akyol

Bilgili Üye
aranılan dağın içinde Kafkaslı ustaya katılıyorum zengin ve bölgede sözü geçen insanlara ait 2 adet mağaradan bahsediliyor mağara içinde mağara duvarları kontrol edilmeli aile mezarları bulunmasada genelde papaz mezarları mağara içlerine gizlenmektedir dostum bol nasipler

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Ares-xl

Aktif Üye
Kardeşim bunun karşısında tepe var mı?
Mağaranın içini kontrol et bir mahsen olacak.
Burada kral ve iki oğlunun mahsende mezarları olduğu,
Papazların ise birinin mahsende diğer ikisinin ise toprak altında olduğunu söylüyor .
Yazıyı çözersek isimlerini öğreniriz

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bunun karşısında tepe var mı?
Mağaranın içini kontrol et bir mahsen olacak.
Burada kral ve iki oğlunun mahsende mezarları olduğu,
Papazların ise birinin mahsende diğer ikisinin ise toprak altında olduğunu söylüyor .
Yazıyı çözersek isimlerini öğreniriz
aress-xl başarılı .... .ben de karşı resim derken tepe mi var merak etmiştim :)