bu nedir

mayhem

Co Admin
Co Admin
cihazla gezin değerli sinyali alırsan işlem yaparsın nasip işi çıksa siz evi oraya yaparken önünüze çıkardı işleme gelince açarsanızda kemikleri tekrar yerine bırakıp üstünü kapatın evide mezarların arasına yapmışsınız masallah .

wesli1986

Aktif Üye
Napalim usta dedelr yapmis ama evin temeli yok yani kazi falan yapilmamis sandiginiz gibi eski yapi duz yere 1 metre kazilmis veya kazilmamis babam oyle dedi ayni seyi bende sordum oglum evein temeli yok dedi eski yapi rahmetlik deden yapti eski kafa naparsin dedi dogru duzgun evimiz yok zati ev yapmaya gucumuzde yok sadece o gordun arazi baska bisey yok usta evde derme catma toprak yapi

wesli1986

Aktif Üye
Birde bisey sorcam ustam bu isaretledigin yerlerde ne gordun ustada oralari isaretledin buralarda calis dedin bilgi amacli ogrenebilirmiyim sizden ricam ne bulabilirim oralarda dusunceniz nedir

poseidon2023

Uzman
cubuk kullanan tutan sana burda mezar oda mahsen lahit gibi bunlar var diye söyle medimi mezarın şekli odanın şekli göster medimi

topraktan cıkan malın cekatını verirsin helal olur

normal vatandaş mezarları olacak 100%80 roma bu da taş örme olur mezarı acarsın kemikleri kenara koyup içindeki topragı cuvala koyar sonra kemikleri geri koyar kapatırsın

her kez bakar önemli olan görmek bu senelerin verdigi tecrübe diyelim

cubukları kendin kullan mayı ögren bu arazide pıratik yap nerede bu yer

wesli1986

Aktif Üye
Kendimde biliyorum kullandim o arkadasin cubukta kullandim ama cubuar onun kendimde yok o ici dolgulu falan dedi cubuklari 3 veya 4 yer isaretledi ve buralar mezar dedi sadece

wesli1986

Aktif Üye
Burasi afyonun koyu ustam yeri guzel normal mezarlar var evet lahit sanirsam tam karsimizda site alani var huyuk var orada diye dusunuyorum ben derinlikleri nekadardim ustam bilginiz varmi kac mtr den buluruz mezarlari ortalama bisey diyebilirmisiniz

poseidon2023

Uzman
ya isim yaz bu şekilde wesli1986 yada beyen yazdıgını cevap verdigini bileyim

cubuk yapmak basit göbderdigim resme bak birçift yap her seferinde arkadaşımı cagırcan

neyin ne nerede oldugunu tespit edilmemiş orda

senin orda en az üç oda ve lahit mezarlar olacak höyük yada tümülüs orda olan onlara ayittir senin ordakiler ayrı

wesli1986

Aktif Üye
Tamam ustam poseidon2023 afedersin bugun ilk isim cubuk yapmak zati oda ve lahit mezar falan beni asar benim dusuncem o kucuk mezarlari normal insan mezarlarini acmak ben okadar odalarin falan hakindan gelemem beni asar ufak tefek ne olursa allah bereket versin diyelim fazlasi zarar insallah oda olursa ben 1 kac gun icinde netlestiririm insalalh

wesli1986

Aktif Üye
Poseidon2023 senin orda dedigin cok afedersin kafani agrirttim ama buraya attigim resimlerde sizin isaret koydugunuz yerlerde ve oralarda siz oda ve lahitler var diyosunuz dogrumudur tumuluste olanlar ayri diyosunuz dogrumu anladim

poseidon2023

Uzman
aga ne sormak istersen sor cevap veririm sorun deyil az çok birilerine faydamız olsun yeter

resimlerde gördügüm kadar olması gereken yerleri işaretledim orda olsam tek tek burda lahit burda odalar demek ayrı ne var diye cubukla bakınca bunu sen söylicen bakamm odamı lahitmi

höyük dag gibi olana denir tümülüs bir metrede olur on metrede ordakini biz görmedigimiz için hangisi bilemiyoruz höyüklerde içinde büyüklügüne göre üç oda da olur beş odada tümülüs tek odayı arada duvarlar ile ikiye yada üçe bölerler bunların mazemesi odalarda olur

wesli1986

Aktif Üye
Poseidon2023 birsey daha soracam ustam biryeri kazdiniz supelendiniz veya cubuk tuttunuz 3 mtr kazdiniz kirsgibi toprak cikti bu nedir usta bizde boyle oldu sanki o topraktan sonra bisey yok gibi sizin dusunceniz nedir kirsmi desem balcikmi desem bilemedim ne oldugunu ama cok sert sonradan dokulme gibi degil ve hic ellenmemis gibi doganin normal hali gibi

poseidon2023

Uzman
burayı cubukla bulduysan boşluk ve içinde metal yakaladıysan ve üç metreden sonra içeri girip tekrar teyit ettin çekim devam ediyorsa sende devam edecen medeniyet işleri derindir en az altı metre

cıkan topragın resmi varsa yükle