Çubuğa güvenim kalmadı, ya şakül ya cihaz

szihoprenic

Bilgili Üye
Peki çubuklara koyulan madenler ayrım yapmak için işe yararmı ?

Malesef bu geçerli bir durum değildir.En kötü durum bu da değil.İçine konulan madene yukarıda anlattığım sebepler ile frekanslar atomlarına kadar inerek çubukta ön tanımlama yapar yağni çubuk içine konulan parçayı aramaya başlayacaktır.Bu ne demektir diye bilirsiniz bu şu demektir içine civa koydunuz civaya yakın veya civa içeren madenlere yönelir volkanik maden koydunuz aynı şekilde tepki verir.

Peki yha altın koyarsak veya gümüş ?

Çok güzel bir sorudur bu.Ağzına altın koyanlar dahi vardır.Arkadaşlar çubuğun içine altın koyarsanız çubuk bulunduğu yıl üretilen altın , gümüş maddesini arayacaktır.Eski altınları bulmak için eski altın sikkeleri kullanmalısınız veya eski tarihi gümüş sikkeleri.Eğer yeni nesil madenler ile arama yaparsanız yüzde yüz minarele gider çubuk tecrübe ve araştırmalar ışığında paylaşıyorum bu bilgileri.
Ustam ben sadece bosluk bulmak istesem ?

ZİKRULLAH

Engellendi
@GERMO
@ZİKRULLAH.
KIYMETLİ ustalarım çok zor ve meşakatli oldugunu biliyorum bu çubuk olayının ama isteyince olmayacak birşey yok bence benim öncelegim tarih bilgi medeniyet keşif işaret tespit tespit tespit ve enson başarı tabi nasipse
Ustam 3 yazı yazdım inceleyiniz lütfen

sevgiler..

ZİKRULLAH

Engellendi
Ustam ben sadece bosluk bulmak istesem ?
Çok güzel soru ustam teşekkür ederim.Altta biriken gaz yanıcı bir gazdır zehirler.Ne yapmak gerekir.
Tecrübelerim ışığında tavsiyem bir balona çakmak gazı doldurunuz ve akabinde balonun ağzını çubuk kulpuna temas edecek şekilde sokup bantla yapıştırınız olay budur alttaki gaza bulduğum en yakın sinyal çakmak gazı olmuştur

sevgiler..

Tastan

Editör
ZİKRULLAH ustam okudum yazılarınızı yüreginize saglık faydalı bilgi ve tecrübeler bunlar allah sizden razı olsun

GERMO

Engellendi
Çok güzel soru ustam teşekkür ederim.Altta biriken gaz yanıcı bir gazdır zehirler.Ne yapmak gerekir.
Tecrübelerim ışığında tavsiyem bir balona çakmak gazı doldurunuz ve akabinde balonun ağzını çubuk kulpuna temas edecek şekilde sokup bantla yapıştırınız olay budur alttaki gaza bulduğum en yakın sinyal çakmak gazı olmuştur

sevgiler..
ZİKRULLAH ustam adı gibi ismine yakışan güzel kardeşim, öyle bir şey diyorsunki şimdi garipler meraklılar dört gözle yazılarınızı bekler artık, inşallah tez zamanda sonuç alır, yöntemi sistemi paylaşırsınız, Allah cc yardım etsin, yolunu aydınlık kilsin inşallah.

GERMO

Engellendi
ZİKRULLAH ustam sizin bu sistemle çubuk ve şakülde tavsiye edeceğiniz metal cinsi nedir.

ZİKRULLAH

Engellendi
@ZİKRULLAH ustam sizin bu sistemle çubuk ve şakülde tavsiye edeceğiniz metal cinsi nedir.
Ustam az önce bahsettiğim gibi bu sistemi bakır , gümüş alaşım , pirinç madenlerinden yapılmış çubuklar ile denemeler yaparak stabil çalışan madeninizi bulabilirsiniz.

Şakül de ise En stabil bakır veya pirinç madendir.Uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Denemeleriniz sonucu karar verdikten sonra artık tek madeni kullanınız.Diğerlerini eleyiniz.

Teşekkür ederim.

GERMO

Engellendi
Çubuğa güvenip işlem yapılmaz, çubukla alanı daraltıp son tespiti makineyle yapacaksın. Çubuğun verdiği derinlik makine tatafından doğrulanıyorsa devam edeceksin.
Gemo ustam güzel kardeşim, bizde onu diyoruz işte cihaz olmazsa olmaz, işte o cihazıda herkes alamıyor, yöntemi olsada cihaz lafı geçtiğinde elini yüzüne bırakıp kara kara düşünerek içi geçenleri göstermek isterdim sana.

GERMO

Engellendi
Ustam az önce bahsettiğim gibi bu sistemi bakır , gümüş alaşım , pirinç madenlerinden yapılmış çubuklar ile denemeler yaparak stabil çalışan madeninizi bulabilirsiniz.

Şakül de ise En stabil bakır veya pirinç madendir.Uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Denemeleriniz sonucu karar verdikten sonra artık tek madeni kullanınız.Diğerlerini eleyiniz.

Teşekkür ederim.
ZİKRULLAH ustam Allah razi olsun, teşekkür ediyorum bilgiler için.

ZİKRULLAH

Engellendi
@szihoprenic ustam boşlukta da çubuk minarele gidiyor, ustalarımın verdigi o kadar yöntem fayda etmedi.
Birde şu sapma işine kafam takıldı, biz güney yarım küre de yaşadığımız için tesbitlerimiz 3 mt kuzeye sapma yapıyor diye bir bilgi okumuştum, manyetik sapma gibi bir şey, onun içinde 2 mt lik bir çubuğa kablo bağladım yükseğe, yinede fayda etmedi, ama şu sapma işi kafama iyiden iyiye takıldı, bakalım nasıl içinden çıkacaz.

ZİKRULLAH

Engellendi
GERMO
Kaymalar ile ilgili yazınızı şimdi gördüm bilgi vermek istedim evet yer altından çıkan manyetik frekans dalgaları altını çizerek söylemek istiyorum yer yüzüne çıkış aşamasında bizim ülkemizde kuzeye doğru akın eder.

Ne yapmak gerekir ?

Alanı iyice daraltmak sonuca daha hızlı ulaşmak için toprağa yer altına belirli frekanslar ile yayın yapmamız icab eder

Neden ?

Aşağıdaki maddenin atomlarına harekete geçirip frekans akışını hızlandırmamız gereklidir.Frekan akışı hızlandıkça kuzeyden güneye doğru merkezi dik çıkışlar meydana gelir.Toprak yapısına göre değişkenlik gösterir fakat bu şekilde (meslek camiasında yansıma , kayma denilen ) hadiseleri en aza indirebiliriz.

Fakat şuda bir gerçektir her toprak yapısında yansıma olayı olmaz.Her konumda parametrede yansıma olayı olmaz manyetik alan heryerde aynı değildir.

Saygılar..

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Güzel ülkemin güzel insanları, benim öğrendiğim şakülü ip boyundan ayarla 8 cm den 83 cm e kadar ip teki her metalin her nesnenin cm sine işaret veya boya kalemi ile boya, 8 cm den tut Tuneli ara 58 cm den tut gümüş ara, 72 cm den tut karışım 22 18 ayar altını ara 73 cm den tut 24 ayar saf altını ara, sana işaret verdimi hedef uzerine gittin, bu defa sağa veya dönüş turları var bunları takip et aynı ise birde sağa ve sola atımlar var, bunlarda alttakinin enini boyunu veriyor, derinlik içinde dört yönden işlem yapıyorsun, hepsini carpıyorsun, çıkan sonucuda 6 ile carptinmi al sana derinlik, istersen, metreyi 50 cm den Katla katladigin yere neodium mıknatıs yapıştır, şakülde metre üzerinde ilerle nerde atım başlarsa onu 10 ile Carp al sana derinlik,

Son düzenleme: