Dedektör Seçiminde Kararsızlık

001ArapBond

Yeni Üye
Veriler nereden kaynak ne?
Göz var, nizam var. Bu dedektörler sınıfının en iyileri. Aç youtube'den dedektörleri incele. Haa, çok daha iyi dedektör istiyorsan;
Minelab gpz 7000
Minelab gpx 6000
Minelab gpx 5000

Pulse en iyi dedektörler;
Lorenz z1
Lorenz z2

GPR radar ;
SIR 3000
SIR 4000
MALA

Minelab equinox 800 ( ☆☆☆☆ )
Minelab equinox 900 ( ☆☆☆☆☆)
Minelab manticore - Ayrım ve derinlik ( ☆☆☆☆☆☆ )
Minelab ctx 3030 - Net Ayrım ve derinlik ( ☆☆☆☆☆☆☆☆ )
Minelab x terra pro ( ☆☆☆☆ ☆ )
Minelab Gold Monster 1000 - Ayrım ve tepkime hızı ( ☆☆☆☆☆☆☆☆ )

alipasha

Member
Bütçeye göre dedektör alınır . Herkes en iyisini almak ister ama imkan nisbetinde olur hersey. Tek tek icin pulse alacaksan minelab gpx 4500 ikinci el temiz stabil Avustralya malı bulabilirsen olur veya gpx 5000 de olur .Ama vlf alacaksan ya minelab manticore ya da Xp deus 2 . Büyük heykel vs içinde lorenz z2 alınır . Ben deus 2 daha yeni aldim . O da fiyatı manticore a göre uygun olduğu icin aldım .manticore daha derin diyorlar ama karşılaştırma şansım olmadı . Makineyi Öğrenmeye çalışıyorum.

udi

Yeni Üye
Göz var, nizam var. Bu dedektörler sınıfının en iyileri. Aç youtube'den dedektörleri incele. Haa, çok daha iyi dedektör istiyorsan;
Minelab gpz 7000
Minelab gpx 6000
Minelab gpx 5000

Pulse en iyi dedektörler;
Lorenz z1
Lorenz z2

GPR radar ;
SIR 3000
SIR 4000
MALA

Minelab equinox 800 ( ☆☆☆☆ )
Minelab equinox 900 ( ☆☆☆☆☆)
Minelab manticore - Ayrım ve derinlik ( ☆☆☆☆☆☆ )
Minelab ctx 3030 - Net Ayrım ve derinlik ( ☆☆☆☆☆☆☆☆ )
Minelab x terra pro ( ☆☆☆☆ ☆ )
Minelab Gold Monster 1000 - Ayrım ve tepkime hızı ( ☆☆☆☆☆☆☆☆ )
Yabancıların gerçek saha testlerini izledim çok faydalı oldular. Hakikaten vlf'lerin en iyileri minelab cihazları. Sadece paylaştığınız puanlamayı merak ediyorum nasıl koşullarda yapıldı? Özellikle ctx 3030'un manticoreye çok fark atmasına şaşırdım. Manticore yeni bir dedektör daha gelişmiş çoklu id sistemine sahip, bir kaç karşılaştırma izledim en az ctx 3030 kadar iyi olduğu ortada ve kullanıcı yorumları da öyle. Paylaştığınız puanlamada %33 daha iyi görünüyor?

udi

Yeni Üye
Bütçeye göre dedektör alınır . Herkes en iyisini almak ister ama imkan nisbetinde olur hersey. Tek tek icin pulse alacaksan minelab gpx 4500 ikinci el temiz stabil Avustralya malı bulabilirsen olur veya gpx 5000 de olur .Ama vlf alacaksan ya minelab manticore ya da Xp deus 2 . Büyük heykel vs içinde lorenz z2 alınır . Ben deus 2 daha yeni aldim . O da fiyatı manticore a göre uygun olduğu icin aldım .manticore daha derin diyorlar ama karşılaştırma şansım olmadı . Makineyi Öğrenmeye çalışıyorum.
Dediğiniz gibi bütçe meselesi. Sayfalardır cevabını aradığımız sorunun esas dayanağı bütçe. Ben de isterdim gpx serisi bir cihaz alıp geçmeyi ama bütçe tutmuyor. Bütçemin yettiği en iyi cihazı alıp geçeceğim muhtemelen iyi bir ikinci el pulse denk gelmez isek.

001ArapBond

Yeni Üye
Yabancıların gerçek saha testlerini izledim çok faydalı oldular. Hakikaten vlf'lerin en iyileri minelab cihazları. Sadece paylaştığınız puanlamayı merak ediyorum nasıl koşullarda yapıldı? Özellikle ctx 3030'un manticoreye çok fark atmasına şaşırdım. Manticore yeni bir dedektör daha gelişmiş çoklu id sistemine sahip, bir kaç karşılaştırma izledim en az ctx 3030 kadar iyi olduğu ortada ve kullanıcı yorumları da öyle. Paylaştığınız puanlamada %33 daha iyi görünüyor?
Manticore minelab'ın çıkardığı son teknoloji bir dedektör. Minelab ctx 3030 dedektör'ün bir yan versiyonu. Bu iki dedektör arasında tek fark multi frekans dışında manticore dedektör' de ayrı ayrı frekans seçilebiliyor ve çok daha hızlı bir işletim sistemine sahip. Minelab ctx 3030 işletim sistemi biraz yavaş, fakat ayrım konusunda çok çok ileri teknolojiye sahip. Minelab ctx 3030'da bir fark daha var, minelab'ın üretimi devam eden çok eski tek modelidir ve multi frekans'ı aynı anda 1.5khz - 100khz arasında çalışıyor. Bu iki dedektörün fiyatları da aynı. ( 1.000t - 2.000tl fark var ).
Minelab manticore , ctx 3030'dan çok üstün ise;
Neden bu iki dedektörün fiyatı aynı ?
CTX 3030 çok eski bir model. Neden üretimi devam ediyor ?
Biraz düşünmek gerek.

udi

Yeni Üye
Manticore minelab'ın çıkardığı son teknoloji bir dedektör. Minelab ctx 3030 dedektör'ün bir yan versiyonu. Bu iki dedektör arasında tek fark multi frekans dışında manticore dedektör' de ayrı ayrı frekans seçilebiliyor ve çok daha hızlı bir işletim sistemine sahip. Minelab ctx 3030 işletim sistemi biraz yavaş, fakat ayrım konusunda çok çok ileri teknolojiye sahip. Minelab ctx 3030'da bir fark daha var, minelab'ın üretimi devam eden çok eski modelidir ctx 3030 dedektör ve multi frekans'ı aynı anda 1.5khz - 100khz arasında çalışıyor. Bu iki dedektörün fiyatları da aynı. ( 1.000t - 2.000tl fark var ).
Minelab manticore , ctx 3030'dan çok üstün ise;
Neden bu iki dedektörün fiyatı aynı ?
CTX 3030 çok eski bir model. Neden üretimi devam ediyor ?
Biraz düşünmek gerek.
Puanlamayı siz mi yaptınız?

Simplex tecrübesinden sonra ben de nokta ya ve yerliye tövbeliyim.
simplex kullanıyorum ve gayet memnunum. verdiğiniz paranın hakkını fazlası ile veren bir cihaz. bu tar söylemler makineyi kullanmayı bilmemekten kaynaklanır. sana ne dediğini anlasan iyi bir dost olabilir senin için..
bunun haricinde lorenz alabiliyorsanız lafım yok..

udi

Yeni Üye
simplex kullanıyorum ve gayet memnunum. verdiğiniz paranın hakkını fazlası ile veren bir cihaz. bu tar söylemler makineyi kullanmayı bilmemekten kaynaklanır. sana ne dediğini anlasan iyi bir dost olabilir senin için..
bunun haricinde lorenz alabiliyorsanız lafım yok..
Simplexi yeterince kullanmayı biliyorum. Benim kızdığım şu simplex ile ilgili. Sosyal medyanın her alanında facebook youtube de onlarca yüzlerce reklamcısı var. Her yerde 1 metre 2 metre çeken videoları zibil gibi. Videolara baksan dünyanın en iyi cihazı. Alırken fiyatından dolayı zaten çok büyük beklenti içinde değildik ama bir bakalım bu kadar iyi mi diye aldık. Aldıktan sonra 5 cmlik taşın altındaki tek parayı göremeyince doğal olarak küfrettik o kadar abartanlara. neredeyse 2 yıldır şu makinaları araştırıyorum doğru dürüst bilgi veren yerli bir karşılaştırma videosu göremedim hep manipülasyon üzerine kurulu videolar. Bir daha bu markanın cihazını kimse aldıramaz bana. Alana bir şey diyemem hayrını görsün.

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Vlf kayada değil kiremitte körleşir . O da her Kiremit değil bazı mineralli kiremitlerde körleşir.
Buradan bakınız.
Sadece kiremit değilmiş demek...

Çok teşekkür ederim.
Hocam toprak testi çok bu cihazların kaya testini bulmak zor. CTX3030 modeli eski bir model ama onun da kaya testini bulamadım maalesef. Bakalım araştırmaya devam edelim biraz daha. Sizin sahada tecrübeniz oldu mu peki bu konuda?
Hayır.
Henüz kendim PULSE ile VLF kıyası yapamadım.

• • •

Önce yazdığım gibi.
Kendiniz araştırmaya çalışın ve kararınızı hızlı verin.
Tüm dünyada fiyatların roketleneceği günler geliyor.
Çöp poşeti alsanız ondan dahi zarar etmezsiniz.
Bismillah deyip girişin, çok beklemeyin, zaman kaybetmeyin.

• Beğen
Tepkiler: udi

alipasha

Member
Buradan bakınız.
Sadece kiremit değilmiş demek...

Hayır.
Henüz kendim PULSE ile VLF kıyası yapamadım.

• • •

Önce yazdığım gibi.
Kendiniz araştırmaya çalışın ve kararınızı hızlı verin.
Tüm dünyada fiyatların roketleneceği günler geliyor.
Çöp poşeti alsanız ondan dahi zarar etmezsiniz.
Bismillah deyip girişin, çok beklemeyin, zaman kaybetmeyin.
Ustam ben o gpx 5000 in arkasında çok gezdim . Evet derin atar mineralden etkilenmez ama ayrımı zayıftır .Derinden çok çivi Demir vs çıkartırsın ve bıkarsın . Temiz gpx 4500 veya 5000 Avustralya mali bulursanız alabilirsiniz . Ama bu makineyi alıp parayı bulacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz . Ben paslı çividen başka birsey bulmadım . Daha yeni deus 2 aldım öğrenmeye çalışıyorum. İsteyen istediğini alsın ben pulse cihazdan bıktım . Attığın videolardaki adamlarda arazide %90 denk gelmeyeceğiniz tasları bulmuş video cekiyor

Simplexi yeterince kullanmayı biliyorum. Benim kızdığım şu simplex ile ilgili. Sosyal medyanın her alanında facebook youtube de onlarca yüzlerce reklamcısı var. Her yerde 1 metre 2 metre çeken videoları zibil gibi. Videolara baksan dünyanın en iyi cihazı. Alırken fiyatından dolayı zaten çok büyük beklenti içinde değildik ama bir bakalım bu kadar iyi mi diye aldık. Aldıktan sonra 5 cmlik taşın altındaki tek parayı göremeyince doğal olarak küfrettik o kadar abartanlara. neredeyse 2 yıldır şu makinaları araştırıyorum doğru dürüst bilgi veren yerli bir karşılaştırma videosu göremedim hep manipülasyon üzerine kurulu videolar. Bir daha bu markanın cihazını kimse aldıramaz bana. Alana bir şey diyemem hayrını görsün.
sen 5 cm lik taştan göremedim diyorsun ben onu simplex scuba dive ile görüyorum diyorum bi tuhaflık yokmu. bende 35 lik başlık var 40-50 cm den tek çivi çıkardım bildiğin çivi. şaşırıyorum bu tarz yorumları gorunce. birkere herkes geçsin öyle 1-2 metreden malzeme görmeyi.bu hayal mahsulu. (lorenz hariç) ama bi cihazı aldınmı topraktada havadada ayarlamasınnı yapman gerekir. parazit bir kere çok can sıkıcı. üzerinde bulunan tlf bile etkiliyor bazen. arazi şartları etkiliyor. bir sürü etken var. hepsini bilmek lazım. dedektörü alıp dolanmak bir şey ifade etmiyor.