Define ile ilgili Havas Terkipleri

R

remuss

Misafir
Benim de birkaç tanıdığım bir zamanlar bir ermeni bulmuşlar. Daha doğrusu ermeni bunları bulmuş. Benim atalarımın gömüsü var yardım edin demiş. Tanıdıklar kabul etmişler teklifi. Ermeni önce bir falcıya gidelim demiş... Falcıya gitmilşer. Falcı bunlara bir güzel cin tılsım hikayeleri uydurmuş. Dikkatli olun demiş. Bunlar iyice korkmuş. Gitmişler. Çalışmışlar. İşleri yarım kalmış korkudan. Birkaç hafta uğraşmışlar. Günün birinde ermeniyi arayacaklar gidip devam edelim diye. Ama ermeni ortalıkta yokmuş. İşlem yaptıkları yere gidip bakmışlar...

Sence ne görmüşler? :)
Hiç şaşırmadım :) ama arkadaş düzeltme yapmış her gömude olmaz demiş tamam uzamasın konu dağılmasın :)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Hiç şaşırmadım :) ama arkadaş düzeltme yapmış her gömude olmaz demiş tamam uzamasın konu dağılmasın :)
Aynen. Güzel konu vesselam. Paylaşımlarından ve verdiği cevaplarından ötürü Y2J kardeşimize şükranlarımızı peşkeş eder devamını bekleriz.

Sevgiler.

Son düzenleme:

Y2J

Aktif Üye
Bir şeyler yazıp size iyi geceler diyeceğim. Bunlar kendi tespitlerimdir. Defineye tılsım yapılması en çok Bizans-Roma ve eski dönem uygarlıklarında (Likya...) görülür. Anadolu da Hristiyanlık yayılmasına rağmen insanlar pagan inançlarından vazgeçmemiştir. Bizansın 395'de Hristiyanlığı kabul ettiğini dusunursek Peygamberimizin doğduğu asra kadar Anadolu da pagan inanışı devam etmesi muhtemeldir. Eski dönem ermeni prensliklerinde de tılsım yapımı var ama ben techir ve mübadele öncesi ermeni gomulerinde tılsım olayına rastlamadım. Belki de ben bilmiyorum. Dediğim gibi tılsım vakaları daha çok İbrahimî dinler öncesi dönemlerde çok görülüyor.

İyi geceler...

Y2J

Aktif Üye
İlgilenen arkadaşlar için güncel.

murat5164

Bilgili Üye
Hocam bilgi edinmek amacıyla sana bir sorum olucak tilsim ile buyu arasindaki fark nedir

Get closer!

Member
Bugün bir konu açmıştım aranıza yeni katıldım diye. Bu konuyu yeni gördüm ve sormak istediğim var. Bu bahsettiğiniz koruma olayı gömüyü tespit ettiğimizde ilk yapmamız gereken şey midir ? Yoksa sona mı kalır. Ve bu konuyla ilgili tecrübe yaşamış yaşadıysa nasıl kurtulmuş. Musallat olunursa ne yapılmalı gibi bilgisi olan aydınlatabilir mi bizleri.

Y2J

Aktif Üye
Hocam bilgi edinmek amacıyla sana bir sorum olucak tilsim ile buyu arasindaki fark nedir
Büyü tamamıyla şeytan ve süfli cinlerle yapılan haram işlerdir. Süfli işlemlerde kan domuz kanı, yağı, cunupluk gibi objeler kullanılır.

Tılsım ise harfleri hurufi sekilde, şekiller kullanarak yazılarak (bazen cin alfabesi kullanilir) yapılan işlemlerdir. Amacına göre, kullandığın nesnelere gore, okuduguna azimete göre büyü sınıfına girer. Örneğin iki kişiyi ayırmak amacıyla yapılıyorsa büyü olur. Azimette süfli varlıktan yardım istenirse büyü sınıfına girer.

Mesela, nazardan kurtulmak için, korunmak için, tarlayı haşerelerden kurtarmak için, vs.. yapılan tilsimlarda vardır. Amaca göre değişir tilsimlarin kullanımı. Ülkemizde genellikle ayırmak öldürmek rızkını bağlamak, kismetini bağlamak amacıyla haram işlerde kullanılıyor.

Yanlış anlaşılmasın ben hoca değilim. Elimde Havas ile ilgili kaynaklar çok olduğundan bildiklerimi aktarıyorum.

Y2J

Aktif Üye
Bugün bir konu açmıştım aranıza yeni katıldım diye. Bu konuyu yeni gördüm ve sormak istediğim var. Bu bahsettiğiniz koruma olayı gömüyü tespit ettiğimizde ilk yapmamız gereken şey midir ? Yoksa sona mı kalır. Ve bu konuyla ilgili tecrübe yaşamış yaşadıysa nasıl kurtulmuş. Musallat olunursa ne yapılmalı gibi bilgisi olan aydınlatabilir mi bizleri.
Sona kalır derken ? Koruma kazı yapmaya başlamadan önce yapilmasi gerekir.

murat5164

Bilgili Üye
Büyü tamamıyla şeytan ve süfli cinlerle yapılan haram işlerdir. Süfli işlemlerde kan domuz kanı, yağı, cunupluk gibi objeler kullanılır.

Tılsım ise harfleri hurufi sekilde, şekiller kullanarak yazılarak (bazen cin alfabesi kullanilir) yapılan işlemlerdir. Amacına göre, kullandığın nesnelere gore, okuduguna azimete göre büyü sınıfına girer. Örneğin iki kişiyi ayırmak amacıyla yapılıyorsa büyü olur. Azimette süfli varlıktan yardım istenirse büyü sınıfına girer.

Mesela, nazardan kurtulmak için, korunmak için, tarlayı haşerelerden kurtarmak için, vs.. yapılan tilsimlarda vardır. Amaca göre değişir tilsimlarin kullanımı. Ülkemizde genellikle ayırmak öldürmek rızkını bağlamak, kismetini bağlamak amacıyla haram işlerde kullanılıyor.

Yanlış anlaşılmasın ben hoca değilim. Elimde Havas ile ilgili kaynaklar çok olduğundan bildiklerimi aktarıyorum.
Define isinde büyü olmaz o zaman,. Tilsim mi olur?

Ketum

Member
Hocam benim sorum, bu yıldız düşüklüğü nedir ve düşükse nasıl yükseltilir?

murat5164

Bilgili Üye
Ustam bide definede cinler hayvan kiligina mi giriyor yoksa kazinin olduğu yerdeki hayvanin icine girip hayvanami(yilan) hükmediyor.hayvana donusurse enerji olayindan dolayi fazla kalamamasi lazim.uzun sure kazida yilan gorursek cin değilde normal yilanmis gozuyle mi bakicaz.bide gunduz yapilan kazida cinlere denk gelmemiz veya rahatsiz edilmemiz mümkünmudur

Tılsımlı ise mecburen defineyi koruyor. Bazıları ise Hz mehdi gelene kadar Çin padişahları tarafından defineyi korumak için gorevlendiriliyorlar. Bir kısmı ise kendiliğinden sahipleniyorlar.

Neden vermezler sorusuna gelince cinler kendilerini insanlardan ustun gördükleri için vermek istemezler. Her girişimde insanlara daha da bileniyorlar.Ayrıca zaten çoğu kâfir ve gayrimüslim icin olduklari Müslümanlara vermek istemezler. Çok nadir de olsa bazı cinler bu esaretten kurtulmak için insanların rüyasına girip hazine yerini gösterirler. İnsan hazineyi almaya geldiğinde hiçbir şey yapmazlar.

Define tilsimlarini çoğu yöntemle cozebilirsiniz; Majik yöntemler, kabala, papazlar, Kuranı kerim... Kuranda her maniyi cozersin. Tecrübe ve bilgi lazım.
Hiç şahit oldun mu, rüyasında define yeri gören kavuşan varsa öyle bir yaşanmışlık paylaşabilirmisin