Define ile ilgili Havas Terkipleri

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Şimdi kıymetli ustalarım bu hususlarda herkes bişeyler söylüyor lakin söylenenlerin %80 zannı bilgiler kesin bilgiler değil. Konu sahibi ustamıza teşekkür ediyorum verdiği güzel bilgiler için. 1-Cinlere mal sahiplendirebilirlermi yada bekçi olarak başında bırakabilirlermi ? 2-cinler sahipsiz malları bizim definecilerin ve bazı cincilerin dediği gibi sahiplenirmi ? 3-Farzedelim böyle bişey mümkün mümkünse ne gibi mallarda bu bekçi uygulamasına başvurulur yüzde kaçı ? CEVAPLAR= 1-Evet cinler birçok hususta eskiden beri yetki sahibi insanlar tarafından kullanılagelmişlerdir bunu bir takım ritüeller ile yaptırdıkları olduğu gibi cin taifesinden gönüllülerin isteyerek yaptıklarıda olmuştur halada oluyodur ! Günümüzden misal= Cıa ve mossad gibi ıstihbarat örgütlerine kafir cinler vasıtası ile ne gibi bilgiler ulaştırıldığı bu işleri bilenler taradından malumdur. Aynı şekilde mit gibi ıstihbarat teşkilatlarıda müslüman cinlerden bilgi akışı sağlıyorlar aradaki hocalar vasıtası ile, konumuzdaki bekçi hususunda bir takım büyü ritüelleri ile kafir cinler kullanılmak sureti ile bekçiler bırakılmış. Aklım almıyor bunları diyen olursa gök aleminin savaşını kim kazanırsa arz alemindede o taraf galip gelir deriz. Not=Müslüman cinler büyüde asla kullanılmaz ve gayri müslimlere yardım etmezler. 2-Asıl can alıcı husus burası cinler sahiplenirmi? böyle bişey mümkün değil.! Napıcak cinler defineyi altını gömüyü onların işine yaramaz bunlar vay efendin 100 yıldan sonra sahiplenirlermiş kim dedi hoca :D atmış kardeşim ( Belirteyim bende hocayım ) Cinlerin Besini:Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bize şu tenbihte bulundu:

"Sakın bu iki şeyle (kemik ve kuru hayvan mayısı) abdest bozduktan sonra istinca etmeyin, çünkü onlar (cinnî olan) din kardeşlerinizin yiyecekleridir." [Müslim, Salat 150 (450); Tirmizî, Tefsir, Ahkâf, (3254); Ebu Dâvud, Tahâret 42 ) Peki neden böyle tuhaf hadiseler vuku buluyor ? Madem sahiplenmiyorlar diyicek olursak ? Kıymetli ustalarım Cinlerin yaşam alanlarına müdahale ediyoruz defineciler olarak hemde bunu ekseriyyet gece yapıyoruz afedersiniz çoğu arkadaşımız işe başlarken bırakın abdesti eüzü besmele bile çekmiyor hatta ve hatta şarkı türkü içki küfür v.s şeyler bile olabiliyor. Oysaki akşam ezanından sonra yerler mühürleniyordu ! Kainatı ortak kullandığımızı unuttuğumuz bir takım varlıklar ( cinler ) artık ayakta bizim istirahat durumuna geçiyor olmamız gerekiyordu! Bişey yapacaksak en azından besmeleyi dilimizden düşürmememiz gerekiyordu. EFENFİMİZ S.a.v buyuruyorki Cinler pis yerlerde, dağlarda kuytu yerlerde ve açık denizlerde insanlardan uzakta yaşarlar. ( Dağlar ve Kuytu yerler ) Tam bizim işlerin olduğu yerler :) Arazide şuursuzca hareket edilmesi afedersiniz destursuz def-i hacet görülmesi v s sebeplerden rahatsızlık veriyoruz bazen orda korkutuyolar (çünkü varlığımız onları rahatsız etti) alanlarına girdik. Bazende bu işi orda bırakmayıp evimize kadar taşıyoz bizden kaynaklı.Not=Banyoda işemek musallaya davetiyedir, Besmelesiz akrep, yılan, böcek v.s öldürmek ve yuvalarına işemek davetiyyedir, beslemesiz kül ve sıcak su v.s geceleyin sağa sola dökmek ( Tehlikelidir) Detaya girmiyom.3-Gayri Müsimler nasıl mallarda bu işlemi uyguladılar? Kilise malzemesi, Büyük gömüler, yılan işareti, istavroz, akrep, × gibi bi takım işaretler ekseri uygarlıklarda nöbetçi bırakılması işlemi uygulanmıştır. Buda ülkemizdeki hazinelerin %10 anca tekabül eder veya etmez. Not: Son cevap şahsım adına diğerleri kadar kesinlik ifade etmiyor. İşin özünde cahillik var cinleri tanımamak ne yerler nerelerde yaşarlar bunları bilmemek bu gibi sıkıntılar ile karşılaşılmasına vesile oluyor. 10 yıldır bu işlerdeyim elhamdülillah daha bu tarz işler ile karşılaşmadım 1 yer dışında orasıda hafif geçti

Zaman

Bilgili Üye
Rüyada define yeri görülmesi deyince aklima geldi yazmak istedim..2018 in mayıs ayı baslarinda bir gece erken yattim.yatmadan önce her zaman dua eder ayet okurum.. O gecede okumustum.. Odada da tek yatıyorum..Gecenin bir yarısı bazı konusma sesleriyle tam degil yarım uyanır gibi oldum duydugum sesleri daha önce duymamıstım ama içimden de (bir susun uyuyorum) diyesim var ..yani birkaç kisi bir anda konusuyor gibi bir uğultu ..neyse tekrar dalmışım uykuya bir rüya gördüm ..rüyada 8 10 merejarelik bir alan gözümün önüne geldi. Bu alan hafif çamur gibi ve bu camur üzerinden koyun sürüsü gecince olur ya koyun tırnak izleri aynı öyle de izler var ..ama bu alanın çevresini hiçbir sekilde göremiyorum..bazen konu acan arkadaslar çevreyi almayacak sekilde direk zemini fotolar ya aynı onun gibi düşünün..neyse sabah uyandim iyice düşündüm böyle bir yer varmı diye bulamadım..aslında böyle bır yer degil bir sürü yer olabilir ..ama o kadar gercekciydiki rüya hemen hergün gözümün önüne geliyor..bu rüyanın define ile ilgisi olabilirmi diye düşündüm

Y2J

Aktif Üye
Define tilsimini iptal ve başında bulunan görevlisini uzaklaştırmak için bir miktar suya;

21 Ayetel Kürsi
21 Zilzal Süresi
21 Tekvir Suresi

okunur ve suyu define mahallesinin etrafına serperse maksat hasıl olur

ZİKRULLAH

Engellendi
@ZİKRULLAH burdaki kardedimizin konusu bize uygun, senin ekliyecegin varmi
Kardeşimizin konusunu baltalamak istemem Havvas 2 koldur.Ben Muhyiddin İbnü'l-Arabî hz. silsilesinden gelen bilgiler ile kağıda yere kayaya vb gibi olgulara çizim yapmadan tasavvuf ağırlıklı Havvas bilirim.Diğer Havvas ı önermem durum biraz karışık orada.

Safakk

Bilgili Üye
Slm ustalar yanlış anlamayın tüm güç ve kutret H.Z ALLAHIN elindedir ama bazı tılsımlar vede koruyucular öyle kolay kaldırılmıyor bizzat şahit oldum bazı şarlatan hocalara ben havas ilmi biliyorum diyenide gördüm ama alamadılar alada malzemeyi evet avaz ilmini yapmak iş değil H.Z ALLAHA razı değilse bazı işlerden sen ne yaparsan yap alamassın.....

deneme2322

Yeni Üye
cinler ve tılsım vay vay vay çok korkarım :) dedektör ile aramak lazım

feltom

Engellendi
seleymün aleyküm arkadaşlar bir gece kazıdaydık 5 kişiydik bır arkadaşım çarpıldı işi yarım bıraktık arkadaşın gezmediği hoca
kalmadı iyileşemedi mengene sıkar gibi sıkıyolarmış boynu ve ceneleri tutuldu katur kutur ses geliyor konuşurken gece ışıkta uyuyor
ne yapıcamızı bilmlyoruz hastanede cekfalf yapıldı birşey yok gece olunca uyutmuyorlar sabah ezanından sonra uyuyor bi çaresi varmıdır yardım edebilirmisiniz sevgi ve saygılarımla .

Safakk

Bilgili Üye
seleymün aleyküm arkadaşlar bir gece kazıdaydık 5 kişiydik bır arkadaşım çarpıldı işi yarım bıraktık arkadaşın gezmediği hoca
kalmadı iyileşemedi mengene sıkar gibi sıkıyolarmış boynu ve ceneleri tutuldu katur kutur ses geliyor konuşurken gece ışıkta uyuyor
ne yapıcamızı bilmlyoruz hastanede cekfalf yapıldı birşey yok gece olunca uyutmuyorlar sabah ezanından sonra uyuyor bi çaresi varmıdır yardım edebilirmisiniz sevgi ve saygılarımla .
Slm usta öncelikle arkadaşınıza geçmiş olsun vallahi nedeyem ilmi yüksek bi hoca bulmalısınız bu iş için her hoca çözücek diye birşey yok nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Allah'a yardımcınız olsun tabiiki çaresi vardır ama gerçek hocayı bulmalısınız....