Değirmen!!! Ali bey mi? Emin ağami? Tüm detaylariyla...hayran kalacaksiniz

KIRMIZI

Yeni Üye
BulursamKader25 peki ustam bana ege bölgesinde eşkiya ile ilgili küçük dahi olsa bir bilgi verebilirmisin..? ( bilgin varsa tabiki )
ben aydınlıyım

MendereS

Bilgili Üye
çok güzel değirmenmiş buradan biraz para alan olmamışmı. biz arayalım bakalım belki vardır.

bak orada arklar vardır değirmene giren suyun arkları. değirmene girmeden önce burada bir oluk olmalı bazen 2 tane olur değirmenle ark arasındadır tam oraya bak orası iyidir bir miktar para alırsın.

yoksa domuzluktan dökülen suyun altına bak orasıda iyidir, domuzluk suyun değirmen taşını terk ettiği yerde olur.

bak burada gelen arpa yada diğer tahıl ürünlerinin koyulduğu yer olması lazım tekne gibidir hatta adı şeytan teknesidir, tahıllar buradan değirmene iner işte bu şeytan teknesinin altıda iyidir buradaki para biraz yüklü olur.

buradaki değirmenci odası nerde orayada bak değirmencinin parası orada olur.

değirmen gömmesi hala duruyorsa oradaki kayrak taşın altına bak bakalım bir miktar yokmu.

değirmen taşıda iyidir şu tekerlek olan değil gerçek değirmen taşı yere sabit olan. tam oradan çavreye iyi bak gözüne tuhaf gelenler vardır oraya git onlarda iyidir.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çok güzel değirmenmiş buradan biraz para alan olmamışmı. biz arayalım bakalım belki vardır.

bak orada arklar vardır değirmene giren suyun arkları. değirmene girmeden önce burada bir oluk olmalı bazen 2 tane olur değirmenle ark arasındadır tam oraya bak orası iyidir bir miktar para alırsın.

yoksa domuzluktan dökülen suyun altına bak orasıda iyidir, domuzluk suyun değirmen taşını terk ettiği yerde olur.

bak burada gelen arpa yada diğer tahıl ürünlerinin koyulduğu yer olması lazım tekne gibidir hatta adı şeytan teknesidir, tahıllar buradan değirmene iner işte bu şeytan teknesinin altıda iyidir buradaki para biraz yüklü olur.

buradaki değirmenci odası nerde orayada bak değirmencinin parası orada olur.

değirmen gömmesi hala duruyorsa oradaki kayrak taşın altına bak bakalım bir miktar yokmu.

değirmen taşıda iyidir şu tekerlek olan değil gerçek değirmen taşı yere sabit olan. tam oradan çavreye iyi bak gözüne tuhaf gelenler vardır oraya git onlarda iyidir.
@MendereS ustam teşekkürler ediyorum, özelden yazdım aslında size kabul etmiyormussunuz, kazilan kirilan bir yer gormedim, abicim basim üstüne özelden yaz gel misafir ederiz insallah burda daha neler var bir goör boş gondermeyiz saygilar

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
oluklar bunlar mı?

üstten 2 adet oluk bunlar ustalar, birinin düştüğü yer (1 nolu) 2 nolu oluk nereye düşüyor incelemem lazım, poseidon2023, MendereS, adil_e ÜstaD buyrun seyreyleyin

mayhem

Co Admin
Co Admin
Gösterilen yerlere baktınmı . değirmen taşının kapıdan girerken sol kısmında ocak var arayada bak .

NasiptirHersey

Yeni Üye
Apollon01 Ustaların dedikleri yerlere bak ilk ufak para oralarda denk geldiğinde cok dahaiyi mantıkyürütüp cok şey cözebilirsin Dikkatli bak soğukkanlı ol.Sen olsan ne nereye saklardın bunu düşün..! Kişi kendinden bilir işi ayık ol rastgeleSaygılar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Son detaylar ustalar

bu resimlerde son detaylar hayırlısı olsun inşallah

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Söylenilen yerleri kontrol et. inşallah bir sonuca varılır.

ragıp

Uzman
@Apollon01
Ustam, fotoğrafta görünenler, gölgeler vb kişiyi yanıltabiliyor.
genel bilgiden şaşma derim.
yani; Değirmene gelenlerin hayvan bağladığı yerler, değirmen karşısı
değirmen bahçesinde ve 100 m civarındaki meyve ağaçları
değirmene gelen yol üzerindeki farklı şekil ve renkli taşlar
değirmene su gelen arkın başı sonu
değirmene merdivenleri, basamakları
domuzluğu, kileri her taraf para saklanabilecek yerler.
son paylaştığın resim çok güzel.
zemin altı bir görüntü,
değirmen taşının bağlantı yerleri vb tam resimde yerleştiremedim. neyin ne olduğunu bilemedim.
afaki yorum yapmak istemediğim için genel bilgi yazdım ustam
hakkını helal et

rast gelsin