deveye benzeyen kaya ve tek buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
devamıııı

slm ustalar resımsız konu acmıstım resım yukleyıp yenıden actım ustalar deve gıbı olan kayada bosluk var 3mt derınlık var kafakısmın altı gırıs gosterıyor 2 mt falan tunel ıle degerlı tesbıtını yaptım gumuste x oldu demır bakır alemınyum ve bozuk para bunlara tepkı vermedı

yorgunum

Aktif Üye
tek zemındekı oymanın 1mt hemen ustunde bıtane kaya yere gomulu resımde mevcut gumus ıle cubuklar x oluyor bakır demır alemınyum bozuk parada tepkı yok cubuklar baska yone donuyor oymanın mezarı orası olabılırmı ıcı toprak dolu bosluk vermeye bılırmı cunku o kayanın etrafındakı otlar kuru kısır kalmıs toprak sıyah yosun tutmus

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Güzel Mezarınız var.Ama deve devedir benzetme olmaz. deve işareti nettir.Kayanız deve değil. Bak buda benim küçük deve.Görüntü olarak%100 deve değilmi.

Malesef deve değil.Deveyle alakalı hiç bir işlem buna uymadı.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İlk resimdeki sunak bulunan kayanin 4 tarafini 20-30 cm ac. Kaya yanlara acilarak buyuyorsa sunakin alti mezar odasidir. Tokmakla kontrol edin .

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam tarif ettigin gibi baktim cubuklarla tek eksik altin ve bronz yoktu senin yorumunuda bekliyorum bakir ve aleminyum cubuk kullandim ikisi ilede baktim aleminyum sende sade bosluga donuyormusbende metalede donuyor baktigim yerlere iki cubuklada baktim

Smokin

Moderatör
Moderatör
Beşinci resimde ki sol taraftaki kayayı yoklasaydiniz.

yorgunum

Aktif Üye
vakko ustam deve ye benziyor o yuzden dedim bende deveye benzetmiyorum diger cepheden zaten benzemiyor mezar nerde ustam peki sence

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam iyi denk geldin ustam biz burda minarelden cok cektik kaynak teli ile bakiyorduk sen demistin bakir ve aleminyum cubuk la bakin yaptirdim baktim kaynak cubugu deveye benzeyen kayada bosluk vermedi aleminyum ve bakir bosluk verdi birde 1 resimdeki tek oymada bosluk yok ama ustam degerli veriyo ustundeki kayada hemen

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
vakko ustam deve ye benziyor o yuzden dedim bende deveye benzetmiyorum diger cepheden zaten benzemiyor mezar nerde ustam peki sence
Mezar yön bilgim yoktur.Sadece oymanız için mezar yorumu yaptım.Konuya vakıf ustalar bilgilendirme yapacaklardir mezar yeri için. BulursamKader25 ustamı takip et derim bu konuyla alakalı.Nokta atış şaşmaz.

Son düzenleme:

yorgunum

Aktif Üye
Smokin ustam 5 resimdeki sondan 2 resim diger cephesidir deveye benzer kayanin arkasi ustunde oyma var zaten bosluk var ama cubukla ustunden baktik zemine indik etrafindan baktik kayayi gosteriyo ama kayanin altinda oda galiba devenin basina dogru tunel var 2mt falan