Elektrikten anlayan kurabilenlere. hediyem olsun.

akyol

Bilgili Üye
anatolian bu açıklamalarla birlikte bu işten anlayan arkadaşlarında desteğiyle eminim iyi bir iş ortaya çıkaçaktır emeği geçenlere ve ilgilenen arkadaşlara teşşekürler sonuna kadar destekcisiyim bu konunun

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Olmazsa son çare.. bobin tellerini bilirsiniz elektirk üretiminde iyi iş görürler 30 cm lik iki adet yuvarlak bi çısım uzerine boya kapakları çok uygun 8 _10 tur kadar sarın ilk uçları birbirine kalan iki uçun arasınada 5 milyonluk bisilklet ziline baglayın eger sağlam sıkı yaparım derseniz teker şeklinde tarlalarda yuvarlayın gitsin öttügü yerde bilinki illaki altın vardır
Bu doganın dogal bir olayıdır
Saygılarımla

anatolian

Yeni Üye
anatolian bu açıklamalarla birlikte bu işten anlayan arkadaşlarında desteğiyle eminim iyi bir iş ortaya çıkaçaktır emeği geçenlere ve ilgilenen arkadaşlara teşşekürler sonuna kadar destekcisiyim bu konunun

Teşekkür ederim.
Şöyle bir sorun var ki biz millet olarak fazla egoist olmuşuz. Şimdi tanıdığınız bir elektronikçiden böyle bir talepte bulunsanız alacağınız ilk cevap ücreti ne kadar sorusudur. Ben okulda sınavlarda terlerken siz mi vardınız derler. Haklılık payları var elbette ama yardımlaşma duygusu kaybolmuş. Bu konuda Rus'lar daha açık görüşlüler. Birde artık her şeyin ticarete döküldüğü bir zamandayız kime ne diyebiliriz ki herkes ekmeğinin derdinde. Bu Forumda bile böyle konularda bilgili insanlar mutlaka vardır. Ama yardım amaçlı bir bir hareketleri olmaz sadece olmamış şunu nasıl çözeceksin gibisinden laf sokup giderler. Onların derdi değil nasıl olsa biliyor ya. Neyse fazla uzatmayayım durduk yerde...

akyol

Bilgili Üye
eminim aramızda duyarlı olup yardımda bulunaçak katkısı olmasını isteyen kişiler vardır

anatolian

Yeni Üye
eminim aramızda duyarlı olup yardımda bulunaçak katkısı olmasını isteyen kişiler vardır
Akyol ustam aslında şu anda bizim yapmaya çalıştığımız sistem sitede bir üyenin elinde mevcut biliyormusun. Nil isimli kullanıcı , hani ördek yürüyüşü yapan bir adam videosu vardı. Toprağa akü ile elektrik verip sonra mıknatıslarla parazit temizlemesi yapmışlar ve ellerinde 9 volt pil ile çalışan bu sistem vardı. Tabi onu videoda hiç göstermemiş, ben o konu hakkında birkaç soru sormayı düşündüm ama diğer kullanıcılara karşı olan tavrı pek hoşuma gitmedi ve yazmadım. Onunla iletişiminiz varsa bir görüşün pek zannetmiyorum ama belki yardımını görürsünüz.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yok be yaa senden ötürü senden ötürü.. O cinslerin. Dişisi makbulmüş.))))) bu tabiki şaka kimse olumsuz anlam yuklemez

akyol

Bilgili Üye
Akyol ustam aslında şu anda bizim yapmaya çalıştığımız sistem sitede bir üyenin elinde mevcut biliyormusun. Nil isimli kullanıcı , hani ördek yürüyüşü yapan bir adam videosu vardı. Toprağa akü ile elektrik verip sonra mıknatıslarla parazit temizlemesi yapmışlar ve ellerinde 9 volt pil ile çalışan bu sistem vardı. Tabi onu videoda hiç göstermemiş, ben o konu hakkında birkaç soru sormayı düşündüm ama diğer kullanıcılara karşı olan tavrı pek hoşuma gitmedi ve yazmadım. Onunla iletişiminiz varsa bir görüşün pek zannetmiyorum ama belki yardımını görürsünüz.
zamanında kimseye açıklama yapmamışsa ve yardımcı olmamışsa bizede açıklama ve yardım etmez heralde

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mal bulanındır akyol anatolian degerli arkadaslarım nasıbınız bol olsun emeklerınız karsılık bulur inşallah..bu tarz alan taramalarla ilgilendim yaptım kullandım.benım kullandığım frekans üreten bir sistemdi aradığım metal veya boslugun frekansını açıp arama yapıyordum.o sistemle papazın kaçış tünelini yakaladım hattını çizdim hemde bu güne kadar o bahçeye okadar cihazcı çubukçu giripte bulamamışken kullandığım frekans 700hz di.ama oyle yerlerde miinarele yakalandık çok yordu.daha sonra arkadaşım birine yaptırdı anladığım kadarıyla bu şekilde bir sistem ufak bır devre etraftakı mıbarellerı keserek sadece aranılan maddeye gıdıyordu.ama lafta kaldı mınareli çok sevdi bir türlü koparamadı..ayrıca yardım konusuna gelınce burdakı bır cok usta arkadas herkeze yardımcı olmaya calısıyor ki oluyorlarda.ama bıktırıyoruz insanları nil arkadaşında önceki konularda basını çok agrıttılar diye biliyorum ondan dolayı soğuk duruyor olmalı..son zamanlarda konulara pek katılmıyorum ama takip ediyorum en ufak şeylerde cok talep oluyor istekler bitmiyor.en basiti paylaşılan bir şeyi yapmak yerine başkasının yapıp denemesini bekliyorlar buldum derlerse yapacaklar yoksa yapmıcaklar.yani zamn harcanmıyor para harcanmıyor.sadece istek var...bu yüzden bazı ustalar böyle konulara katılmıyor bilr.yanlısım varsa affola.bu konuyla olan fikrini sorarsanız boşlukta gümüş çubuk sağ çubukta neodyum ve pinpon topu.yada pınpon topu yerıne kollara neodyumlu kutu kullanırsanız bosluk yakalama oranınız kusursuza yakın olur..allah'a emanet