Eski Konu Zeytinlikte Oda Boşluğu Çalışma ve Sonuç

jeolog

Co Admin
Co Admin
Defineyle alakalı olup olmadığını bilmiyorum lakin gösterdiğin örnek doğal oluşum...

mayhem

Co Admin
Co Admin
İnşaat temelleride genellikle bu şekilde görünüyor aynı gibi sanki . bu katmanlar gayet doğal.

arahnikaya

Bilgili Üye
Bu katmanlardan çıkan kayaları toprağa gömsem çubuk tepki verirmi çubuğu denemiş olurum yinede mirkut usta ve diğer yorumlarıda bekliyorum

arahnikaya

Bilgili Üye
Çıkan o sabunumsu kayayı yarım mt gömdüm toprağa kapattım üstünü üzerine gelince tepki vermedi hatta başka yöne döndü çubuklar

jeolog

Co Admin
Co Admin
Çıkan o sabunumsu kayayı yarım mt gömdüm toprağa kapattım üstünü üzerine gelince tepki vermedi hatta başka yöne döndü çubuklar
Ustam madem deneme yapıyorsun, sabunumsu dediğin kayadan iki tanesini yanyana birleştirip toprağa göm. Birleşme yerlerindeki açıklık (çizgisel) sebebiyle çubuk tepki veriyor mu ona bakabilirsin...

arahnikaya

Bilgili Üye
e ustam bu çubuk 16 metre kare odayı neye göre çekti kireç toprağa desem her taraf öyle niye bu nokta suda çıkmadı şu son dediğin iki kayayı bi yere gömüp deneyip geliyorum yazı taze kalsın

arahnikaya

Bilgili Üye
ustalarım dediğiniz gibi o parçalardan üç tane yaptım 2 tanesini yanyana 2 cm aralıklı biraktım bi tanesinide parçaladım bi büyük parça ve küçük parçaları halinde 10 cm sağına gömdüm tepki yok boşluk vs vermiyor arka tarafa dönüyor çubuklar başka yere ragıp jeolog Mirkut

ragıp

Uzman
yeşil talk ocağım vardı bir zamanlar
talkı iyi bilirim
oksit vb yapmaz, bir gaz oluşumu
reaksiyonu olmadığından
çubuk hiç bir şekilde etkilenmez

selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Derinlik almayla ilgili size bir olcum verecem kardesim. Yalniz 3 asamayida tamamlayip cikan metre ve santimleri sirasiyla buraya yazin. Ilk olarak odanin icinden sinira gelin ve kablo kullanmadan derinlik alin hic bozmadan ilerleyin cubuklar ayrilip yine metre aldiginiz anki duruma gelecek ve yine ayni sekilde ilerleyin ayni tepkiyi alacaksiniz burayida isaretleyip metrelerini alin kardesim yavas hareket ederek ve sonra biraz beklerseniz cubuklar arkayi gosterecek isleminiz bitmis olacak. Gerekirse iki kere metre alin kardesim. Sonucuda buraya yazin. Bakalim metrajlara negibi sonuclar cikacak. Selametle kalin

arahnikaya

Bilgili Üye
ragıp ustam nedir yani bu çubuğun 16 metre kare alanda sınır taşlarını bile tam hiza cetvelli ölçülmüş gibi vermesinin sebebi bu talklar mezara su gitmesin diye koyulmuş olabilirmi devam edelimmi çalışmaya ?

arahnikaya

Bilgili Üye
odanın içinden derken ustam ortasındanmı ben şöyle yaptım sınır taştan dışarı doğru gittim geriye gösterdiği yer 4 mt yanlışmı olmuş ? Mirkut