Eşkiya belgelerine son aranan yerleri buldum arkadaşlar

saftilki

Moderatör
Moderatör
Saftilki kardeş ne dalgası balkayayı anlat demişsin ne anlatayım, niye anlatayım, anlatılacak bişey varsa sen anlat ben dinleyeyim..
niye anlatayım..! bak bu hiç hoş değil, derler ya yer horoz kendi çöplüğünde öter, benim bölgemdeki balkaya hakkında rivayet'i bilgi toplamam lazım, niye anlatayım derken ne ben senin bölgende iş yapabilirim nede sen benim bölgemde,
bölgemdeki balkaya'nın hakkındaki rivayetlerin birkısmı harfiyen uymakta, artı benimde bazı bulgularım var, karakaya, kadın gö...sü gibi iki tepe, ova ve değirmen, ancak değirmen halen bulunamadı, dahası da var ama henüz rivayet,
paylaştıkça çoğalan tek şey bilgi'dir sanırım sende bu nedenle buradasın,

hvefam

Engellendi
niye anlatayım..! bak bu hiç hoş değil, derler ya yer horoz kendi çöplüğünde öter, benim bölgemdeki balkaya hakkında rivayet'i bilgi toplamam lazım, niye anlatayım derken ne ben senin bölgende iş yapabilirim nede sen benim bölgemde,
bölgemdeki balkaya'nın hakkındaki rivayetlerin birkısmı harfiyen uymakta, artı benimde bazı bulgularım var, karakaya, kadın gö...sü gibi iki tepe, ova ve değirmen, ancak değirmen halen bulunamadı, dahası da var ama henüz rivayet,
paylaştıkça çoğalan tek şey bilgi'dir sanırım sende bu nedenle buradasın,
Kardeş sen konu başlığına baktınmı sen yanlış yerdesin, ben buldum ne yapmam gerektiğini soruyorum, emin değilim başka bulan varmı demiyorum, buldum diyorum, sizin bulduklarınız ya sahte ya yanlış yer, anladın mı kardeş benim anlatacağım bişey yok, sen başka bir konu başlığı altında yazmalısın bence...

eski

Editör
Bir arkadaş hangi işaretleri buldun demiş bir kaç tanesini yazıyorum, Arkacık değirmeni, Avcı karaca köpek, Ayı ve Ayıcı, Ayran pınarı, Balkaya, Cami Mihrabı, Çift katlı dere, Dağa tırmanan adam ( Lefter ), Dağa tırmanan Asker ( Osmanlı ), Dağarcık değirmeni, Emin ağa değirmeni, Halkalı kaya, Hamama giden çıplak çocuklu kadın, İki güvercin biri su içiyor birisi yukarı bakıyor, Kapı kaya, Kavak ağacı 3 adet, Kız omuzunda güyüm, Halkalı kaya karşısında koltuk taşı, Koltuk taşı arkasında altın süzgeçleri, Öküz boynunda çan, papaz (derviş ) mağarası, Renk böceği, Sarı kızın mezarı, Sinekli mağara, Şahin ve tavşan, Yengeç, Zincirle ayağından asılı adam, Zümrüt kaplı Kur an... Yeterlimi...
Biri ikisi olsa eyvallah diyecemde... Üçü bir arada olsa bir nebze eyvallah... Topu birada olana ne denir bilemem...

saftilki

Moderatör
Moderatör
iyi tamam hadi. nokta

hvefam

Engellendi
Bu arada sana ufak bir ipicu vereyim saftilki kardeş, benim bölgemde balkaya diye bir yer yok, bu eşkiya uyanıkları bu balkaya ismini kullanmışlar, balkaya ararsan Türkiyede çok balkaya var, lakin benim bölgemde balkaya diye bir yer yok, adamlar bunu sadece yanıltmaca için kullanmışlar, millet yanlış yerde arasın diye, bu yüzden balkaya bulunamıyor...

hvefam

Engellendi
Biri ikisi olsa eyvallah diyecemde... Üçü bir arada olsa bir nebze eyvallah... Topu birada olana ne denir bilemem...
Kardeş topu bir arada derken, bunların hepsi yan yana değil tabiki ama aralarında ki mesafe çokda uzak değil...

ragıp

Uzman
Kardeş topu bir arada derken, bunların hepsi yan yana değil tabiki ama aralarında ki mesafe çokda uzak değil...
ustam, bu işaretlerin peşinde koşan yüzlerce, binlerce insan var. (bende dahil)
Arşimet gibi "ben buldum, ben buldum" diye gelen çok kişi oldu
ustam, bizim sana inanmamız için, az evvel saydığın yerlerin üçünün, beşinin fotoğrafını paylaşmalısın ki;
"aa evet bu arkadaş gerçekten bulmuş" der, hep birlikte dilimizin döndüğü
aklımızın erdiği, aklımızda kaldığı kadarı ile sana buradan yardımcı oluruz

selametle

hvefam

Engellendi
ustam, bu işaretlerin peşinde koşan yüzlerce, binlerce insan var. (bende dahil)
Arşimet gibi "ben buldum, ben buldum" diye gelen çok kişi oldu
ustam, bizim sana inanmamız için, az evvel saydığın yerlerin üçünün, beşinin fotoğrafını paylaşmalısın ki;
"aa evet bu arkadaş gerçekten bulmuş" der, hep birlikte dilimizin döndüğü
aklımızın erdiği, aklımızda kaldığı kadarı ile sana buradan yardımcı oluruz

selametle
Paylaşacam kardeş paylaşacamda yer belli olur bir bilen çıkar diye çekiniyorum.. Ama yinede bir kaç resim paylaşacam..