[i][/i]deve#kaplumbaga#kertenkele

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Hay hay ustam..muhakkak bakarim.lakin kirmizi ile cizdigin yer benimde dikkatimi cekti ustam.bosluk baktik cubuk ile vermedi.kirmizi cizilen yerin sol tarafinda ki yerden bosluk aldik ustadim..

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu deve dedigin kaya bütününden arkaya dogru gidelim kaya bütününü takip edelim tam arkasına geldigimiz yerde güney batı yönünü tesbit edip araştıralım yada istedigim yerin yakın ve uzak fotoları varsa yükleyelim konuya selametlen

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kertenkelenin net yontu veya betimlemesini göremedim.o konudaki yasanmislikla alakali birkac net bilgi aktarayim.oncelikle kertenkelenin bas yonu batidir.yontusu yarim yapilmis oval yuzeyler uzerinde yatar vaziyettedir .baktigi yonun 2 mt önü ve o noktadan yine 2mt sag yonunde 3 mt asagida zeminde tünel icinde yontusu yapili kapak taş ile tünelin saginda tapalanmis 2 ye 2 gibi bir odacigin bulunmasini ben gördüm .oda icinde tam bati yonu bularak yerden 50 cm lik bir yukseltide dogal kaya yuzeyine uydurulmus ayri bir kucuk kapama oda icinde oda sekliyle bulunmustu.buluntular agirlikli semender kaplumbaga ve yilan olarak hayvan figürlü olup cokcok iyiydi.iceride cok dikkat edin.buluntularin oldugu noktada zehire cok dikkat edin.oda icinde çok keskin bir curuk kokusu ve nefesinizi tam alanayacak kadar etkileyici bir kokunun varligi size zarar vermesin.ayrica kertenkelenin kaya uzerinden sarkan kuyrugu 2 mt lik arka noktada rahimi verir.buyuk kasa o noktadadir.horasan cok fazla kullanilmistir.yi e o noktaya kertenkekenin 3mt bas altindan girip dogu yonunde 3 tapa kapi ile girilir.iscilik cok agirdir.tirnakli şart.bu yazilanlar kesinlikle yasanmistir.bu olayi cozumleyen akrabamiz 35 senedir bu islerle ugrasmis olup 7 sene once vefat etmistir.islerin rast gitsin.calisirken lütfen cok dikkat. bu can Allahin emanetidir.kolay gelsin.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Allah razi olsun ustam guzel dileklerin ve paylastigin bilgiler icin.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sn. ustam Menderes abim; çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakana..Bahs ettiğim ayak izi toynak değil daha ziyade insan ayak izinin büyük hali.Büyük devenin baktığı istikamette küçüğü yer alıyor ...Menderes abi..