[i][/i]deve#kaplumbaga#kertenkele

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
sn. Ustatlar calisma sagamizin devami.
Gorduklerinizi yorumlamanizi rica ediyorum;
Not: gorulen tum isaretler 200 m yaricap icerisindedir.
Deve gorunumku kayanin arka tarafinda dere yatagi bulunuyor.

Son düzenleme:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Simdi yukluyorum ustat..ilgine tesekkur ediyorum.

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eser34 kardeşim kusura bakmaz san 1 şey söyliyecem .... resimlemen çok kötü ... resmi büyütünce bozuyor ..işaretmidir doğalmıdır anlaşılmıyor ..

resimleri pikselin yüksek olan kamerayla çekmeye çalış .... 1 de güneşi arkana alarak fotolandır .... gölgelenmeye dikkat et ... 1 de bu çalışmanla alakalı geniş foton yok .. biraz uzak mesafeden fotolarında olsun .... mümkünse iyi kötü ..çubuk makina vs vs çalışman varsa onlarıda burada belirt .... rast ve kolay gelsin ..

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
ucmus ustam incelikle ilginecok tesekkurler.dediklerin dogru makinemiz yanimizdayoktu farkli birmakine kullandik.gunee gelince hava kapaliydi biz sahaya varsigimizda iyice bozdu.deveye benzeyen kayanin hemen altinda mezar olamayacak kadar bir adet; kertenkele olarak bahsettigim kayanin onunda 2 m ilerisinde,yine 2 m saginda ce 3.5 m gerisinde bosluk respit ettik.devenin baktigi yonde 700 m ileride sonuc aldigimiz kayalar mevcud.ayni zamanda kertenkele dedigimiz kayanin sag arka tarafinda da kaya da bosluk tespit ettik tokmak ile.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eksiklerinin farkında olman güzel ... biz bu resimlemeyle ne kertenkeleyi ne çukuru ne ruh deliğini ne murç izini ... hiç 1 şeyi görüp söyleyemeyiz ....hiç 1 çalışma yapamayız yani ... sadece deve yüklümü yüksüzmü .. yükünü bırakmışmı ... önüne bak arkasına bak ... yüzeysel bilgi gelir ....güzel fotolandırma bunun için lazım ... 1 de yaptığın çalışmaları kendin fotolarının üzerinde çizerek buraya yüklersin ... 1 de uzak .yani geniş alan fotosunuda yüklemeye çalış ...

Turko

Uzman
3 ude çok iyi beğendim.

ragıp

Uzman

@eser34
iyi formlar

ustam, şu yukarıdaki boyun ve baş çok bariz deve der. Develerin malıda her daim altındadır
devenin malına ulaşmak için, ön kısmından veya arka kısmından bir tünel ile devenin altına girilir
tünel ağızlarında bazen tek taş, bazen ise ufaklı minik taş yığını ile karşılaşmak mümkün.

diğer bahsettiğiniz hayvanları, belkide fotoğrafın çekim açısı bakımından pek göremedim.

tokmaklama, boşluk tesbit yöntemlerinden biridir. Çubuk kullanabiliyorsanız
çubuğu tercih edin.

selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Allah razi olsun.en kisa zamanda calismaya baslayqcaguz lakin havalar cok bozuk.an be an bilgi pqylasimi yapicam.siz degerli ustalardan fikirlerinizi rica ediyorum.