Lahit kapağı nasıl açılır..

Pscyhe

Engellendi
Yok abi benim drdim icindeki kirmizi malzemeyle

Pscyhe

Engellendi
Ok abi..kirmizi benim..hatta lahiti bile sana verecem..hepsi senin olsun..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Herkez degerli yorumlarini dile getirmis. Lahit herkeze nasip olmaz oldugundada elden cikarman kolay degil. Sadece gaz degildir lahiti onemli kilan. Islemesidir, yapim malzemesidir, donemidir,alicisinin vicdanidir... Acilmamis olupta hayvan yemligi olanida biliyorum,toprakta kalaninida....ayrica cikarilanlarin coguda ingiltere yolcusudur buda bir gercek.. Hayirli gunler arkadaslar

mertcan22

Yeni Üye
İçinde gaz olmayan lahit çoktur. İçinde gaz olan hava oksijen olan şey neden değerlidir? Bilim adamları bu gaz ile tarihe geçmişe yol alırlar.

Hava içindeki mikro organizmaları incelereyek o günkü tarih hakkında fikirde bulurlar.

Esas değer Lahidin ilk açılış heyecanını görmek isteyenlerin ödediği paradır kii onlar çoğu zaman gazı havayı dahi çekip depolamaz sadece koklarlar

mertcan22

Yeni Üye
sedegor ustam peki neden kokluyolar gazı sifa mı bısey duymustum devlet buyuklerıde kullanıyomus o gazları dogrumudur genclik iksiri hesabı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ömürde belki 1 defa denk gelir o sesi gazı heyecanı yaşamak isterim
Kıymetli ustam, sen sesi duy amma burnunu iyi kapat.
O kötü koku çoğunu istifra ettirir. 10 gün o kokuyu alıyorum sanırsın. :S:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar birde Cam lahitler vardır

Kimse o konuya deginmez çünkü az bulunur, ulkemizdede bulunduğu olmuştur.

Bunlar ya tamamen camdan yapılmış yada sanduka içinde sadece ölen kişi cam içinde bırakılırken hediyeler cam dışındadır
Sanduka cam lahit kapaklı olup sandık gibi kolay açılırken diğeri imkansızdır ya cam tabaka kople kırılır yada öylece seyredilir.

Lahid deyip geçmemek lazım. Çok detaylı konu bu.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Lahid içindeki bir tarafa birde lahidin kendi değeri vardır. Bu değer dış bezeme işleme ve süslemeleridir. İçi boş olan yada soyulmuş olan bir lahid özelliğine göre yine çok para edebilir. Özellikle kabartma heykel işlemeleri çok değer verir.

Diğer yandan süslü püslü olmayan düz bir iscilikle yapılan lahidler cokturki zaten açsanda dış lahidin değeri yok açmasanda bunların sadece içindeki önemlidir.