Muhabbet

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
okudum abiler ustalar kardesler okudum fikirlerinizi...herkes kendine gore hakli....tek haksiz..define bulma umuduyla dag tas tepe dere bataklik.ucurum magara.dolasip hem kendini hem sosyal hayatini riske atan defineci..kimisi icinde bulundugu maddi zorlugu bu sekilde gidermeye calisiyor.bir umut...kimiside bu insanlarin azmini ona silah olarak kullanip turlu hileyle somurup birakiyor.iste malum seyler..harita adres.diini zayif yonlerden.digital sanal elektronik.kanun yonetmelik vs gibi..yanliz.doganin da bir kanunu var.tas bile yanliz degil onuda zamanla yosun sariyor....su sartlarda kitlesel olarak.yapilacak hicbirsey yok bukonuda....yuzdebirmilyon ihtimalle yok...ancak dunyadaki tum madde ve canlilar gibi.formunu degistirmen gerekli..defineci yaftasi hem toplumda hem ailede hem resmiyette nekadar antipatikse..bi okadarda hizli formumuzu degismeliyiz...ornek.son onyilda artan dagcilik .trekink .amator tarihci .kaya tas arastirmacisi..medeniyetlerin gecmisi kitap yazarligi..amator balikci karti..kampci dogagezgini .kus bocuk arasturmasi gibigibi vs konularinda onbilgi ve ormandan muzeden suislerinden unuversite bilimdallarindan.bikac gonullu arastirmaci katkici evraklari.temin edilince..negatif durumlarda birazdaha sirin gozukuruz.....asla ama asla kat aa .bizim lehimize duzenleme beklemeyin...olmaaaaaazz..su gibi olun bulundugunuz kabin seklini alin.yilunyza bskin...akil vermek degil bu yazdiklarim...sadece sesli dusundum... Turko ustanin dedigi gibi yaa dayin olacak..yada dayanacak kapin olacak....kimin nerde nekadar mal cikarip hangi yolla degerlendirdigi malumumuzdur.ancak budurum bizi bozmaz aksine kamcilar...O lahit huplettiyse sende iki kucuk altin la yetinirsin...onemli olan bulmaktir
Bravo ustam çok güzel bi yanıt olmuş. İçinde güzel mesajlar barındırıyor anlamak almak isteyene :)

hepastios

Editör
Adamın biri isim önemli deyil devletin askerini polisini nöbet tutturarak gelip Pertek kalesini soyup soğana çeviriyorsa yorum yapmam artık

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Adamın biri isim önemli deyil devletin askerini polisini nöbet tutturarak gelip Pertek kalesini soyup soğana çeviriyorsa yorum yapmam artık
Ustam böyle durumlar mevcut lakin yinede kendi sağlınız için değinmesek iyi. Yoksa neler neler var :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konu sahibinin samimiyetine inansamda bu gibi birlik olma kanun işleri farklı . Örnekleri çok olsada kimse yanlış anlamasın 100 binde olsa üyelikle olucak işler değil bahsi geçen firma yada firmalar yada bu defineciliği iş tutanları samimi bulmuyorum şahsi kişiliklerde dahil bu gün bu firmaların yapamadığını sanırım yapabiliyorlar onlarında cihazla yada parayla işi yok senin bulduğun yerin peşinde . Defineci cözemedi bu gibi şahıs yada firmaları buluyor şahıs ne diyor yerin varsa yardımcı olurum firma ne diyor yerlerinize itina ile bakılır :200: Yav arkadaş defineci sırcı ve uyanık akıllı olur . Ayrıca burda mit yok devlet işleri siyaset yasak. kanunları biz belirleyemeyiz Birlikle olsa burda kaç kişiyiz Bırak defineyi oturup karşılıklı çay içme fırsatı bulamıyoruz Kaldıki 3-4 kişi gezmek bile çeteye giriyor artık bu kanunuda değiştirmek lazım Maça gidiyoruz diyerek dağ tepede gezemeyiz Konu çok farklı yerlere gitmiş Ayrıca bu uğur elektironikci soy adı kulaça iyilikmi yapılıyor kötülükmü anlıyamadım daha sonra bu konuyada değinelim .

Turko

Uzman
Hep derim ya konularda , devlet kurum kuruluş hükümet ülke hakkında olumsuz yorumlara müsade etmem diye işte bu yüzden. Çok tehlikeli bir konu. Haklı olduğumuz okadar çok konu var ki müsade edersem ipin ucu kaçar , Hiç gerek yok. Biz konuşurken bu konuları birileri su anda başka bir kaleyi boşaltıyor. Biz sohbete devam edelim. Hayırlısı.

Turko

Uzman
Konu sahibinin samimiyetine inansamda bu gibi birlik olma kanun işleri farklı . Örnekleri çok olsada kimse yanlış anlamasın 100 binde olsa üyelikle olucak işler değil bahsi geçen firma yada firmalar yada bu defineciliği iş tutanları samimi bulmuyorum şahsi kişiliklerde dahil bu gün bu firmaların yapamadığını sanırım yapabiliyorlar onlarında cihazla yada parayla işi yok senin bulduğun yerin peşinde . Defineci cözemedi bu gibi şahıs yada firmaları buluyor şahıs ne diyor yerin varsa yardımcı olurum firma ne diyor yerlerinize itina ile bakılır :200: Yav arkadaş defineci sırcı ve uyanık akıllı olur . Ayrıca burda mit yok devlet işleri siyaset yasak. kanunları biz belirleyemeyiz Birlikle olsa burda kaç kişiyiz Bırak defineyi oturup karşılıklı çay içme fırsatı bulamıyoruz Kaldıki 3-4 kişi gezmek bile çeteye giriyor artık bu kanunuda değiştirmek lazım Maça gidiyoruz diyerek dağ tepede gezemeyiz Konu çok farklı yerlere gitmiş Ayrıca bu uğur elektironikci soy adı kulaça iyilikmi yapılıyor kötülükmü anlıyamadım daha sonra bu konuyada değinelim .
Deginelim :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konu sahibi uzak kalmasın . Şimdi gelir kapat der :D uzaktan izlemesin gelsin önce @Turko kimdir bu kulaç ne alır ne satar sen anlat iyi bilen olur kötü bilen olur . Genel anlamda yazmaya özen gösterelim şahıslar firmalar bir yere kadar babama güvenmem yanındaki kişiye dikkat ediceksin diyen bir çok arkadaş bu firma ve şahıslara neden güvenir az muhabbet edelim .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ustam saygilar sevgiler okudum yazinizi...bu yazinin tek cevabi var ..cok afedersiniz.ammaa....kimse opmeyecegi essegin onune ot koymaz....sahsi ve ticari cikari olmadan biseyin altina girmez...denemesi bedavaa.olimposta .4 tane lahit buldum .yerinden oynatamiyom.desem noolur sizce..bana nakit ve lojistk destek teklifleri yagar..peki budurumda ben sucustu pisti olsam.hangi dernek hangi cihazci kurtacak ip ten alacak..hicbiri..ammaaa dayim olursaaa.karakol yuzu gormeden enyakin tatilkoyunde odam ayrilmis olur....bu gerceklerin isiginda ..kitlesel toplumsal guruplasmanin yada baskaldirinn .bedelini vebalini kimse ustlenmemeli ve tavsiye de.etmemelidir.herkes oyunu kuralina gore oynasin yeter....kuralmiii...kural yokki

mayhem

Co Admin
Co Admin
Helikopterle Gelip alıyorlarmış :200: Niye sorun olsunki . Karşı olduğum durum belli ben kendi fikrimi vede yasak olan kelimeleri konuyu dile getirmek istedim. muhabbete gelirsek o şunu kaptırdı bunun dayısı var deyil bu zincirle bağlandınmı halkaya girmişsindir zararı her türlü dokunur sana dayın amcan hayrınamı yapıcak bu işi . 4 dünü ne yapican aç birini ozaman hakkına razı ol olmaz ama illa reklam yapıcan dimi .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşlerim bu konu gerçekten kanayan bir yara. Bu yaranın iyileşmesi için karşılıklı fedakarlıklar gerekli. Şimdi diyelimki bizlere devletimiz gereken esnekliği sağladı. Hiç sonrasını düşündünüzmü neler olur diye. Sıra ile sayayım isterseniz.

BUNLAR TAMAMEN ÖRNEKLERDİR HEPSİ SANALDIR

1. Mehmet emmi alır kazmayı küreği eline gider bilmeden Tarihi bir eseri duman eder.
2.Mustafa amcam kepçeye biner gider nasılsa bir şey olmaz der ahmet amcanın tarlasını alt üst eder al sana kavga.
3. Hüseyin usta gider bir kale duvarını yerle bir eder gitti güzelim tarihi duvar
4. Diğer bir çok amcalar giderler güzelim işaretlerin içine sıç....rlar.. Gelde bir daha
o işareti bul.
5.Osman dayı alır dinamiti Falanca kapalı mağarayı patlatayım der canından olur
6. VS VS VS VS VS uzar gider

Gelelim nasıl çözümlenir konusuna.. Bence çok zor çözümlenir. Bir kere bizler önce kendimize bakmalıyız. Gerçekten sit alanı olan yerlere bile girme cesareti gösteren arkadaşlar var. Arkadaşlar böyle yerlere girmenin ve bir şeyler yapmaya çalışmanın kanunlarımızda ağır cezası var. Bu dağ başındaki her hangi bir yerde iş yapma ile aynı olmamalı. Bizlerin bir günümüzü bile kapalı yerde geçirmeye ne hakkımız varki.
Hayatta bazı şeyler maddiyattan daha önemlidir.
Şimdi size bir şey anlatayım çok eski bir defineci abimiz var kulakları çınlasın şimdi istanbulda kendisi. Bir gün aracı ile gidiyor yalnız yanında hiç bir şey yok öylesine keşif yapmak için . Gittiği yer sit alanı ve deniz kenarı oralara devamlı insanlar gelip giderler yazın zaten hiç boş kalmaz denize girenlerden dolayı. Neyse bu abimiz öylesine dikildiği yerden etrafı gözlemler iken birden yanına kolluk kuvvetleri geliyor ve abimize hayrola ne yapıyorsun burada diyorlar. Şimdi gelde şaşma adama ne yapıyorsun burada dedikleri yerler zaten devamlı kişilerin her türlü amaç ile gezdikleri bir yer. Abimizde kardeşim geziyorum hava alıyorum doğya bakıyorum diyor . Yok diyorlar sen burada başka bir şeyler bakıyorsun yoksa sen definecimisin diye çıkışıyorlar. Tamda adamına denk gelmişler ya. Bak sevgili komutanım tam 27 defa bu işlerden alındım sende beni alır isen 28 olacak artık ben kaşarlandım her defasında salındım . Alıştık artık demiş sevgili abimiz. Böyle söyleyince komutanda gülmüş tamam demiş hayırlı günler deyip çekmiş gitmiş.
İşte bu işler öyle bir hal aldıki gerçektende hava almaya bile insan korkarak gider oldu. Bende bu işlerden rahatsızım gerçekten nedir bu böyle kişiler şöyle çıkıpta amma dağ amma kale şurası burası rahatlıkla gezemeyecekmi. İnsan hakları denen kavram var kişi hürdür ve kimse onun gezmesini tozmasını engelleyemez.
Velevki adam hakikaten bir şeyler var onun için geziyor ve yer tespiti yapıyor yahu bunun için bile adam alınırmı. Zaten O adamın dağda bayırda çektiği eziyet ona yetiyor. Pandorranın kutusu misali tek kalan şey umutlar. Bir umut peşinde koşup duruyoruz. Ben derimki sit alanları dışındaki yerlerde devletimiz daha esnek davranabilir. Bu defineciliğin vaz geçilmez bir aşk olduğunun farkında değiler .
Bırakın mecnun leylasını arasın bırakın ferhat şirin için dağları delsin aşıkların aşkına engel olmayın .. Bu yüz yıllardır böyle gelmiş böyle gider. Adamın neresine vursalar ah arkam dermiş neden diye sorduklarında benimde arkam olsa siz bana böyle vuramazdınız demiş. Yani kısacası sevgili kardeşim herkes rant peşinde kimisi kendi ticareti için kimisi ben agayım istediğim gibi zıplarım gibi gibi. Hani bir şiir var ben çok severim

(((

Şu hayatta yaşayıp ecel tasını içti,
Sözde nice canlar geldi nice canlar göçtü.
Şu dünya içinden kimler geldi kimler geçti,
Ben ne insan gördüm, üstünde elbise yoktu,
Ne elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.

Sevdiği ne ise onunla bir yol tuttular,
Bilmiyorum dünyada neye hizmet ettiler?
Hepsi şimdi ahrette, toprak olup gittiler,
Ne elbiseler gördüm,içinde insan yoktu.

Kimi haram helal demedi yiyip içirdi,
Zengin olanlar malın ölçüsünü kaçırdı.
Fakir olan dert ile hayatını geçirdi,

Gönül köşküne giderek taşınan olmadı,
Yüreği sevgi ile hiç aşınan olmadı.
İnan toprağın altını düşünen olmadı,

Yusuf sana bunlar belki hayatta ders oldu,
Dünyada günahı olan cezasını buldu.
Şimdi bu cihanda adı bile unutuldu,
Yusuf Tuna

ustam saygilar sevgiler okudum yazinizi...bu yazinin tek cevabi var ..cok afedersiniz.ammaa....kimse opmeyecegi essegin onune ot koymaz....sahsi ve ticari cikari olmadan biseyin altina girmez...denemesi bedavaa.olimposta .4 tane lahit buldum .yerinden oynatamiyom.desem noolur sizce..bana nakit ve lojistk destek teklifleri yagar..peki budurumda ben sucustu pisti olsam.hangi dernek hangi cihazci kurtacak ip ten alacak..hicbiri..ammaaa dayim olursaaa.karakol yuzu gormeden enyakin tatilkoyunde odam ayrilmis olur....bu gerceklerin isiginda ..kitlesel toplumsal guruplasmanin yada baskaldirinn .bedelini vebalini kimse ustlenmemeli ve tavsiye de.etmemelidir.herkes oyunu kuralina gore oynasin yeter....kuralmiii...kural yokki
:))