Muhabbet

Turko

Uzman
Konu sahibi uzak kalmasın . Şimdi gelir kapat der :D uzaktan izlemesin gelsin önce @Turko kimdir bu kulaç ne alır ne satar sen anlat iyi bilen olur kötü bilen olur . Genel anlamda yazmaya özen gösterelim şahıslar firmalar bir yere kadar babama güvenmem yanındaki kişiye dikkat ediceksin diyen bir çok arkadaş bu firma ve şahıslara neden güvenir az muhabbet edelim .
Adam iyidir iyidir aga sıkıntı yok, yok ta , sıkıntı Adam ile memleket teki bütün okumuş adamların sıkıntısı var. Nereye gitse , Ne yapsa , Hangi programa katılıp birşeyler konuşsa karşısına bir arkeolog koyuyorlar , Adam bizim arkamızda durun memleket için öğretelim bilinclendirelim diyor , okumuş dayı ömründe 2 kazı yaptırmış olmaz bu işi Biz yaparız siz gidin dedektör satın karışmayın Hatta çoğuda seni mahkemeye çıkarsınlar içeri atsınlar cihaz da satma diyor , eee Adam laz uşağı kafa atıyor . Bu iş te tahmin ediyorum en son yaptığı TV prog konuşmasın da sonra oldu. Ununu elemiş Adam 20 yıldır cihaz yapıp satıyor dernek kuruyor ise para için değildir inat içindir , az önünü temizliğe bilse içinden geçer okumuşlar ın :) tehcir dönemi olayların da uzmanlaşmış , medeniyet bilgisi haliyle vardır ki gördüğüm kadarı ile tarih akışına bir çok okumuş adama göre daha hakim. Benim ustam gayrı Müslim Ermeni biri idi diyordu yanlış hatırlamıyorsam , Ermeni ile nasıl çalışılır nasıl güvenilir iyi bilirim dededen kalma tecrübeler , adama günahını bile vermez mecbur kalmadıkça Ermeniler. Eğer Hocam diyorsa kafası zehir gibi çalışıyordur.

Dernek konusunda neler olur biter bilemiyorum hep beraber göreceğiz. Ama dediğim gibi arayıp sordum sıkıntı var dediler olmamış olsa bizimkiler katılıp destek verirdi demekki o işte de rahat vermiyorlar ona.

Sattığı cihazlar konusunda iyidir kullanmasını bilene. Anladığım kadarıyla okm serisini ezberlemiş ciğerini biliyor , okm markasını bende severim , muhakkak diğer markaları da test edip kullanmıştır . Özellikle görüntülü sistemlere girmiyor neden bilmiyorum tahmin ediyorum aldığı sonuçlar tatmin etmiyor kafasına yatmıyor bu yüzden üretimini yapmıyor olabilir ya da sıkıntılı iş eğitimi fiyatları Vs uğraşmak istemiyor.

Genel olarak faydası olur zararı olmaz memlekete.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar şöyle düşünelim. Ben dernek kurdum üyeden ne isteyeceğim ?
Gerçek isim telefon hatta belkide tc kimlik. Hadi devlet büyüğümüz basit bir arama emri ile geldi ve benden bütün bilgileri aldı. Ne olacak bütün defineci camiası deşifre oldu. Bu durumda kimin güvenliği kaldı. Kayıtlı herkes takip ediliyormuyum diye kendi gölgesinden korkacak, Arkadaşı sen o derneğe üye idin seninle iş yapmam diyecek. Yasalar değişmeden bu tür durumlar söz konusu olduğu için çok zor olduğunu düşünüyorum.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
sef_er Mal bulanındır ustalar helen bi soyleyin bakalim nerde bulustunuz.bi bilekde yakinsa bizde gorusek o zaman 3 oluruz bi kisi daha bulur 4 olursak hemen okey yapariz..

edirne22

Editör
Yılbaşı ile Hristiyanları Noel'ini karıştırmayın.
Yılbaşının ne hristiyanlıkla ne de herhangi bir din veya inanışla bir ilgisi alakası yoktur.
sadece miladi takvime göre eski yılın bitip yeni yıla girilmesi halidir. bunun dışında dini bir manası yoktur.
Katoliklere göre Noel 24 Aralık, Ortadokslara göre 8 Ocaktır.
Yılbaşını eleştirin ama dini mülahazalar kullanarak değil...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
sef_er kardesim tam olarak bende merkezde olan AVM nin sehrini soruyom..ben didim deyim..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Videoda gayet açıklayıcı bir şekilde anlatılıyor.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar şöyle düşünelim. Ben dernek kurdum üyeden ne isteyeceğim ?
Gerçek isim telefon hatta belkide tc kimlik. Hadi devlet büyüğümüz basit bir arama emri ile geldi ve benden bütün bilgileri aldı. Ne olacak bütün defineci camiası deşifre oldu. Bu durumda kimin güvenliği kaldı. Kayıtlı herkes takip ediliyormuyum diye kendi gölgesinden korkacak, Arkadaşı sen o derneğe üye idin seninle iş yapmam diyecek. Yasalar değişmeden bu tür durumlar söz konusu olduğu için çok zor olduğunu düşünüyorum.
Dadaşım aksine şu an yada gelecekte dernek üyelerine kimse dokunamaz, böyle bir derneğe üye olduk diyede kimse gelip kapını calamaz. Dernek dediğin şey kanunlar cercevesinde hukuku hakla kurulur. Her definecinin bir yada birden fazla gayri meşru bağlantısı varken hukuk önünde kurulan bir Derneği değil definecinin diğer bağlantıları aranır. Bu gün bulduğunu müzeye veren kaç defineci var sence ? Bizler kanunsuzlugu önleme amacındayız. Bunun yanında talan etmek değil soygun yapmak değil, bu güne kadar yanlış yapılanı yanlış yaptığımızı düzeltmek peşindeyiz. Tabii düşüncende hürsün irade senin öyle düşünüyorsan o senin dogrundur.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yılbaşı ile Hristiyanları Noel'ini karıştırmayın.
Yılbaşının ne hristiyanlıkla ne de herhangi bir din veya inanışla bir ilgisi alakası yoktur.
sadece miladi takvime göre eski yılın bitip yeni yıla girilmesi halidir. bunun dışında dini bir manası yoktur.
Katoliklere göre Noel 24 Aralık, Ortadokslara göre 8 Ocaktır.
Yılbaşını eleştirin ama dini mülahazalar kullanarak değil...
Yazdıkların yanında Mekke'nin Fethi de 01 Ocak değil ilave et istersen kardeşim. Ama ben 1 Ocakta kutladım. Eleştirdigim bir şey yok. Ayrıca Hırıstiyanların Yılbaşını kutladım bundada bir şey yok heralde.

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Keskingöz kardesim didimdeki tapinak ve bir kac bolge hiristiyanlar icin kutsal sayiliyor.o yuzden bikenler gelip burda ayin dua ediyor.tarihsel anlamda gercekciligi varmi bilinmez ama hiristiyanlar tarihlerini bizden iyi biliyor.ben bu dernek olayinda destekliyorum ve uyesi oldugumuda belirttim tek tek sorunlari konusacagimiza birlik olup konusursak daha cok sesimizin cikacagina ve birilerinin dikkatine cekecegine eminim..dernek kurucusunu biraz tanirim ununu elemis elegini asmis biri diyebiliriz.elbette maddiyat veya baska seyler etken olabilir ama butun bunlara sahip birinin bu dernegi kurmamasi icin o kadar baski yemesi islerjni aksatmak icin olmadik islerin yapilmasi hatta bazi seylerlee suclanmasina ragmen bu ise devam etmesi bence desteklenmsi icin yeterlidir diye dusunuyorum.ilk defa boyle bi olusum yapilmis goruntu itibari ile onude acilmisken bizde elimizden geldigince destek olup gerekeni yapalim derim.