surferden ilk çıktı

Sakomu

Yeni Üye
Arkadaşlar İsrail abd Rusya gibi ülkeler kaos teorisinden faydalanarak icraatlerini sürdürür ve bu şekilde haklı olduklarını iddia ederek dünya genelinde kendilerinin insan ölümlerindeki paylarını haklı olarak gösterirler. İsrail Filistin’deki o tünelleri biliyordur eğer o tünellerin hepsini yok etse o zaman Filistin’e saldırmak için ve toprak zaptetmek için haklı bir sebebi kalmamış olacak ki o tünellerden lojistik destek alamayan insanlar İsrail’e karşı ne kullanabilecek. Mesela ülkemizde eskiden sınır ticaretine izin veren sıradan insanlarmıydı yoksa gertürlü teknolojiyle sınırı göZetleyelenler mi yani bazen teknoloji açığa çıkarılmaz bu gibi işlerde de kullanılır yani kendini haklı göstermek gibi yani ben görünüyorum ki nerede ne var o yüzden saldırılarım belirli aralıklarla tekrar ediyor diyorlar vs vs ya birde ne kardeşim bilen bildiğini anlatmıyor bu sayfada birşey öğretecek biri varsa belki o da dadaş 25 dir saftilkininde deneyimlerini aktarmasını bekliyoruz

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Arkadaşlar İsrail abd Rusya gibi ülkeler kaos teorisinden faydalanarak icraatlerini sürdürür ve bu şekilde haklı olduklarını iddia ederek dünya genelinde kendilerinin insan ölümlerindeki paylarını haklı olarak gösterirler. İsrail Filistin’deki o tünelleri biliyordur eğer o tünellerin hepsini yok etse o zaman Filistin’e saldırmak için ve toprak zaptetmek için haklı bir sebebi kalmamış olacak ki o tünellerden lojistik destek alamayan insanlar İsrail’e karşı ne kullanabilecek. Mesela ülkemizde eskiden sınır ticaretine izin veren sıradan insanlarmıydı yoksa gertürlü teknolojiyle sınırı göZetleyelenler mi yani bazen teknoloji açığa çıkarılmaz bu gibi işlerde de kullanılır yani kendini haklı göstermek gibi yani ben görünüyorum ki nerede ne var o yüzden saldırılarım belirli aralıklarla tekrar ediyor diyorlar vs vs ya birde ne kardeşim bilen bildiğini anlatmıyor bu sayfada birşey öğretecek biri varsa belki o da dadaş 25 dir saftilkininde deneyimlerini aktarmasını bekliyoruz
Dostum haklı olduğunu düşünelim. Bu işin siyasi ve uluslar arası boyutunu göz önüne alamadığı için İsrail devleti söylediğiniz gibi bu tünellere yönelmiyor. Fakat bu gün gerek ülkemizde gerekse dünyanın bir çok yerinde terör örgütlerinin sığınakları yer altı tünelleri var ve bu şekilde terör eylemleri yapıyorlar. Acaba bu tür yapıları tespit edip yok etmenin uluslar arası bir karşılığımı olur. Dadaş ustanın ve diğer arkadaşların çabasını taktirle karşılıyorum bu arkadaşlar olasılıklar üzerinden bu işi yapılabilirliğini ve çekinmeden imkanları olanların bu yöntemleri kulanılabilineceğini izah ediyorlar. Ne güzel keşke herkes bu şekilde yaklaşım göstermiş olsa.
Yok eğer birileri bu yöntemle define boşluk bulduklarını İda edenler varsa onlarda sözüm sitelerde zaman öldüreceğinize gidin çıkarın keyfinize bakın derim. Nasıl bir mantıkki adam 3 bin tl. İle uydu aracılığıyla yer bakıyor madem işi başardıysan garibanın cebindeki paraya göz dikme git kendine çıkar oda olmadı devlet için çalış sen yer belirle devlet çıkarsın.
Kısacası demem oki bu işle uğraşmak bazı arayışlara girmek başka.
Ben bu yola yer tespit ederim mal alırım demek başka
Beni yanlış anlamayın bu yazdıklarım şahsına yönelik değil. Konuya genel bakış açımdır.
Her bir birey kendisinden sorumludur neye inanacaksa kendisi karar verir.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aliömer ustam sana şöyle söyleyeyim. Gerek bu sitede gerekse kendi tanıdığım çevremdeki dostlarla bu işin mümkün olduğunu gördük ve gerek duyulan yerdede uyguluyoruz. Lakin çevremdeki dostlarımında benim gibi sadece aile geçindirebilecek bütçeleri bulunuyor. Herjangi bir yerde işlem yapmak için güzel bir bütçe gerektiğini biliyorsundur.

Bütçeyide geçtim savaşla kazandığımız ülkemizi masada satarken bu ülkeye ihanet edenlerin yer altındaki paralarını vatandaş yemesin diye maddeler eklettirmeyi unutmamışlar. Bizler kendi ülkemizde şuan kazma sallayamıyorsak bu tamamen geçmişten gelen saçma yasalardan kaynaklanıyor. Tabi

Şuan bu çalışmalarımın eksiklikleri olduğunu biliyorum ve kendimi az çok geliştirmeye çalışıyorum. Geliştirmeden paylaşmak insanların yapacağı yanılmalardan dolayı teknolojiye küsmeleri demek olacaktır. Bu yüzden şimdilik paylaşmak onlar için umuttan çok hayal kırıklığı olacağını düşündüğümden paylaşımı erteledim. Fakat beni anlayıp benim programdaki eksikliklerimi anlayam ustalarıma her zaman yardımcı olmaya devam ediyorum.

İnşalah açıklaya bilmişimdir.

saftilki

Moderatör
Moderatör

dadas_25 usta önceki videodaki surfer'ın anlatımı doğru, bence tekrar yükle kalsın öyle,
statik filter'a kadar ad grid layer tik'ini kaldırıyorsunuz ya, (kaldırmanıza gerek yok) grid layer tik'i çıktıyı göster gösterme seçeneği,

programı delik deşik ettim ama daha bitmedi, 200 e yakın çıktı aldım, ve çevresinden çok anlamsız yada boş ibareler çıkıyor,
diğer tarlalarda boş,

burası tarihi bilinmeyen bir mezarlığa ait, zaman zaman traktöre insan kemikleri takılır, stun taşlar toprak altında ama henüz kimse tarafından açılmadı,

aaa bak burda 3 oda belirdi hurraaa gidip kazma kürek çalışmayacağız tabiki,
benim bilmediğim bir arkadaşın bildiği başka yerlere bakacağım bundan sonra,
programı baştan sona incelemeye devam,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
saftilki kardeşim benim vedioda yaptığım hata excel kısmında başlıyor ve surferle devam ediyor. Yani hatayı en başta yapmışım. Şimdi bir arkadaşla beraber bu verileri voxler e dökerek 3 boyutlu görüntü elde etmeye çalışacağız. Birbirimizin eksikliklerini kapatarak çalışmayı tamamlamaya çalışacağız inşallah.

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam sana şöyle söyleyeyim. Gerek bu sitede gerekse kendi tanıdığım çevremdeki dostlarla bu işin mümkün olduğunu gördük ve gerek duyulan yerdede uyguluyoruz. Lakin çevremdeki dostlarımında benim gibi sadece aile geçindirebilecek bütçeleri bulunuyor. Herjangi bir yerde işlem yapmak için güzel bir bütçe gerektiğini biliyorsundur.

Bütçeyide geçtim savaşla kazandığımız ülkemizi masada satarken bu ülkeye ihanet edenlerin yer altındaki paralarını vatandaş yemesin diye maddeler eklettirmeyi unutmamışlar. Bizler kendi ülkemizde şuan kazma sallayamıyorsak bu tamamen geçmişten gelen saçma yasalardan kaynaklanıyor. Tabi

Şuan bu çalışmalarımın eksiklikleri olduğunu biliyorum ve kendimi az çok geliştirmeye çalışıyorum. Geliştirmeden paylaşmak insanların yapacağı yanılmalardan dolayı teknolojiye küsmeleri demek olacaktır. Bu yüzden şimdilik paylaşmak onlar için umuttan çok hayal kırıklığı olacağını düşündüğümden paylaşımı erteledim. Fakat beni anlayıp benim programdaki eksikliklerimi anlayam ustalarıma her zaman yardımcı olmaya devam ediyorum.

İnşalah açıklaya bilmişimdir.
Ustam sizi gayet iyi anlıyorum gayretlerinizden dolayı sizi taktir etiğimi daha öncede belirtmiştim. Burada çalışmalarınızı başarısız gibi bir algı uluşturmaya çalışmıyorum bilakis destekliyorum. Burada anlatmak istediğim şey sonuca ulaşılmamış tamamiyle kanıtlanmamış bir yöntemi başarılı gibi gösterip bu yola insanları sömürenleredir.
Zira siz siz açık yüreklikle bildiklerinizi paylaşıyor yapmak isteyenlere yapabilenlere yol gösteryorsunuz. Gizliniz saklınız yok.
Bilim ve teknoloji çağında yaşıyoruz teknoloji ile neler yapılabileceğini görüyoruz.

harun0606

Aktif Üye
surferden export yapınca earthta başka yere gidiyor neden arkadaşlar

saftilki

Moderatör
Moderatör
@satilki kardeşim benim vedioda yaptığım hata excel kısmında başlıyor ve surferle devam ediyor. Yani hatayı en başta yapmışım. Şimdi bir arkadaşla beraber bu verileri voxler e dökerek 3 boyutlu görüntü elde etmeye çalışacağız. Birbirimizin eksikliklerini kapatarak çalışmayı tamamlamaya çalışacağız inşallah.
bende de tcx converter da başlıyordu, önceleri no diyordum şimdi yes,
aslında dediğin gibi can alıcı nokta exelde başlıyor,
çok eksiğimiz var daha,

saftilki

Moderatör
Moderatör
surferden export yapınca earthta başka yere gidiyor neden arkadaşlar
beliren ibarede koordinatı alıp earth da aratıncamı başka yere gidiyor? doğru anladıysam enlem ile boylamın yerini değiştir arama kutucuğunda,

saftilki

Moderatör
Moderatör

dadas usta size kml dosyayı nasıl göndereyim? 3 gündür ya pc de anormallik var yada bende, herşey değişti,

bir hafta önceki çıktı bu,
burası antik bir yerleşim yeri, ve çok yaşlı sakızlık ağacı var,
3 küp'greyder yol yaparken çıkardı birinide arkadaşın babası çıkarmış yıllar evvel,
söylentiye göre 7 küp olacakmış ve 7. küp'ün içinde kazan olurmuş,

o arazi üzerinde çok uğraştım sadece burada böyle birşey çıktı, diğer yerlerde yalnız duvar beliriyor,
o yaşlı ağacın 10 yada 15 adım yanı

boş vaktin olursa şayet a boş bir mail atarsın kml yi göndereyim birde siz kendi metodlarınla bakarsınız,

Moderatör tarafında düzenlendi:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
surferden export etmeye gerek yoktur. Aldığınız görüntünün üzerinde sağ tıklayıp digitize diyince tıkladığınız noktanın koordinatını verir.

Son düzenleme: