Tılsımlı gömü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

unal231

Member
Geçenlerde bir belgesel izledim konu şuydu sivrisinegin idrarinda hangi maddeler var işte bizim gavur dedigimiz insanlar herşeyi araştirma çabasindalar ama biz müslümanlar malesef hiç araştirmadan ve birşeyler bulmak için çabalamiyoruz hep yangelip yatiyoruz ben merak ediyorum şimdiyekadar bir müslüman insanlik için birşey icad ettimi

unal231

Member
Inanin bana şu bizim gavur dedigimiz insanlardan allah razi olsun şu anda insanlar rahat yaşiyorsa biz bu rahatkigi bunlara borçluyuz adamlar durmadan mucadele ediyorlar insanlik için birseyler bulmak için

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Geçenlerde bir belgesel izledim konu şuydu sivrisinegin idrarinda hangi maddeler var işte bizim gavur dedigimiz insanlar herşeyi araştirma çabasindalar ama biz müslümanlar malesef hiç araştirmadan ve birşeyler bulmak için çabalamiyoruz hep yangelip yatiyoruz ben merak ediyorum şimdiyekadar bir müslüman insanlik için birşey icad ettimi
Gavurun sivri sineği n kicindaki araştırmasını ve idrarinda ne bulduğunu arastirana kadar birde müslüman ların
Yani alimlerin ilim sahibi insanları arastirirsan merakın geçer sanırım

Mushap

Editör
arkadaşlar olayşu bizim kitabımız kuranıkerım gerçekten çok temiz ve bir noktası dahi çevrilmedigi için en dogru kitaptır ben birzamanlar bir papazla sohbet ettim yanılmıyorsam kendisi ortadosk tu bana bana bizdede sizin dinde oldugu gibi büyü var ama tılsım yok dedi katolık ve ppotostanlarda tılsım var çünki onların incili bizim incile tutmuyo dedi yani omların incili degiştirdigini söylemişti bana
Aferdersin kardeşim ama sana bir soru soracağım
1 o papaz senin dini ni senden daha mı iyi biliyor da dinimizde büyü olduğunu söylüyor ve sen ona cevap vermiyor sun.
hz. Cebrailin efendimize rabbimizden ilettiği şekilde hiç bir değişik olmadan ve olmayacak ta (çünkü rabbimiz onun koruyucusu biziz buyuruyor ) kuranı kerim de büyü yapanların halini sonunu hiç okumadın mı ki bizim dinimizde büyü olup olmadığının yada büyü yapanın müslüman olup olamayacağını durumunu o papaza söylemedin.
Amacım şahsına karşı bir ithamda bulunmak değildi asıl anlatmak istediğim bir futbol takımının oyuncularını bildiği kadar sahabe bilmeyen bir nesil yetişti dinimizi taklidi olarak öğreniyor yaşıyoruz araştırmıyor öğrenmiyoruz çocuklar bazen sorarlar Allah nerede diye bir çoğumuzun verdiği cevap ne o soruyu soran çocuğu nede cevabı veren anayı babayı tatmin etmez hatta çocuk azarlanır sorduğu sorudan dolayı ama doğru cevabıda öğrenme zahmetine girmeyiz.birazcık uzunca yazdım hakkını helal et papaz ın inancını benimki ile kıyaslamasına ayar oldum sanırım.

unal231

Member
Yanliş anlamayin müslümanliga karşi degilim bende müslümanim elhahdüllahla içimizde bazi insanlarvar çok geri kafalilar birzamanlar hocalar televizyono şeytan icadi diyoladi şimdi kendileri televizyondan inmiyola içlerinde bazilari halki durman sömürüyolo

Mushap

Editör
Fazla değil bir kaç hafta önce bende senin gibi merak edip biraz araştırdım bilmediklerimde çıktı
Kisaca soyle basliklara bir bak istersen Müslümanların en büyük 20 icadı - Galeri - Yaşam - 06 Temmuz 2019 Cumartesi
Abi bir örnekte ben vereyim fibanoççi var ya ortaçağın en yetenekli matematikçisi olarak bilinir ama matematiği çocukken babasının işi dolayısı ile gittiği Cezayir de müslüman alimlerden öğrendiğini ve memleketine gidince bu öğrendikleri ile kitap yazdığını anlamazlar neden se

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Abi bir örnekte ben vereyim fibanoççi var ya ortaçağın en yetenekli matematikçisi olarak bilinir ama matematiği çocukken babasının işi dolayısı ile gittiği Cezayir de müslüman alimlerden öğrendiğini ve memleketine gidince bu öğrendikleri ile kitap yazdığını anlamazlar neden se
Peki ya Harezemi ne demeli
Romalilarin hesap sistemini değiştiren adam :D
Ve bunun yani sıra Sart o bilmem ne isminde bir tarihçi sanırım
Yada felsefeciydi hatırlamıyorum
9 uncu yüzyılın ilk yarısının isimini Harezemi ismini vermiş
Googlede bunları bulmak çok kolay

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Vay arkadaş konu nerden nereye gelmiş bir müslüman evladı çıkıyor ve diyorki gavurlardan Allah razı olsun.!!! Şu cümlenin elle tutulur bi yani yok tevilede kapalı.... Konuya dahil olmuycaktım tâki şu cümleyi görene kadar.... Allah gavur dediğin insanlardan razı değil razı olmuycak arkadaşım... Cümlenin bu kısmı problemli hatta elfâzı küfür lafzıdır müslümanın müslümanı uyarması kardeşlik borcudur...

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Inanin bana şu bizim gavur dedigimiz insanlardan allah razi olsun şu anda insanlar rahat yaşiyorsa biz bu rahatkigi bunlara borçluyuz adamlar durmadan mucadele ediyorlar insanlik için birseyler bulmak için
Görüşler ayrı herşey ayrıdır
Ben allahtan gelen herşeye razıyım
Rahatligimi da hiç birseyimide onlara borçlu deyilim
Ben önce Allaha sonrada yer yuzundeki evliya ulema duaciyim
Bu dünya donuyorsa onların hatırına
Onların yüzü zulmetine biz de böyle öğrendik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...