Ufak bir yardım gerekli...

jeolog

Co Admin
Co Admin
@sarikayalar ustam gidince ufaktan eseleyip bakayim belli eder emareler cikacak mi. Sagolasin.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sedegor ustam degirmenci ustanin bir baskasinin basligi icinde yorumu vardi J kulce demek diye simdi sen de sari diyorsun. :) sence ne taraftadir?

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam degirmenci ustanin bir baskasinin basligi icinde yorumu vardi J kulce demek diye simdi sen de sari diyorsun. :) sence ne taraftadir?
Ben J demedim kardeş M dedim ayrıca degirmenci usta boş laf konuşmaz kulak vermende fayda var.

Ne taraf sorusuna gelince U nun uçlarını takip et.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sedegor ustam J yi daha önceden öğrendim, M için mesafe ölçüsü düşünürken sizden Sarı renk gelince heyecanlandım, onu belirtmek istedim lakin heyecanımı dışa vurmayı beceremediğimi gördüm :)

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu harflerin hepsi bu sunagin icinde ustam

acemi 55

Bilgili Üye
bu harflerin hepsi bu sunagin icinde ustam
sayin arkadaşim bu işaretlerin hepside kapali magara mezar işaretleri u zaten mahzen demek yanindaki murç yardimci işaret onun anlamida ayni m diye tasvir ettiginiz ise iki tane ve oda mahzen kapali yer demek j dediginiz ise harf degil degnek burda yaşli birinin yada birilerinin mezari var demek sunak havaya baktigina göre o taşin altind a yada yakininda olmasi büyük ihtimal size makina destegi şart yani

degirmenci

Aktif Üye
edrafı taşlarla çevrili yerin orta kısmında dolgu konturolü yapmalısın

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yine aynı yer, işaretli kayamıza doğu yönünden gelen günümüze ait olduğunu düşündüğüm patika yol üzerinde karşıma çıkan taş. Bana göre doğal olma ihtimali de var lakin bu bölgede yer alan tüm kayaları tek tek inceledim ve hatta buna zeytinlikler için yapılmış taş yığma duvarlardaki taşlarda dahil. Benzer bir şey görmedim. Bu tip yapılara harita benzetmesi yapıldığını gördüm forumda, acaba harita mı? Buna gelecek yorumlar beki ileride bu tip yapıyla karşılaşacak olan arkadaşlara yardımcı olabilir. (Kırmızı ok işareti kayamıza ait yönü gösteriyor, bu örnekten itibaren 35-40 adım)

Ekli dosyayı görüntüle 119829

Ekli dosyayı görüntüle 119831

Bir diğer konu da yine aynı araziye ait, özellikle kapatılıp doldurulmuş bir yapı, doldurulup kapatılmasına bakılırsa dönemsel soyguncu doldurmasına benzemiyor buna eminim çünkü taşlar belli bir düzende yerleştirilmiş ve üzerinde yürüdüğünüzde zeminde herhangi bir sorun hissetmiyorsunuz. Kırmızı ok ile belirtilen yer yukarıda resimlerde görülen kaya parçalarıyla dikdörtgen şeklinde çevrilmiş olan yer. yuvarlak içine aldığım yer ise bu bahsettiğim dolgulu yer.

Ekli dosyayı görüntüle 119833

Ekli dosyayı görüntüle 119834

Ekli dosyayı görüntüle 119835

Ekli dosyayı görüntüle 119836

Ekli dosyayı görüntüle 119837

Telefonla yapmış olduğum çekim, 10cm yok bu açıklığın.
Ekli dosyayı görüntüle 119838

Gizli misafirlerden bir tanesi :)

Ekli dosyayı görüntüle 119839

Şimdilik durum bu.

Son düzenleme:

PiSaGoR

Engellendi
deyerlı jeolog kardesım..
işaretler ne kadar kucuk saklı yerler bır o kadar yakın demek
tahmını dusuncem bu cevrede bırseyler var ıse yanı soz bahıs konusu defınle alakalıysa sayet
uzakta deyıl uzerınde gezdıgınız yerlerde
bununla kafa yormak yerıne ya bır alan tarama yada cıhaz destegı alarak
metal ayırd edıcı bır cıhazla cıhaz destegı almanızda fayda var kolay gelsın ...