%99 Mezar Tespiti

Nasip34

Bilgili Üye
1 ay evvel bir face grubunda da bu konu açıldı. Grubu ve konuyu bulamadım. Ancak bir hanım arkeolog konuyu açtı. Ben de ilk duyduğumdan sadece dinledim hep. Bu bacımız konuyu çok güzel ispatladı ve aynen sizin gibi yeraltı görüntüleme cihazları ile pekçok görüntü paylaştı. Ancak bu kardeşimiz sadece batısından yansıma aldığını her zaman doğuaundakinin gerçek olduğundan bahsetti. Sanırım bu onun kullandığı program içindeki filtreleme usulünden kaynaklı idi. Çubuk olarak da ne kullandığını hatırlamıyorum... Ancak sizin her yönden yansıma almanız çok ilginçmiş. Keşke aynı usül ile arazide deneme imkanı olanlarda test edip sonuçları paylaşsalar. Bakalım konu ne kadar ilerleyecek.

Turko

Uzman
Ustam anlattığınız mevzuya yansıma demişsiniz ben ona , manyetik alan sapma si diyorum. Boş odayı yada kıymetli eşyayı tespit ettiğiniz de Doğu ve Batı , Kuzey ve Güney yönde 45 derecelik sapma ile toprak üstüne çıkış yapar frekansları.. Bu sapma oranını bertaraf edip asıl noktayı bulabilmek için tespit edilen noktadan önce derinlik alınır malzeme frekans i sapsa bile derinlik sapma yapmaz. Örnek veriyorum 4 mt derinlik aldığın yer de nokta tespiti de yaklasik 1.5 m lik kayma yapar , dört cepheden eşit uzaklıktan aynı noktaya yürüdüğümüz de dört yürüyüş hattının kesiştiği nokta 1 mt kadar geride olur doğru noktadır. Çubuk larda gümüş alasimi kullanmadık ca sapma lar daha çok olur .

Turko

Uzman
Frekans çıkış noktaların da ki sapmaları tetikleyen temel unsur derinliktir , dünyanın merkezi yapısı kabuğuna doğru dairesel devam ettiği için derinlik arttıkça açı genişliyor , 20 metre aşağıda olan malzemenin frekans çıkış noktası merkez noktasından 6.5-7 mt kadar sapar . Bu sapmaların sebebi tamamen dünyanın manyetik alanı ve fiziksel şekli ile alakalı . Bunu etkileyen diğer unsurlar , toprak altından atıyorum 30 mt aşağıdan geçen kaynak suyu hızlı akıyor ise sürtünme ile manyetik enerji oluşturur sapmaları kuvvetlendirir. Yüksek gerilim hatları , iki hat arasında kalan arazide manyetik alan kuvvetlenir sapmalar artar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kafam karıştı.
2 saat 10 dakikadır bu sapma denilen şeyle alakalı ne bulabilirim diye bakıyorum..
Birşey bulamadım.
20 senedir öğrendiklerimize (boşluk tespiti ile alakalı) tamamen ters.
Ters diye inkar ettiğim sanılmasın.
Benim bildiklerime ters.
Yansımalara bakmadan tespit ettiğimiz yerler ya tesadüf ya da bizde üstün özellikler var, farkında değiliz.

Değerli madenle alakalı SAPMA denilen şeyleri az çok biliyoruz.
Amma boşluk (oda-mezar-mahzen) ile alakalı olanı yeni duydum.
Ben şimdilik beklemedeyim.
Kıymetli Kardaşlarımızın paylaşımları çoğaldıkça mesele açıklığa kavuşur ümidindeyim inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 169217

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm
Benim anladığım odanın değilde içindeki malzemenin sapmasıdır. Ancak odanın içindeki malzeme duvara yakınsa o zaman malzeme odanın dışında olması lazım.
Diğer türlü @ BulursamKader ustanın dediği gibi bu güne kadar odayı üsten bulup çizenler bir çoğundada yanılma payı yok denecek kadar az olduğunu biliyoruz.Bunu neyle izah edeceğiz.
Saygılar

meratan

Aktif Üye
Öte yandan şunuda söylemek lazım zaten odanın şeklini çizerken dışarda içeri doğru her yönden defalarca odaya doğru yürüyerek çubuk tutuluyor bu boşlukların o esnada yakalanması lazım

kerti17

Aktif Üye
Öte yandan şunuda söylemek lazım zaten odanın şeklini çizerken dışarda içeri doğru her yönden defalarca odaya doğru yürüyerek çubuk tutuluyor bu boşlukların o esnada yakalanması lazım
Bakın altını çizerek söylüyorum boşluğumuzu bulduk diye düşünüyoruz öyle değil mi? Sonrasında çubuklar boş olacak hiç bir mineraldi vs... olmayacak yansımayı kesinlikle görecektir çubuklarınız

meratan

Aktif Üye
kerti17 kardeşim öncelikle saygılar anlamak için soruyorum şimdi boşluğu bulduk 2×3 diyelim içinde değerli tespiti yaptık 4 metre derinlikte diyelim işlem yaptık aşağı indik odaya girdik boş.Şöylemi düşünelim odanın dışına çubuk tutalım başka daha küçük bir boşluk vardır ve malzeme orada olabilir
Saygılar

Nasip34

Bilgili Üye
27 yıllık bir ustamızdan dinlemiştim. "Kesinlikle güneş tepede iken çubuk tutma. Uygun vakit güneş doğmadan hemen öncesidir. Güneş çıkmaya başladı mı ultraviyole ışınlar yoğunlaştıkça mineralleri tetikliyor ve manyetik alanlarını hızlı bir tepkimeye sokuyor. Ben 11 m sapmaya şahit oldum" demiş idi ve güneş doğmadan tespit yapma konusunda çok ısrar ederdi. Bu konu sanırım metal hususunda idi ama tavsiye alana bu bilgi çok önemli diye düşünüyorum. En azından metal sapmasında 1 adım attık, boşluk hususu bakalım n'olcak diyecem ama teorik olarak bu durum da bizim lehimize gibi görünüyor konuyu açan arkadaşın testlerine bakınca...
Yani karışımsız çubukla yansımalar oluşuyor, mineral eleme usulleri ile yansıma engelleniyor ve sonuçta her iki şekilde bakarak boşluğun gerçekliği anlaşılıyor deniyor. Bence önümüzdeki adım bunu keinleştirmek olmalı. Açılmış yeri olanlar ve kesin bildiği mineralli yeri olanları bekliyoruz arkadaşlar.