Boşluk bulmada hangi ''Alan Tarama'' daha iyi sonuç verir?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Tüm bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Arkadaşım ben hiç bu alet edavatla uğraşmadım, ney nasıl yapılır, bilirim dersem yalan söylemiş olurum. o yüzden çok sık o nasıl olacak bunu nerden bulurum soruları soruyorum. İnsanların kafası şişti farkındayım, çok özür dilerim. Bana nereden ve ne ölçülerde malzeme temin edebileceğimi söyley
Herhangi bir tv tamircisine teknik servise yaptirabilirsin..9 volt pille calisacak ve frekans cikişi 700 hz olacak...

Delibalta

Member
Herhangi bir tv tamircisine teknik servise yaptirabilirsin..9 volt pille calisacak ve frekans cikişi 700 hz olacak...
@Mhmt82 ustam yanlış anlama bu bahsettiğin aletin resmini paylaşman mümkün mü? çok merak ettim doğrusu gerçekten iş görüyorsa denemekte yarar olduğunu düşünüyorum.Bende yaptırmak isterim.
Selametle.

KULT

Aktif Üye
Bu mevzunun sonu karakolda bitecek benden söylemesi. Çubuk tuttum karakolu gösteriyor. Bu kadar kırıcı ithamlara sitemizde ilk defa rastlıyorum. İnşallah bir dahada rastlamam. Herkes istediği gibi düşünmekte ve düşüncelerini dile getirmekte özgürdür, ama özgürlük demek kendi bireysel doğrularını hakarete varan ve aşağılayıcı bir usluple tahrik etme hakkını kimseye vermez. Her bir bireyine ayrı ayrı değer verdiğim bu ortamda lütfen kırıcı olmayın. Yeryüzündeki en akıllıca edilmiş söz, henüz söylenmemiş olandır diyerek kendinizi telkin yoluna giderseniz daha rahat hissedersiniz. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine kırmayın birbirinizi. Selametle...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bu dediğiniz şeyi, hangi özellikteki (Gümüş-bakır-alüminyum) çubuğa ve nasıl monte edeceğiz? size zahmet.
Monte degil arkadaaim.ayri bir aparat olacak yerde kalacak o ..kullandigin cubugun pek.bir onemi kalmicak..sen yine gümüş veya alüminyum cubuk kullan.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Mhmt82 ustam yanlış anlama bu bahsettiğin aletin resmini paylaşman mümkün mü? çok merak ettim doğrusu gerçekten iş görüyorsa denemekte yarar olduğunu düşünüyorum.Bende yaptırmak isterim.
Selametle.
Arkadasim buyutulcek bir cihaz degil sadece bir plakaya monte edilmis entegre direnc le.olacak bir olay. Konu sahibi arkadasin elinde boslugu teget edecek bir cihazi oldugu icin ona uygundur.yanilma payi mutlaka vardir ama iş gorurlulüğüde var.ve kendim.tarafindan kanitli.ben cubugu yalin olarak elektronik olmayan sistemle kullaniyorum..ama ekipmanlarim arasinda mevcuttur.

Yabgu

Bilgili Üye
Arkadasim buyutulcek bir cihaz degil sadece bir plakaya monte edilmis entegre direnc le.olacak bir olay. Konu sahibi arkadasin elinde boslugu teget edecek bir cihazi oldugu icin ona uygundur.yanilma payi mutlaka vardir ama iş gorurlulüğüde var.ve kendim.tarafindan kanitli.ben cubugu yalin olarak elektronik olmayan sistemle kullaniyorum..ama ekipmanlarim arasinda mevcuttur.
Teşekkür ederim değerli bilgiler için ustam. Allah razı olsun.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Senin çoğu söylediğin ,anlattığın hikaye beni bağlamaz, ağzın güzel laf yapıyor. AMA!
*Boşluk konusunda benimde üzerinde çalışmalarım oldugu gibi ,dogru yoldasin.
*Bulmaz diyenler kendine başka yöntem bulsun.
*Fakat daha öncede yazdığım gibi bulduğun boşluklarda metal degerlendiremiyorsun, daha çok metal tespitine ağırlık ver.
*Burada bir SULTA var aşamazsın ,sonrası rencide ederler, kimseye papuç bırakacak değiliz, biliyorsan, istenmeyen adam olursun.. Bildiğini ,bulduğunu da detay verme, kendi işine bak.
*Burada boşluğu bulduğunu teyit eden benim ve ağız birliği yapmış bir kaç kişinin içerisinde bende varım hatta işkembe-i kübradan atan. Hatta iyi niyetli değiller der,bu arkadaşlar birde niyet okuyucu!!
*Bunlara bulduğun sistemi kısaca anlat desen bir sürü bahane uydurur.
*Daha öncede yazdığım gibi insan sevdiğini başının üzerinde taşır..
*Burada bir bilen grubu var onlardan fazla bilemezsin!!
*Çubuklardada insanda olduğu gibi (+)(-) vardır. Fiziksel etkene maruz kalmış her maddenin ,radyokimyası muhakkak değişir. Bunun bu gün bilimsel bir açıklaması yoktur. İster inan ister inanma. Bulursan birkaç tespitte karşina çıkacak...
*Madenden çıkan altın tenerü ile, elinde bulunan altını çubuklarla test et . Aynı değildir, test edince görürsün. Arazide seni en çok yanıltacak unsur bu dur..
Daha fazla polemiğe gerek yok, gittiğin yol benim bildiğime bir çıkış yoludur. Yol uzun çok çalışman gerek.
*Bu işleyişi çözdükten sonra kot farkından dolayı komidinin üstü değil ,,5katlı binanın tepesinde,yerin yedi kat altındada olsa altını, gümüşü nokta atışı yönünü bulp bağdaş kurup üzerinde sigarada içebilirsin... Sende o azim var Kardeşim...
Allah herkesin yolunu açık etsin.
Aynen dediğin gibi abi haklisn girmeyecektim boşluklu, sandikli, kremasyon yapilip kulleri kupun icinde olan ve goz yasi şişesi olan mezarı açmadan ama dayanamadım ben hicbirzaman boşluk aramıyorum abi sarıkız peşindeyim sarikiza denk geldim mi bakarım bosluk varmi diye minarele denk geldim çok boşluk almayı bilmiyordum boşa kürek salladım şimdi sarıkız buldum mu baktim boşluk yok bırakıyorum uğraşmam büyük balık pesindeyim. baktim sarıkız var boşluk var bu sefer sarıkız neyin icinde diye kup parçam ve bakir parçam var alırım elime bakir kazan yada kup icinde derim arkadaşlara da hak veriyorum bu kadar net tespitlerimi yazıyorum ama açmamam beni yalancı, oruç kafası, palavracı olarak görüyorlar benim bulduklarım derin tekim alamıyorum inanmıyorlar da simdi koye geldim allah izin verirse cubuk nasil kullanilirmis anlayacaklar cok bilmis abilerim herkez kendi bildiğini doğru saniyor ama doğru bildiklerinin yanlış olduğunu anlayacaklar.

Moneyman

Bilgili Üye
Uzun zamandır yazmıyordum bir baktım ki çubuklar yine hortlamış iddalar iddia üzerine..ben 20 senedir üzerine 100 den fazla Çubukçu görmüşümdür dil altına malzeme alan mı istersin, eline avucuna malzeme koyan mı, siyanürlü, civalı, neodyum şu bilmem ne Li toprağa Elektrod sokan mı istersin neler neler daha bulanı görmedim haaa bir de bulamayınca daha derinde tabi:) şimdi iddia edenler bütün masraflarınız bana ait kepçe var arazi benim veya dostlarımın işaret desen yüzlerce anında kazdıracağım ama çıkmazsa çubuksuz evinize gidersiniz var mı kendine güvenen ?? Daha önce buradan birisini çağırdım sözüm ona üstad(Çubukçu) geldi baktı maşallah her yer oda tünel atarlı hemde diyor ki ben dediysem doğrudur:)) sonra mı Ne oldu sondaj ekibini çağırdım ama kendi gittikten sonra şimdi ki aklım olsa anında yapardım neyse 30,35,28 ve 40 metrelik sulu sondajla vurduk ne oda ne bişey sonra kendisini arıyorum kem küm:) araziler farklı farklı tabi sulu sondajı bilen bilir açtığım delikler 50 cm lik ti.adını yazmayacağım kim olduğunu ama bu böyle, o yüzden arkadaşlar çubuklara inanmayın cihazların 90% I da yalan, nasipte varsa oluyor buna inanın :)

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Aynen dediğin gibi abi haklisn girmeyecektim boşluklu, sandikli, kremasyon yapilip kulleri kupun icinde olan ve goz yasi şişesi olan mezarı açmadan ama dayanamadım ben hicbirzaman boşluk aramıyorum abi sarıkız peşindeyim sarikiza denk geldim mi bakarım bosluk varmi diye minarele denk geldim çok boşluk almayı bilmiyordum boşa kürek salladım şimdi sarıkız buldum mu baktim boşluk yok bırakıyorum uğraşmam büyük balık pesindeyim. baktim sarıkız var boşluk var bu sefer sarıkız neyin icinde diye kup parçam ve bakir parçam var alırım elime bakir kazan yada kup icinde derim arkadaşlara da hak veriyorum bu kadar net tespitlerimi yazıyorum ama açmamam beni yalancı, oruç kafası, palavracı olarak görüyorlar benim bulduklarım derin tekim alamıyorum inanmıyorlar da simdi koye geldim allah izin verirse cubuk nasil kullanilirmis anlayacaklar cok bilmis abilerim herkez kendi bildiğini doğru saniyor ama doğru bildiklerinin yanlış olduğunu anlayacaklar.
Siz ikiniz , Team olan siz ikiniz yani ;

Kale almıyorum ikinizi de.
Ama gözüm üstünüzde..

Turko

Uzman
Durmak yok yola devam teğet geçti elhamdülillah. Berberler kafayı yedi 60 TL diyorlar tıraşa. Sosyal medyada manipülasyon yasak isim yazmayın sakın şey 7 TL oldu diğer şey 10 TL öbür şey 400 TL . Arabanın lastiği patlasa yaptıracak para yok cepte. Kanepede yatmaya devam. Karıyı boşamaya kalkmayın para yok faiz ödersiniz. AVM leri açtılar yapıştırın Starbucks a internet bedava niyetliyim diyenden oturma parası almıyorlar. Salla başı al maaşı memuru olmak vardı. Neydi bu arada boşluk buluyorduk dimi altında olsun altın önemli. Bulan olursa bana da haber versin.

Yabgu

Bilgili Üye
Uzun zamandır yazmıyordum bir baktım ki çubuklar yine hortlamış iddalar iddia üzerine..ben 20 senedir üzerine 100 den fazla Çubukçu görmüşümdür dil altına malzeme alan mı istersin, eline avucuna malzeme koyan mı, siyanürlü, civalı, neodyum şu bilmem ne Li toprağa Elektrod sokan mı istersin neler neler daha bulanı görmedim haaa bir de bulamayınca daha derinde tabi:) şimdi iddia edenler bütün masraflarınız bana ait kepçe var arazi benim veya dostlarımın işaret desen yüzlerce anında kazdıracağım ama çıkmazsa çubuksuz evinize gidersiniz var mı kendine güvenen ?? Daha önce buradan birisini çağırdım sözüm ona üstad(Çubukçu) geldi baktı maşallah her yer oda tünel atarlı hemde diyor ki ben dediysem doğrudur:)) sonra mı Ne oldu sondaj ekibini çağırdım ama kendi gittikten sonra şimdi ki aklım olsa anında yapardım neyse 30,35,28 ve 40 metrelik sulu sondajla vurduk ne oda ne bişey sonra kendisini arıyorum kem küm:) araziler farklı farklı tabi sulu sondajı bilen bilir açtığım delikler 50 cm lik ti.adını yazmayacağım kim olduğunu ama bu böyle, o yüzden arkadaşlar çubuklara inanmayın cihazların 90% I da yalan, nasipte varsa oluyor buna inanın :)
Daha dün 3 farklı çubukla boşluk tespit ettik, GPR sistemlerle baktık, yok dedi, açtık baktık, YOK.