Eşkiya belgelerine son aranan yerleri buldum arkadaşlar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
O yüzden dedim ki hayır gelmez. birsürü insanın ahı vardır o paralarda. şahsen ben istemem. hiç ilğilenmedim, ilğilenmem.

ölmezada

Aktif Üye
Devletten daha üst kurummu var kardeş. Madem devlete güvenmiyorsun bak hepsinin fotoğrafları falan var elinde, kaldır o taşlardan bir kaçını az eşele elmasları al git. Tekini alsan yeter zaten adam olana hvefam

ölmezada

Aktif Üye
Devletten daha üst kurummu var kardeş. Madem devlete güvenmiyorsun bak hepsinin fotoğrafları falan var elinde, kaldır o taşlardan bir kaçını az eşele elmasları al git. Tekini alsan yeter zaten adam olana hvefam

Suskunreyis

Yeni Üye
Sayın hvefam işi resmi yollarlada yapmayı düşünmeyerek yanılgıya düşmenizi anlamsız bulduğumu ifade etmek isterim. Lütfen yanlış tasvir etmeyin kendinizce, Yorumunuzu okumakla birlikte olup bizzat yorumum tarihi eser çıksa size yallah denecek doğrudur ama burdan gerçekten düşüncenizdeki gibi bi şeyse sadece öyle tarihi eser gibi şeylerin çıkmayacağını sizde biliyosunuzdur bu sayede de gayrı resmi bişey yapılmamasının kanaatindeyim. Hem ülkemiz hem sizin için hayırlısı olması dileğiyle İnşallah umduğunuz gibi olur ve Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmaz.. Sağlıcakla..

hvefam

Engellendi
Sayın hvefam işi resmi yollarlada yapmayı düşünmeyerek yanılgıya düşmenizi anlamsız bulduğumu ifade etmek isterim. Lütfen yanlış tasvir etmeyin kendinizce, Yorumunuzu okumakla birlikte olup bizzat yorumum tarihi eser çıksa size yallah denecek doğrudur ama burdan gerçekten düşüncenizdeki gibi bi şeyse sadece öyle tarihi eser gibi şeylerin çıkmayacağını sizde biliyosunuzdur bu sayede de gayrı resmi bişey yapılmamasının kanaatindeyim. Hem ülkemiz hem sizin için hayırlısı olması dileğiyle İnşallah umduğunuz gibi olur ve Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmaz.. Sağlıcakla..
Eyvallah kardeşim zaten gayrı resmi bişey yapmayı kesinlikle düşünmüyorum, illaki resmi olacak, benim merak etdiğim daha başka bir kurum yokmu oraya başvurup özel bir izin alma şansımız olamazmı, bunu merak ediyorum..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İzin alınabilecek tek mercii kültür bakanlığı. Kanun ve yönetmelikler belli. Alternatif yok maalesef.

hvefam

Engellendi
İzin alınabilecek tek mercii kültür bakanlığı. Kanun ve yönetmelikler belli. Alternatif yok maalesef.
Evet kanun belli yönetmelikde belli, lakin söz konuzu olan meblağ bir ülkenin kaderini değiştirecek kadar çok, bunun için özel bir ekip kurulup özel bir izin alınıp bu gömülerin tamamı gün yüzüne kolayca çıkartılazmı, diğer türlü kanun ve yönetmelik çok başımızı ağrıtacak gibi..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Müzeler yada il kültür müdürlükleri yapamaz istediğini.Bakanlıkla görüşüp konuyu anlatıp özel izin alınabilir tabi. olmaz diye bir şey yok. Buda senin kişisel çabana ve bakanlığın insiyatifine kalmış.

hvefam

Engellendi
define ruhsatı almak için öncelikle define yeri tespit etmeniz gereklidir. burada radar yada farklı cihaz desteği mutlaka alın yer tespitlerini yaptıktan sonra ruhsat alım çalışmalarını başlatabilirsiniz.

ayrıca siz belge, bölge ve işaretlerinizden bahsetmiyorsunuz sanırım herşey tamam sadece nokta atışı yapacak cihazlara ihtiyacınız var. hakkınızda hayırlısı olsun.
Menderes kardeşim, tavsiye edebileceğin bir cihaz varmı, yerin 25-50 mt altına kadar çekim yapabilen bir cihaz lazım olacak sanırım..

hvefam

Engellendi
Müzeler yada il kültür müdürlükleri yapamaz istediğini.Bakanlıkla görüşüp konuyu anlatıp özel izin alınabilir tabi. olmaz diye bir şey yok. Buda senin kişisel çabana ve bakanlığın insiyatifine kalmış.
Evet kardeşim benimde görüşüm bu yönde işde, bana özel bir izin lazım, ve de özel bir ekip..