Gradiyometre goruntu !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam firmanin dedigi once yapi olabilecek bir goruntunuz mevcut mu buna bakacaksiniz ? Atiyorum tunel ebatlarinda algilama yada mezar vs oda gibi. Bu varsa eger sonra degerlere bakacaksiniz yapi degerinde mi ? ( Yani +4 ustu +9 un alti yapiya giriyor ) bu tuglali horosonli sivali yapilar icin. Tabi yapiya gore bu dege 3 e 8 de olabilir. Degerli metali gradiyonetre gormuyor hocam. +10 ustu miknatislanabilen metal. Yani gradiyo altini gumusu gormez. Firma diyor bunu. Altinin bulundugu küpü tenekeyi tuglali bosluklu yapiyi algilar sadece. Onun disinda metali gorur bakiri gorur pirinc malzeme gorur vs.
Eger yapilardan tiglali horosanli yani mezar gibi mahsrn oda gibi yapilari bulmak icin sivali yani yon kuzeye bakacak sekild cekim alirsak daha net algilar. Eger bosluk islenmis toprak miknatislanamayan metal yani pirinc mermer gibi yapilari gormek icinde guneye bakilarak cekim alinmalidir. Benim.o arazidr aradigim horosanli bir yapiydi cunku o bolgedrki mezsrlar sivali. O yuzden cekimi kuzeye bakarak aldim ki boslugu degilde yapiyi net gistersin. Bosluk isi sakat yargalda olabilir cunku. Yani anlayacaginiz durum bu. Elimdeki TE nin android surum gradiyometresi icin. Sizdrki farkliysa bilemiyorum
Hocam firmaların söylediği kadar söylemediği var. Öncelikle bu cihazların herzaman için yarışı kopyadır. Kopya olduğu için kendi bilmedikleri şeyler de mevcuttur. Misal bu cihaz ile sarıkız ve gümüş kız çıkarılmıştır. Bunu kendileri biliyorlar fakat bulmaz diyerek düşük fiyatla sattıkları cihazdan insanların fazla bir beklentiye girmemelerini sağlayarak gelecek olumsuz yorumları önlemiş oluyorlar. O yüzden firmanın cihaz satan adamları sadece satıcı oldukları için pek fazla anlamıyorlar. Sizin bu işi öğreneceğiniz tek yer tecrübe etmiş kullanıcılardır. Facede yer altı görüntüleme sistemleri ve data analiz gurubu var oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer yandan Siva kardeşim bu cihazdaki derinlik veya metal verileri toplama yada çarpma ile sallama usulü ile bulunmaz. Bilmediğiniz veya tecrübe etmediğiniz verileri sallayıp insanların boşa emek harcamasına sebep olmayınız lütfen.

mihendis96

Aktif Üye
Hocam firmaların söylediği kadar söylemediği var. Öncelikle bu cihazların herzaman için yarışı kopyadır. Kopya olduğu için kendi bilmedikleri şeyler de mevcuttur. Misal bu cihaz ile sarıkız ve gümüş kız çıkarılmıştır. Bunu kendileri biliyorlar fakat bulmaz diyerek düşük fiyatla sattıkları cihazdan insanların fazla bir beklentiye girmemelerini sağlayarak gelecek olumsuz yorumları önlemiş oluyorlar. O yüzden firmanın cihaz satan adamları sadece satıcı oldukları için pek fazla anlamıyorlar. Sizin bu işi öğreneceğiniz tek yer tecrübe etmiş kullanıcılardır. Facede yer altı görüntüleme sistemleri ve data analiz gurubu var oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer yandan Siva kardeşim bu cihazdaki derinlik veya metal verileri toplama yada çarpma ile sallama usulü ile bulunmaz. Bilmediğiniz veya tecrübe etmediğiniz verileri sallayıp insanların boşa emek harcamasına sebep olmayınız lütfen.
Bu dediginiz mantikli ustam evet. Grubun linkini paylasirmisiniz hocam.
Ama benim sorum yazdiklarim filan beni tatmin eden mantikli bir cevap alamadim. Yukaridaki yazdiklarimiz okuyup bana bir derleme cebap vermisiniz o yer hakkinda. Zemin setligiyle alakli durm olsa o kayanin tamami.oyle hepsinde vermesi lazim. Ki o degerleri 6-7-8 gibi bir dogal duruma vermesi tam.sacmalik . Bunun izahi nedir yani

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sertlik asikar ortada fotoda mevcut. Ama sifirlamayi ayni yerdr yapiyoruz ayni kayac uzerjnde 1 noktaya bu degeri veriyor. Sizin dediginiz gibi durum olsa kayacin tamamina boyle drger vermesi lazim hic bir tarafta bu algilama yok o noktada var. Yani yuzeysel sertlik olsa dahi dediginiz gini bu degerleri vermesi makineyi cok supheli bir duruma sokar .
Öncelikle şunu bilmek gerek dedektör bile olsa bütün makineler yorumlamaya açıktır. Her türlü yorumda kullanıcının kendi tecrübesi ile sabittir. Yani bütün cihazlarda sen neyi görmek istersen ona yorumlayarak öğrenmeye başlarsın, daha sonra tecrübelerinle ve arazi yapısını okumayla cihazın ne anlatmak istediğini anlarsın. Malesef bu herzaman böyle olmuştur. Yanlış veya doğru vurduğunuz her kazma sizin için bir tecrübe birikimi olacaktır ve ileride kazma vurmadan neyin ne olduğunu anlama başlayacaksınız.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu görüntülü cihazları icat edenlerde bilmiyor nedense . madem böyle bir durum var bence cubuğun gördüğü işi bile görmüyor bu cihazlar yahu adam işlem yapıyor su buluyor en azından bu cihazlar boş boş işlem yaptırıp insanların sinirlerini germekten baska işe yaramıyor benim fikrim bu yönde . tabi baska tecrübelerimde olduğundan görüşlerim bu yönde şu 5-10 liralık cihazlar bile daha iyi ötüyor en azından :200:

mihendis96

Aktif Üye
Bu görüntülü cihazları icat edenlerde bilmiyor nedense . madem böyle bir durum var bence cubuğun gördüğü işi bile görmüyor bu cihazlar yahu adam işlem yapıyor su buluyor en azından bu cihazlar boş boş işlem yaptırıp insanların sinirlerini germekten baska işe yaramıyor benim fikrim bu yönde . tabi baska tecrübelerimde olduğundan görüşlerim bu yönde şu 5-10 liralık cihazlar bile daha iyi ötüyor en azından :200:
Firmayi makineyi hakli cikrmak icin ugrasiyorum.eksik nerde diyorum ama olmuyor hocam. Adamlarin forumda sinek avliyor soru soruyosun cevao veren cikmiyor sen nasil ureticisin daha kendi formunda sorulara cebap veremiyosun musterilerle ilgilenmiyosun.
Bende az kaldi sizin gibi dusunecem cidden cubukla islem yapilan yerde tasta olsa mineralli toz toprakta olsa bise cikiyor. Ben farkli birsey aradim tatmin olmak icin hicbisey yok. Bizim cihazda 8 bin liralik hocam ama inanin hic memnun degilim su asamada

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çok pahalı cihazlarla bakılan yerlerde sonuç alınamayıp cubuk yada ucuz dedektörlerle sonuç alanları gördüğüm için yazdım yani bu pahalı görüntülü cihazlarında tartışılıcak yanı yok değil fakat ben gördüğümü bildiğimi yazmak isterim elbet sonuçları iyi yönleri vardır fakat hani ben denk gelmedim durum bu insanlar alamıyor hadi yerine bakdırtıyor dünya para . işin gülünç yanlarıda var hocayla gelenleride var :200:

mihendis96

Aktif Üye
Çok pahalı cihazlarla bakılan yerlerde sonuç alınamayıp cubuk yada ucuz dedektörlerle sonuç alanları gördüğüm için yazdım yani bu pahalı görüntülü cihazlarında tartışılıcak yanı yok değil fakat ben gördüğümü bildiğimi yazmak isterim elbet sonuçları iyi yönleri vardır fakat hani ben denk gelmedim durum bu insanlar alamıyor hadi yerine bakdırtıyor dünya para . işin gülünç yanlarıda var hocayla gelenleride var :200:
Katiliyorum size hocam.
Rizki veren Allah kader kismet nasip demekten baska bisey gelmiyor elimde suan :D

timur964

konularim
aksi istikamette 3 parçaya bölerek tekrar çekim yapmadan işlem yapmamak gerekiyor demekki

mihendis96

Aktif Üye
aksi istikamette 3 parçaya bölerek tekrar çekim yapmadan işlem yapmamak gerekiyor demekki
Farkli gunde 2 seferlik cekim aldim usta.
Tek cekimde bu cikti hemen dal demedim yani. O yuzden kesin diyordum cok sinirlenme sebebimde bu .
Burdada bisey cikmiyosa farkli gunde 2 kez alinan cekimde daha neyle ugracaz biz tirt demek ki

yolcu_37

Member
Sistem sudur.galiba 30 cm.arayla cekim aldin.katmanlarad bazi yerler erken kurur bazi yerler gec kurur.erken kuruyan yerler zaten senin cekim aldigin yerler.yagmuru yemis bi tooraga goruntulu cihazlarla dalarsan verim alamazsin.ama saglam bi vlf dedektorler dalarsan verimin kralini alirsin.o yuzden sekle bakma.degerlere bak.burada zaten sertlik ortaya cikmis.burasida yagmuru ya az alan yada almanayn toprak yapisina benziyor.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu dediginiz mantikli ustam evet. Grubun linkini paylasirmisiniz hocam.
Ama benim sorum yazdiklarim filan beni tatmin eden mantikli bir cevap alamadim. Yukaridaki yazdiklarimiz okuyup bana bir derleme cebap vermisiniz o yer hakkinda. Zemin setligiyle alakli durm olsa o kayanin tamami.oyle hepsinde vermesi lazim. Ki o degerleri 6-7-8 gibi bir dogal duruma vermesi tam.sacmalik . Bunun izahi nedir yani
Bu arada paylaşılan gurubun sitemizle alakası bulunmamaktadır.

https://www.facebook.com/groups/580660378963617/

Son düzenleme:

mihendis96

Aktif Üye
Hepinize tesekkurler ustalar ilgilendiginiz icin .
Baska cekimlerle yeni degerlendirmeler yapariz artik bu cekimin hayrini gormedik :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...