Gradiyometre goruntu !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mihendis96

Aktif Üye
Sistem sudur.galiba 30 cm.arayla cekim aldin.katmanlarad bazi yerler erken kurur bazi yerler gec kurur.erken kuruyan yerler zaten senin cekim aldigin yerler.yagmuru yemis bi tooraga goruntulu cihazlarla dalarsan verim alamazsin.ama saglam bi vlf dedektorler dalarsan verimin kralini alirsin.o yuzden sekle bakma.degerlere bak.burada zaten sertlik ortaya cikmis.burasida yagmuru ya az alan yada almanayn toprak yapisina benziyor.
Hocam olcum yaparken ille sol altta baslayip sag ustte mi bitmesi gerekiyor. Bu durum icinde adim sayisi hep tek olmak zorunda 9 a 9 adim yada 13 e 13 adim gibi. Ben 8 e 8 olctugumde sol altta baslayip sag altta bitiriyorum bu sorun teskil eder mi ? dadas_25

CooL

Bilgili Üye
@mihendis ustam ben makinadan anlamam ama çalışma yaptığın yer orta kısım ise orayı 2x2 m çalış aşağıya 1.20cm olacak şekilde.yeniden bak ölçüm yap aynı veriyi alıyosan aşağıya devam almıyorsan demekki o sert tabakayı çizmiştir böylelikle makinanıda tecrube etmiş olursun nerede ne çizdiğini görürsün saygılar

mihendis96

Aktif Üye
@mihendis ustam ben makinadan anlamam ama çalışma yaptığın yer orta kısım ise orayı 2x2 m çalış aşağıya 1.20cm olacak şekilde.yeniden bak ölçüm yap aynı veriyi alıyosan aşağıya devam almıyorsan demekki o sert tabakayı çizmiştir böylelikle makinanıda tecrube etmiş olursun nerede ne çizdiğini görürsün saygılar
Ustam iscilik kolay olsa tamamda hic bisey cikmazsa o kadar emek bosa cikar toprak degil bildigin beton mubarek hiltiyle anca zorla. Bakalim tekrar olcumler alacaz ayni veriyi yaklarsak bidaha mecbur dediginiz gibi calisma yapacaz. Birde kazilmis yerde olcum alinmiyor sagliksiz calisma olur. Calisma alaninin kalan kisimlarindan yakalayip derinlige buyuk olcumde bakacaz bide

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam olcum yaparken ille sol altta baslayip sag ustte mi bitmesi gerekiyor. Bu durum icinde adim sayisi hep tek olmak zorunda 9 a 9 adim yada 13 e 13 adim gibi. Ben 8 e 8 olctugumde sol altta baslayip sag altta bitiriyorum bu sorun teskil eder mi ? @dadas_25
malesef evet ustam sol alttan başlayıp sağ üstte bitmesi ggerekiyorki çekim normal okunabilsen yoksa okumalar yanlış olur. Birde çekimi en az 3x 3mt almaya özen gösterin. Kontrol etmesi ve voxlerde işlemesi daha kolay olur.

Son düzenleme:

mihendis96

Aktif Üye
malesef evet ustam sol alttan başlayıp sağ üstte bitmesi ggerekiyorki çekim normal okunabilsen yoksa okumalar yanlış olur. Birde çekimi en az 3x 3mt almaya özen gösterin. Kontrol etmesi ve voxlerde işlemesi daha kolay olur.
Tamamdir hocam eyvallah eksik olma

aresx

Yeni Üye
Merhaba sız goruntuleme cıhazını elestırıyorsunuz cubukla kıyaslıyorsunuz ama genel olarak baktıgımızda data ıncelemesını yanlıs yapan yada cekımde hatalar yapan arkadasların karsılastıgı bırdurumbu

aresx

Yeni Üye
Zira her gorunen kırmızı metal hergorunen mavı bosluk anlamına gelmıyor

aresx

Yeni Üye
Bızım Teknoloji Ekibi cıhazlarımızda her renk karsılıgı bır data değeri vardır bunların analizi önemlidır

aresx

Yeni Üye
Ben vedıger bayı arkadaslarımız özellikle satısla bırlıkte musterıye egıtımı sart kosuyoruz ayrıca sırf bu datalar ıncelenıp musterılerimize ve dıger buıse gonülveren arkadasların faydalana bilecekleri data analiz sayfamız mevcut

aresx

Yeni Üye
Buradan satıs sonrası hızmetlerımız devam ettırrek sızın bahsetmiş oldugunuz sıkıntıları yasamamalarını saglıyoruz burda bırıncı kural doğru cekim alınması 2kural dataların dogru analiz edilmesi data analizinde sıkıntı yaşayan arkadaslar Teknoloji Ekibi data inceleme sayfasına datalarını yukliyerk gerekli yardımları alabılırler

flaroyal

Member
Çekim yönünüzü belirtirmisiniz?

mayhem

Co Admin
Co Admin
@aresx Hoşgeldiniz Bu görüntüleri çekip ne olduğunu anlamayanlarla dolu piyasa bu işi ya müşteriler çözemiyor yada aldıkları yerde bir sorun var sadece kendileri çözüyor ve bu kendileri çözdüm sanan firmalarda gelip işin sonunda görüntülere anlam veremiyor . yazıyor sitede sayfamız var diyorsunuzda yazıyı okumakla olmuyor işin içinde bu işi bilmeyen bu cihazlarla hiç bir şey yapamaz bu 1 2 reklam yapmıyorsunuz umarım bu yazdıklarınız sakıncalı kurallara aykırı bir bilgilendirme yapıcaksanız sitede olan bilgiyi alıntıdır diyerek not düşerek yazınız tartışılsın Forumda Yönlendirme yapmak yanlış .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...