Şakül kullanıcıları buraya (ar-ge)

Ketum

Member
1-ipin cinsi perdelerdeki strafor ipleri varya boncuklu onlar güzeldir.esneme yapmaz tutması kolay olur.
2- 80 cm yeterlidir.
3-saat yönüdür.denemeyi yapabılırsin.
4-şakül ilk önce alan tarar ufak daire çizer.daha sonra atım yapar ip boyu olan metaryelden nerde varsa o alanlara atım yapar sonra ilk atım yaptığı yere atıma başlar.üstüne geldiğinde dairesel olarak döngü başlar.şakül iple beraber döner.
5-4 te yazıyor..
6-bahsettiğimiz ip boylarını ayarlaman ywterli..
7-neodyum takmak yerine direk neodyum şakül kullanablırsın.altınla ilişiği iyidir..
8-ip boyları ayarlaman yeterli olur.şakülün yerden yüksekliği değil şakülle elinin arasındaki ipin boyu önemli..
Allah senden razı olsun ustam kıymetli bilgilerin için ...Sen söyledikten sonra -Neodyum Şakülü- internette araştırdım bir sonuç çıkmıyor var mı bildiğiniz bir yer bu konuda da yardımcı olursanız çok memnun olurum...

kabakburgiba

Operatör
Kopyala yapıştır buraya, defineci insan zoru seven insandır ne var bunda paylaş herkes bilsin şuan tüm Türkiye bu konuyu bekliyor
ahh gardaşım ahh GERMO kardeşimin konularında var.o yaptı zaten hepsini.kopyala yapıştır.sen 5 dkkk.da bulursun .ben yazmaya kalksam 1 ay sürer.banada acı be kardeşim.

kabakburgiba

Operatör
Bende sunu soram simdi bari..bu goktaslarinda ninarel orani cok fazla hatta dunyaya duserken isil işlem yuksek derecede gordukleri icin minarel degerleri daha cok artip baska bi olaya geciyor.simdi bu taslardan şakül yapsak yada çubukta kullansak nasil olur...özelliklede cubuk olayinda kullanma olayinda tepkime ne olur bunun hakkinda bilgi alabilirmiyim acaba..
OsiriS ustam harikasın.ah bu maddeyi bi ele geçirsek.o zaman anlarız ne olduğunu.

ahh gardaşım ahh GERMO kardeşimin konularında var.o yaptı zaten hepsini.kopyala yapıştır.sen 5 dkkk.da bulursun .ben yazmaya kalksam 1 ay sürer.banada acı be kardeşim.
Birbirimizi anladık.. Dert etme değerli abim senin varlığın yeter ben kendim detaylı bir araştırmaya koyuldum epey zamanımı veririm belli... Ben sadece açamadığım cevapları sana sorarım bu bile benim için yeterli.. Allah işlerini rast getirsin

OsiriS

Moderatör
Moderatör
kabakburgiba ustam ben sunun icin sordum bende yeterli miktarda var hatta fazlasi var diyeyim.simdi bu taslari kullansak etkisi olurmu.hatta arazide deneyeyim bakalim ne tepkime verecek.en azindan bilgi olarak yani fizik kimya yada jeoloji hani bu bilim dallarina gore ne olur nasil etki yapar onu merak ettim tepkimesi ne olur diye dusundum..hatta soyle yapalim jeolog ve epy ustamda konuya mudahil olsun bilgileriyle bizi aydinlatsin bakalim goktaslarinin çubuk ve şakülde etkileri tepkimeleri neler olucagi hakkinda bize yardimci olsunlar

Son düzenleme:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Osiris ustam şakül ile hiç deneyimin olmadı.ne söylesem yalan olur.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
epy ustam bende hic kullanmadim.ben cubuk icin nasil olur diye dusunuyorum..icindeki yuksek orandaki minarel olayi cekim mi yapar yoksa itermi etki yepki meselesini merak ediyorum

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
kabakburgiba , onlarca kez yazsam aylar sürer diye yazmışsın :))
oysa bir kere genel bir konu oluşturup bölüm bölüm aktarsan sağlam bir dua alırdın bu arkadaşlardan.
ya yoğunum ya 3 kuruşa beş köfte ya da yazsam cümleleri ile habire devam ediyorsun.
Allah iyiliğini versin ne diyim sana :)))
yine de kardeşlerimizin sorularının çoğuna cevap yazmışsın, Allah razı olsun ..