tavuk civ civ

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@<a href="https://definesohbeti.com/member.php?u=9556" target="_blank">malibu_18</a> işaret bana ait değil konunun sahibide ben değilim, ben bilgi amaçlı neye dayanarak sahte dendiğini anlamaya çalışıyorum ,işaretin sahteside oluyormu oluyor ise orjinalini gören vardamı mevcuta sahte deniyor, sahteliğine neye göre karar veriliyor şeklindeki soruları sormaktaki maksat bilgi amaçlı,işareti paylaşan belki kendi görmemiştir vs ama işaret kayaya gerçekten işlenmiş birşey ise genede sahte deniyorsa neye göre deniyor bizde bilip öğrenelim diyerekten sordum. paylaşan kişinin yorumlarına söylemlerine dayanarak çok çok kişinin görüp görmediğini anlarız kaldıki görmediği belli yoksa detaylı fotosu olurdu, kişinin söylemlerine bakmayıp sadece foto ya bakarak sahte deniliyormu deniliyorsa neyi baz alıcaz bunun bilgisini paylaşırsanız bizde faydalanırız, alınacak bir durum yok, sizin yada başka birinin kalbinide kırdıysam özürdilerim .
Bu işin erbablari var,istediğin şekli istediğin taşa veriyorlar.
Bunu zamanında yapan da işin ehli taş ustalarıydi.Tabi ozamanlar hayat taş ve kayadan ibaretti.
Şimdi amatör olmayan bir taş ustası , antik çağda yapıldığıni sandığımız bir figürü kaya işler ama ,işlediği yerin yapısı yakın tarih olduğunu ele verir.1500 yıl önce yapılandan tek fark budur birde işte eli yatkın olmayip tavuk işlerken ,ördek işleyenler olduğu için direk bakınca bunu yapan usta kör oldu deniliyor .

Videolar var ben bunu örnek amaçlı paylaştım.Nette adamlar neler yapıyor .Kral mezarı yaptıran oldu TR de.Baktim ben güzel işçilik olmuş anıt yüz yıllar boyunca duracak .Tabi ileriki kuşaklar orayı gerçek kral mezarı sanıp sütunları ucurmazsa.

Nil

Engellendi
kazama evet o mezar yaptıran adamı bende izlemiştim, şimdi nette geziyordum bir kaç yıl önce görmüş olduğum meşhur tavuk ve civciv leri youtebe ya düşmüş kırılmadan önceki hali ile . ben işareti sağlam iken görmüştüm ben gördükten bir süre sonra işaretin olduğu kayanın altından tek odalı kaya mezarı açıldı ve boş soyuk çıktı, dedim ki demekki mezar steli imiş, ama herkez para işareti diyor anlamadım

kazama

Doğru,ihtimaller dünyası aslında.
Belki de ölen kişi tavukcuydu , yada kendisi istedi ben ölünce mezarımin başına çilli ile cucuklerini isleyin diye .Bu tur işaretler yuvarlak oyma gibi sabit mezar temsil edip etmediğini o an onu oraya yapanlara sormak lazım .Bende boyle düşünüyorum.Dedigin mezarın resimleri varmı bu tavuklarin orda açılan .

Nil

Engellendi
mezarın resimleri yok tek oda zemin altı kaya mezarı içine girdim yani hatta mezara kapıdan da girmemişlerdi tavuk işaretinin bir kısmını parçalayıp kayanın altına desendere şeklinde çalışma yaparak açmışlardı hemde 2 m civarında bir kaya parçalayarak , zaten sonrasında jandarma ve müzeciler gelip mezarı kapattırdılar. şimdi o tavuk ve civcivleri nette gördüm hatta sahte işaret başlığı altında paylaşmışlar. ama öyle değil yani gözümle gördüm içine bile girip inceledim

Nil

Engellendi
hatta bir süre sonr aynı bölgede gene civcivli tavuk işareti gösterildi hatta aynısı aynı tarz olabilirmi dedik fakat civciv sayısı ve duruş şekilleri aynı değildi

kazama

Herşey olabilir.Gozunle görmüş olman bunu degistirmezki.
Şimdi ben diyelim ,elim yatkın taş ustasiyim.Seni kandiracagim .Arazide açılmış mezar buldum ,üste hemen tavuk civciv isledim veya hac veya vs.
Mezarida kapattım ,sana dedim ki Nil bende tavuk civciv var gel ,geldin boşluk baktın var mezar gösteriyor .İsaretde on numara misal aldın gittin gibi .

Nil

Engellendi
anladım , bizim iş öyle olmadıki gösteren köylülerdi anlamayan insanlar ve karşılığında birşey istemedikleri gibi 3 günde bizi yemeli içmeli misafir ettiler. biz ayrılıp gittikten bir süre sonra kim oldukları belli olmayan birileri gelip açıyorlar mezarı, tekrar çağırılıyoruz gidip mezarı inceliyoruz, ertesi günü zaten kapatıldı, yani bizde bu işaret var satalım size yada birini bulun alsın bu işareti mevzusu olmadığı için üç kağıt yoktu
Herşey olabilir.Gozunle görmüş olman bunu degistirmezki.
Şimdi ben diyelim ,elim yatkın taş ustasiyim.Seni kandiracagim .Arazide açılmış mezar buldum ,üste hemen tavuk civciv isledim veya hac veya vs.
Mezarida kapattım ,sana dedim ki Nil bende tavuk civciv var gel ,geldin boşluk baktın var mezar gösteriyor .İsaretde on numara misal aldın gittin gibi .

deli firat

DOĞACI
Arkadaşlar dört civcivin üstü işarete kaç yerde parası olur bilmem herkes birşey söyler yok civciv sayısı kadar parası dagınık yok baktıgı yönde yok 21 adımda vs vs benim bildigim hediyesi dışında işareten biraz uzakta Bir kasası olur ve hepsi altın paradır şahsi gömüdür buna kilise işi ve dört civciv dahil degil

Nil

Engellendi
ben tavuk ve 5 civcivli gördüm tam olduğu kayanın altında kaya mezarı açıldı, birde aynı yörede 20 km mesafede tavuk ve 7 civciv gördüm ondan birşey alınıp alınmadığını bilmiyorum