Yeni fotolar oyma oturak taşı sunak kaya 3 gen

Renix

Bilgili Üye
ustam bölgede çok degişik yerler var ama sırayla fotogralıayacam ordan oray a geçemyim dedim ayrıca bugun pikseli yüksek makine aldım detaylı foto için mesala 1 işareti çok yerde gördüm oturak dedigim taşlardan çokça var mezar dedigim yerde kabrtma var çökmede var ama foto kaliteli degil o yüzden çok belli olmuyor altta fotoda işaretledim yere bi bak
Gördüğüm kadarı ile hava şartları olarak yağış alan bir bölgede değil buralarda bir şey olduğuna dair ısrarcı isen mesafe önemli değil 3-4 km uzaklıkta görmüş olduğun bir işaret varsa kabulüm net ise işaret onuda görelim belki bağlantılıdır evet kaya yapısı güzel duruyor yüzeyleri müsait mezar için ama bir şey göremiyorum ısrarla işaret arıyor gözlerim belki bir kapama görürüm belki bir dolgu ne bileyim zemine bakıyorum çökme yakalar mıyım diye bir şey göremiyorum olumsuz eliştiri kabul edip hevesini kırma amacım o değil sadece boşuna uğraşmanı zaman kaybetmeni istemem çok kurak bir bölge orası engebeli tepelik alan. Rakım olarak bulunduğun noktadan daha yüksek rakım lı yerler var ise oralara bakalım bence. Rast gelsin.

Renix

Bilgili Üye
aman ustam büyük laf ettiysem kusuruma bakmayın ihtiyarlıgıma verin daha çok tespit diyelim sınıflandırma olmaz en sona en alta kendimi koydumki sui zan olmadıgı anlaşılsın diye benim ustalarıma lafım yok olamazda kimse yoruma mecbur degil eyvALLAH Kalp kıracak laf etmemeye özen gösteriyorum ,umarım bende kimseyi kırmamışımdır, öle birşey olduysa hakkınızı helal edin nokta. tamam yarın yeni makineyle gidecem senin dedigin tüm noktları tekrar çekecem ustam
Aradaki farkı ben bildiğim kadarı ile söyleyeyim değerli ustam, menderes üstadın koyduğu resim öncelikle yere paralel olduğundan toprak yani zemin altı oda der. Seninki ise yere dikey olduğundan kaya mezar der. Lakin ikisi arasındaki fark işaretteki işçilik ile ortaya çıkar. Bu işin olmazsa olmazı işçiliktir. Şöyle söyleyeyim senin oyma eğer ki bir işaret ise ilk bakman gereken nokta tam karşısıdır.Karşıda belirgin bir işaret yoksa yanındaki yardımcı işaretlerden yola çıkılır. Ama sen hala karşı yamacın resmini yüklememişsin. Koltukta da aynı işlem söz konusu iki kol dayaması olan bir koltukta sırt bölgesi sarp kayalık ise ilk bakman gereken nokta tam karşısıdır. Aynı şekilde az önce sana koltuğun karşı taraf resmi var mı diye sormamın sebebi ise koltuğun ayak basma kısmının hemen altındaki kayada tek göz işaretine benzer bir işaretten şüphelendiğimden ( ki tek gözün baktığı nokta son noktadır ) karşı tarafın resmi varsa yükle dedim. Ayrıca bence buradaki değerli ustaları sınıflandırmak yakışık kalmaz. Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Sen de değerli bir ağabeyimizsin diğer hepsi gibi. Dilerim kalbini kıracak bir yanlışımız olmamıştır. Selametle

arel

Yeni Üye
aşındırıcı kimyasallarla hayatının işaretini yok edebilirsin, kulağına küpe

Renix

Bilgili Üye
kopya ver hocam ,bizim bölgedeki kayalar çok saglam istesemde yapamam :) ama küpeyi aldım eyw. ama açıkla az tüyo lazım nedir
aşındırıcı kimyasallarla hayatının işaretini yok edebilirsin, kulağına küpe

Renix

Bilgili Üye
fotoya bakrken yeni yeni keşifler yapıyorum :)[yanında birde ters L olabilir :)

arel

Yeni Üye
HANGİ işaretten bahsettigini sordum hayatımın işareti hangisi çok foto koydum o yüzden hangisi ve neden hayatımın işareti açıklarsan sevinirim
hyr hyr fotolarından herhangi işaretten bahsetmedim, kastım temizleme girişimlerinde bulunurken verebileceğin zarar ihtimali.

Renix

Bilgili Üye
anladım eyw ama dedigim gibi kaya yapısı çok saglam yinede sadece 1 yerde kullandım onuda ne oldugunu anlamak için genede anlamadımda :)
hyr hyr fotolarından herhangi işaretten bahsetmedim, kastım temizleme girişimlerinde bulunurken verebileceğin zarar ihtimali.

Şirvan

Operatör
Son yuklediğin resimde X işareti var iyi yakalamışsın orayi

Renix

Bilgili Üye
resim bu yüzden iyi gözden kaçıyor bazen :) yakaladımda ,yanındakilerede bi bakim yakın resimleyeyim koyarım gene eyw dedigin yerlerede bakacam,