Alan tarama yapalımmı?

adem44

Bilgili Üye
Yukardakı makıne yapmak zor ustam cocuk oyuncaklarında olan mıknatısın ıcıne top yıgne topu kadar ufak bır altın koy bantla tvlerın arlasında olan bobınaz telıyle mıknatısı 30 40 tur sar bantla arama yapacagın zaman altını parmakların arasına al dıger parmagın arasına mıknatısı al aynı ısı goruyor elıne 1 2 tanedaha mıknatıs alırsın cubuk mınerale gıderse.

adem44

Bilgili Üye
Yukardakı makıne yapmak zor ustam cocuk oyuncaklarında olan mıknatısın ıcıne mıknatıs topu kadar ufak bır altın koy bantla tvlerın arlasında olan bobınaz telıyle mıknatısı 30 40 tur sar bantla arama yapacagın zaman altını parmakların arasına al dıger parmagın arasına mıknatısı al aynı ısı goruyor elıne 1 2 tanedaha mıknatıs alırsın cubuk mınerale gıderse.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
alan tarama yapalimmi.konu basligi.....neyinereye yapiyin..valla adamlarin sektoru zaten bitmiss kandiracak insan kalmamis.valla sniperle kim vurduya gidersin.kahkaha

feltom

Engellendi
selamlar biz bunu lnb ye girsek lnb nin otasından artıyı eksiyide şasesinden alıp lehimleyip uç çıkarsak çubuklara bağlasak mıknatısı ve altını elimize alsak bize 100 veya 150 metre iş yaparmı acaba saygılar

feltom

Engellendi
seleymün aleyküm Adem 44 ustam ben bu alan taramayı senin dediğin gibi yaptım çalışmıyor sebebi de iki çubuha artı ve eksi uçları bağladım çarptırınça mini uydu lnb çıkışından kısa devre yapıyor çihaz kapanıyor aküde çabuk bitiyor 2 çi husus mini uydudan 2 adet yaktım çalışmıyor lnb ye çıkış yok göz yanıyor lnb besleme transtörünü yaktı zannedersem uydu antenci olduğum için önemsemedim bu kısa devre olayını çözmek lazım ama nasıl en büyük sorun burda çalışmak lazım daha üstünde ben uğraşıyorum hala bulamadım sevgi ve saygılarımla.

adem44

Bilgili Üye
seleymün aleyküm Adem 44 ustam ben bu alan taramayı senin dediğin gibi yaptım çalışmıyor sebebi de iki çubuha artı ve eksi uçları bağladım çarptırınça mini uydu lnb çıkışından kısa devre yapıyor çihaz kapanıyor aküde çabuk bitiyor 2 çi husus mini uydudan 2 adet yaktım çalışmıyor lnb ye çıkış yok göz yanıyor lnb besleme transtörünü yaktı zannedersem uydu antenci olduğum için önemsemedim bu kısa devre olayını çözmek lazım ama nasıl en büyük sorun burda çalışmak lazım daha üstünde ben uğraşıyorum hala bulamadım sevgi ve saygılarımla.
Cubuklara bobın sararak bu sorunu cozebilirsiniz ustam tel ince olursa fazla amper cekmez .

adem44

Bilgili Üye
Cubuklara bobın sararak bu sorunu cozebilirsiniz ustam tel ince olursa fazla amper cekmez .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
2 sene olmuş artık... bitsin şu alantaramada arazide kullanmaya başlıyalım....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mhmt82 kardeşim ..bizde ta baştan dedik emek varsa ücret istemek hakkıdır... yaptıkları alan tarama ..tecrübeleri olumlu sonuc verdiyse ..bizde ücreti hakkınız ne ise verelim ... hem ilk desteğimiz olur ... hem tecrübe ile eksikleri varsa o söylenir..hem ilave yapmak gerekiyorsa o söylenir.... ücret ne ise verelim yani ... piyasadaki çakma alan tarama veya uyduruk dedektör alınacağına böyle 1 şeye katkımız olsun bari istedik .... bu konuyla alakalı Sedegor ustamızın fikirlerini görüşlerini... ne yaptıklarını.. ve ne düşündüklerini bilmekte isteriz ..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
2 sene olmuş artık... bitsin şu alantaramada arazide kullanmaya başlıyalım....
Kullanıyorum ben ))) Bu işler arge istiyor kolay olmuyor buda zaman istiyor. Benim derdim cihaz yapıpta defineciler in sırtıntan para kazanmak olsaydı belki çoktan yapardım. Kendim için bir proje ortaya attım. İki mühendis arkadaş ele aldı bunu, Hüseyin ve Uğur Kulaç beylerdende ayrı ayrı fikir aldım zamanında, Sonuç ortaya çalışan bir cihaz çıktı lakin daha önce söylediğim gibi adamlar harcadı kafa yordu o olmadı bu böyle olmadı böyle olacak deneme yanılmada oldu yani. Ayrıca yeni şeyler eklendi. Elimde olsa her şeyi yazacağım, ama emekten emek harcayan ların beklentisi var, olurda Patent alınamaz ise o gün her şey anlatılır. Yada patent alınırsa şu anki maliyeti üzerinden site üyelerine gönderilir maliyet 1000 TL yi bulmuyor. Bu konuyu bende uzatmak istemiyorum ama her dediğimde olmuyor. 20 belki 50 tane maliyetine gönderebilirim hepsi bu. Kullanılan parça fiyatlarınıda yazarım tek tek. Dün yine konuştum onlarda parayı sonraki aşama olarak görüyor ortada bir çalışma varsa yarın kimse sahiplenmesin derdindeler. Çoğu kişi bu sektörde ve rand peşindeler yarın benim icatım der çıkar biri ve sizlerden 50 bin belki 100 bin para isterler bu daha kötü.

Arge bitmiş cihaz kutulanmış her şey tamam iki yıl geçti belki daha fazla, ülkemizde patent entüsütüsü olsaydı oda tamamdı. Olmadı arkadaşlar, şimdi Almanyada ugraşılıyor hatta bir firma telif hakkı ortaklık projeyi satın almak istedi kabul etmedi arkadaşlar. Bizde Ülkemizde hem değer yok hem yardım yerine insanı körleştirme mevzuları var.

Haaa yazdığım paylaştığım şeylerde az değil bu arada. Her şeyi hazır beklemek yerine bazen birazcık uğraşmak yetiyor. Belki bir çoğuna verilen bilgi az gelirken arada bir kacıda gerisini duymaya dinlemeye gerek görmüyor yada bir adım sonrasını bekliyor.

Son düzenleme: