Alan tarama yapalımmı?

sef_er

Operatör
Sedegor, sizi cani gonulden tebrik ediyorum

Mumkunse cihazin ne yapabildiğini ve ne yapamadigini yazarmisiniz ? Merak ediyoruz tabiki, cihazı anlat diyemeyecegimize gore ozelliklerini anlatirmusin

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor, sizi cani gonulden tebrik ediyorum

Mumkunse cihazin ne yapabildiğini ve ne yapamadigini yazarmisiniz ? Merak ediyoruz tabiki, cihazı anlat diyemeyecegimize gore ozelliklerini anlatirmusin
Kardeş bu cihaz başta konuda gördüğün gibi iki L cubugun frekans jeneratör ile çalışmasını amaçlayan bir şey olarak düşünüldü. Ve yapıldıda jeneratör ucuz Çin mallarından temin edildi hatta. Araziye cıkıldı boş bir cubugun tepkisi ne göre bir şeyler degişmişti. Ama yeterli değildi, Çünkü biz gönderilen frekansın gücünü artırmış hatta ne istiyorsak o maddenin DNA sına göre etkiyi artırmış doğada gezen diğer bir çok frekanstan da bağımsız hale getirmiştik.
Bu gün size 15 bin 25 bin arasında satılan tüm alan taramalar bundan fazlası değil zaten. Biz olan yapılanı denedik ama hatalar vardı geliştirmeye karar verdik.

Çünkü gidiş gönderilen etki elimizde ama tepki boş bir cubuktan belki az bir farklıydı. Bir şeyi fark edip anlamak için etkiye tepki verdirmek gerekiyordu aslında yapanların amacı hep bu olsada geri dönen tepkiyi frekansı yakalayacak bir şeye ihtiyaç vardı.

Bu durumda Frekans değerlerini okuyacak bir osiloskop devreye girmeliydiki onuda cihaza ekledik yine sonuç istenildiği gibi olmadı. Osiloskop kararsız çalıştı, aldığı değerler yer altından ziyade yer üstündekilere aitti.

Sonunda osiloskopla birlikte çalışan bir kart yapıldı. Artık giden ve gelen değerler belliydi.
Ama ayrım ve ne buldugun celişkiliydi evet aradığın şeyin frekansını cihaza işliyordun ve çarpıp dönen sinyalide alıyordun ama acaba aradığın metaldenmi döndü veya başka bir sebebten yada başka bir metaldenmi belli değildi. Akabinde yine gelistirme devam etti. Ayrım sorunu ikinci bir kartla cözülürken bu kart derinlik ölcüsünüde sağlamış oldu.

Biz başta elimizde iki cubuk ne yana giderse o yana yururuz derken artık rulmanlı çubuklara gerek kalmadı çünkü dijital göstergeli kart uzak yakın ve derinlik bilgilerini saglıyordu. Artık dönen iki cubuk yerine sadece gemilerde kullanılan iki tane anten yetmişti bu antenlerin biri verici diğeri alıcıya ait.

Alan taramadan çıkmadı en üst düzeyde geliştirildi ama bunun yanında dedektör işlevide kazanmış oldu. Derinlik dersen AM frekansı ile çalışıyor dünyadaki en uzak mesafelerde kullanılır bu. Sen istersen 1 metre ayarla istersen dünyanın öbür ucuna ayarla ama burdada zaten çevre etkileri çok ileri gitmeni engelliyor. Bu sebebten sana en yakın metaller ve boşluğu bulabiliyorsun.

Ha bu arada bir problem daha çıkmıştı. Örnek altın 4800 ila 5600 arasıydı biz frekans cihazına tek veri isleyebiliyorduk örnek 5000 bunun altı ve üstüne yanıt verecek Gömü devre dışında oluyor, Altın olan Adımız gibi bilgimiz Altını göremiyorduk 4850 de görüyor 5000 de yok diyordu. Bunuda frekansları alt bant üst bant şeklinde yani tek veri değil 4500 ila 5500 arasında bant sekilnde gönderice olay çözüldü sadece altın değil diğer tüm metallerin altı ve üstü içinde kalan değerler pals şeklinde gönderildi. Kafamın basmadıgı bir çok terim var daha elektronikte ben mantığı söyledim uygulama arkadaşlara aitti. Eksik bir şey yok sadece karda kışta yagmurda cihaz kafayı yiyor bunuda her cihazda gördüm ben. Belki bunu giderebiliriz ilerde.

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Sedegor
Kardeş bu cihaz başta konuda gördüğün gibi iki L cubugun frekans jeneratör ile çalışmasını amaçlayan bir şey olarak düşünüldü. Ve yapıldıda jeneratör ucuz Çin mallarından temin edildi hatta. Araziye cıkıldı boş bir cubugun tepkisi ne göre bir şeyler degişmişti. Ama yeterli değildi, Çünkü biz gönderilen frekansın gücünü artırmış hatta ne istiyorsak o maddenin DNA sına göre etkiyi artırmış doğada gezen diğer bir çok frekanstan da bağımsız hale getirmiştik.
Bu gün size 15 bin 25 bin arasında satılan tüm alan taramalar bundan fazlası değil zaten. Biz olan yapılanı denedik ama hatalar vardı geliştirmeye karar verdik.

Çünkü gidiş gönderilen etki elimizde ama tepki boş bir cubuktan belki az bir farklıydı. Bir şeyi fark edip anlamak için etkiye tepki verdirmek gerekiyordu aslında yapanların amacı hep bu olsada geri dönen tepkiyi frekansı yakalayacak bir şeye ihtiyaç vardı.

Bu durumda Frekans değerlerini okuyacak bir osiloskop devreye girmeliydiki onuda cihaza ekledik yine sonuç istenildiği gibi olmadı.

Sonunda osiloskopla birlikte çalışan bir kart yapıldı. Artık giden ve gelen değerler belliydi.
Ama ayrım ve ne buldugun celişkiliydi evet aradığın şeyin frekansını cihaza işliyordun ve çarpıp dönen sinyalide alıyordun ama acaba aradığın metaldenmi döndü veya başka bir sebebten yada başka bir metaldenmi belli değildi. Akabinde yine gelistirme devam etti. Ayrım sorunu ikinci bir kartla cözülürken bu kart derinlik ölcüsünüde sağlamış oldu.

Biz başta elimizde iki cubuk ne yana giderse o yana yururuz derken artık rulmanlı çubuklara gerek kalmadı çünkü dijital göstergeli kart uzak yakın ve derinlik bilgilerini saglıyordu. Artık dönen iki cubuk yerine sadece gemilerde kullanılan iki tane anten yetmişti bu antenlerin biri verici diğeri alıcıya ait.

Alan taramadan çıkmadı en üst düzeyde geliştirildi ama bunun yanında dedektör işlevide kazanmış oldu. Derinlik dersen AM frekansı ile çalışıyor dünyadaki en uzak mesafelerde kullanılır bu. Sen istersen 1 metre ayarla istersen dünyanın öbür ucuna ayarla ama burdada zaten çevre etkileri çok ileri gitmeni engelliyor. Bu sebebten sana en yakın metaller ve boşluğu bulabiliyorsun.
Nasil pes etmediniz biomiyorum, 2 arkadasinuz konusunda cok iyi şüphesiz, ama işi siz goturmussunuz, yani boyle bir cihaz satılırmi biomiyorum, benide alici listesine yazin, bence bolge bolge yayılın ustam, bir yaz yeter, Antalya bölgesinde beni unutmayin lütfen, dedigimi iyi dusunun, syg

Sedegor

Engellendi
Sedegor

Nasil pes etmediniz biomiyorum, 2 arkadasinuz konusunda cok iyi şüphesiz, ama işi siz goturmussunuz, yani boyle bir cihaz satılırmi biomiyorum, benide alici listesine yazin, bence bolge bolge yayılın ustam, bir yaz yeter, Antalya bölgesinde beni unutmayin lütfen, dedigimi iyi dusunun, syg
Bu güne kadar var dediğimiz tamam dediğimiz yerlerin % 99 u aşırı derin. Yüzeyde yakında pek bir sey yok. Cihazdan ziyade ben Kadere inanırım Allah vermez ise elinde bu cihaz olsada boş laf. Nasıl dayandınız sorusuna gelince, her şey bir anda tasarlanmadı eksikler görüldükce üzerine gidildi. Araziye hep ben çıktım, eksikleri ilettim olması gerekeni söyledim onlarda uğraştı. Kısa bir süre değil bu konunun açılma tarihinden çok önceye dayanıyor . Almadıgım cihaz kalmadı sökmedigim cihazda kalmadı bir ardiyem var cihaz çöplüğü. Sonuç biz yapalım dedik.

sef_er

Operatör
Sedegor
Bu güne kadar var dediğimiz tamam dediğimiz yerlerin % 99 u aşırı derin. Yüzeyde yakında pek bir sey yok. Cihazdan ziyade ben Kadere inanırım Allah vermez ise elinde bu cihaz olsada boş laf
Cok sasirtici nerdeyse siftah etmedik diyeceksiniz, Allah yürü kulum demis zaten, sonucu almakta kolay değil demekki

Araziye hep ben çıktım, eksikleri ilettim olması gerekeni söyledim onlarda uğraştı. Kısa bir süre değil bu konunun açılma tarihinden çok önceye dayanıyor .
Konuya hakimsiniz demekki, inat etmissiniz

Almadıgım cihaz kalmadı sökmedigim cihazda kalmadı bir ardiyem var cihaz çöplüğü. Sonuç biz yapalım dedik.
Bayagi maliyetli olmus, arge masrafli is, hayırlısı olsun, cok farkli bir urun cikmis, sonucu alamamaniz tehlikeyi göze alamadiginizdandir, bir deneme yapalim Antalya'ya gelin bir bakin, gerisi bizden olsun, memnun kalırsanız devam edersiniz, tum memkeketi siz gezin, digerleri is yapsin, sistem kurulur,
Almadan vermek Allah'a mahsustur

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
sef_er istersen yapması çok kolay. Her şeyi sordun))) İlham mantık nerden demedin )))
Kuran okuyormusun ? CC. Allah her yarattığı şeyin aslında canlı olduğunu açıkça belirtmiş.
Hz Süleymanın tüm alemlere konuştuğu, yada Lokman hekimin bitkilerle konuştuğunu veya benzer bir çok şeyi duymuşsundur. Dağların taşların dile geldiğini bizler yadırgıyoruz ama hiçte iman etmeyenlerin kaynağı bizim sözde inandıklarımızdır ama sadece teknoloji de belki.

Kısaca her şeyin bir dili vardır sadece bu dillerin şifrelerini çözebilmek önemlidir. Bu dili çözen herkeste öyle Evliyada felan değildir, zaten anlayacagımız cözecegimiz feylimize göredir. Suyun dahi hafızası olduğu bir dünyada yaşarken bizler körü körüne yaşıyoruz. Niyetim din dersi vermek değil. Her şey hazırken bizler kullanmaktan aciz kullarız.

Bu cihazında bir dili var işte ben bizzat konuşamasamda her şeyle az çok konuşan bir cihaz ortaya çıktı. İnsanla Âlemler arasına bir perde koyan yolu yöntemide sunmuştur bizlere. Altının konuştuğunu kulagımızla duyacak kul olamadık olamayızda. Ama cihazla ben burdayım dediği aşikar oldu. Her şeyin bir yolu bir çizgisi bir dili bir frekansı var. Her şeyde Gömü define değildir. Senin rızkını ancak Allah verir. Defineden değil belki ama ne yaparsan yap verende alanda ancak O dur.

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Sedegor cok sakinsiniz, bence maddiyat sıkıntıniz yok, maneviyatnizda yuksek, belki bu yüzden cenabi Allah sizi başarılı kıldı

Zikrullah kardesimizde cihaz yapmıştı, kayboldu, maneviyati güçlüydü, cok sevdigimiz bir kardedimizdi, çok üzüldüm, noldu bilmiyoruz, yalniz onuda tehdit ettiler, nasip degilmis tanışamadik

mayhem

Co Admin
Co Admin
Selam Nasıl gidiyor Sedegor iyisindir umarım . Bu Bahsi geçen işler için zamanında ve şimdi bile okullar var sanırım Bir ara ZİKRULLAH üyemizde deyindi sonra ne oldu bilmiyorum adı vardı sanırım bu işinde konularda denk geldikce uyarı maniyetinde yazıyorum ilgi duyulan araştırılması gereken vede önemlisi bu işlerde bilgili olanlar konu açıp tartışmalı diye düşünüyorum . Konu içlerinde bilgilerin çoğu sıkışmış kalmış haç diye girilen konu içerisinde islamla alakalı çok güzel bilgiler sohbet oluşmuş arasan bulamazsın bakalım artık En sonunda biz açıcaz Üyeleri yönlendiricez heralde :200:

sef_er

Operatör
Bu cihazında bir dili var işte ben bizzat konuşamasamda her şeyle az çok konuşan bir cihaz ortaya çıktı. İnsanla Âlemler arasına bir perde koyan yolu yöntemide sunmuştur bizlere. Altının konuştuğunu kulagımızla duyacak kul olamadık olamayızda. Ama cihazla ben burdayım dediği aşikar oldu. Her şeyin bir yolu bir çizgisi bir dili bir frekansı var.
Nelerin kapısı aciliyor, herseyimi bulabiliyoruz Sedegor tuylerim ürperdi yazdiklarindan, canli veya cansiz butun varliklarin bir frekansi var yanlışmi anladım

Sedegor

Engellendi
Selam Nasıl gidiyor Sedegor iyisindir umarım . Bu Bahsi geçen işler için zamanında ve şimdi bile okullar var sanırım Bir ara ZİKRULLAH üyemizde deyindi sonra ne oldu bilmiyorum adı vardı sanırım bu işinde konularda denk geldikce uyarı maniyetinde yazıyorum ilgi duyulan araştırılması gereken vede önemlisi bu işlerde bilgili olanlar konu açıp tartışmalı diye düşünüyorum . Konu içlerinde bilgilerin çoğu sıkışmış kalmış haç diye girilen konu içerisinde islamla alakalı çok güzel bilgiler sohbet oluşmuş arasan bulamazsın bakalım artık En sonunda biz açıcaz Üyeleri yönlendiricez heralde :200:
Sağol Allah a şükür yuvarlanıp gidiyoruz. Umarım sende iyisindir. Bu konular derin, içine giren her insan yüzemez. Zikrullah ı okumadım. Ama gerçek olan şu bizim olanı biz bilmiyoruz. Bilen bir çok kişide ya üfürükcü ya şarlatan, ilim ve bilim ikisi birleşince keskin bir kılıçtır, iyiyede kullanırsın kötüyede. Ama malisef en çok kötüye kullanıyorlar yada kullandıklarını sanıyorlar işte orda bir düğüm oluşuyor yolun ilerisini göremeyip orda kalıyorlar malisef.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@sef_er istersen yapması çok kolay. Her şeyi sordun))) İlham mantık nerden demedin )))
Kuran okuyormusun ? CC. Allah her yarattığı şeyin aslında canlı olduğunu açıkça belirtmiş.
Hz Süleymanın tüm alemlere konuştuğu, yada Lokman hekimin bitkilerle konuştuğunu veya benzer bir çok şeyi duymuşsundur. Dağların taşların dile geldiğini bizler yadırgıyoruz ama hiçte iman etmeyenlerin kaynağı bizim sözde inandıklarımızdır ama sadece teknoloji de belki.

Kısaca her şeyin bir dili vardır sadece bu dillerin şifrelerini çözebilmek önemlidir. Bu dili çözen herkeste öyle Evliyada felan değildir, zaten anlayacagımız cözecegimiz feylimize göredir. Suyun dahi hafızası olduğu bir dünyada yaşarken bizler körü körüne yaşıyoruz. Niyetim din dersi vermek değil. Her şey hazırken bizler kullanmaktan aciz kullarız.

Bu cihazında bir dili var işte ben bizzat konuşamasamda her şeyle az çok konuşan bir cihaz ortaya çıktı. İnsanla Âlemler arasına bir perde koyan yolu yöntemide sunmuştur bizlere. Altının konuştuğunu kulagımızla duyacak kul olamadık olamayızda. Ama cihazla ben burdayım dediği aşikar oldu. Her şeyin bir yolu bir çizgisi bir dili bir frekansı var. Her şeyde Gömü define değildir. Senin rızkını ancak Allah verir. Defineden değil belki ama ne yaparsan yap verende alanda ancak O dur.
Sedegor ustam başarılarının devamını dileriz; Allah yardımcınız olsun

Sedegor

Engellendi
Nelerin kapısı aciliyor, herseyimi bulabiliyoruz Sedegor tuylerim ürperdi yazdiklarindan, canli veya cansiz butun varliklarin bir frekansi var yanlışmi anladım
Doğru anladın her şeyin bir dili bir frekansı var. Her şeymi bulunuyor evet her şey. İnsan belli bir frekans aralıgından yine belli bir frekans aralığında işitir duyar çıplak kulakla eğer öyle olmasaydı dünyada her şeyi duyar çok rahatsız olurdun.

İşte insanın duyduğu belli frekans araligının hem altını hemde üstünü insan duyamıyor.
Birde dil farkı vardır, sen Arapcayı bilmiyorsun ama yanında Arapça konuşan birini duyuyorsun, duydugun için anlamıyorsun yani bilseydin o dili anlardın. İşte bir taşın o an ne dediğini belki anlamaz ama konuştuğunu fark edersin diyorum. Duydugun bir dilide istersen zamanla cözersin gerek duyuyorsan tabii.

Evrende her şeyi duyar iletisim kurarsın elbet. Ama yol vardır kapı vardır hepsinde. Kapısını bilmedigin yerin adresi gerekli sana önce demi.

Demek istediğim aradığın her neyse onun adresi kapısı yani FREKANSI elindeyse elbette.Kimisine kapıyı açan olur içeri davet eden olur. Kimiside kapıyı bulur zorlar ikisi aynı şey değildir. O zorlayan ancak varsa kapı deliklerinden gördüğü ile yetinir. O diğerinin adı İman ve Itikattır.

Son düzenleme: